Sposoby na usunięcie blizny

Trądzik, operacje chirurgiczne oraz niefortunne wypadki pozostawiają na ciele niechciane pamiątki w postaci blizn. Chociaż ich powstawanie jest naturalnym procesem gojenia się ran, to wiele osób odczuwa z tego powodu dyskomfort i spadek samooceny. Obecnie istnieje wiele metod, które umożliwiają usunięcie blizn lub  zmniejszenie ich  widoczności.

Jak powstaje blizna?

Blizną nazywa się ślad, który pozostaje po uszkodzeniu skóry z powodu zranienia, oparzenia lub przecięcia. W trakcie przerwania ciągłości tkanki dochodzi do utworzenia się rany, która na początku wypełnia się skrzepem krwi, a następnie strupem. W fazie końcowej rana zostaje zasklepiona tkanką łączna pokrytą nabłonkiem. Podczas tego etapu powstaje świeża blizna, która po około roku przeobraża się w bliznę dojrzałą. Warto pamiętać, że im wcześniej wdrożymy stosowanie odpowiednich preparatów na blizny, tym większa szansa na zmniejszenie ich widoczności. Pielęgnacja blizny powinna rozpocząć się już w trakcie gojenia się rany.

Sposoby na usunięcie blizny

W przypadku, gdy blizna pozostaje na naszym ciele od dłuższego czasu, a stosowane preparaty nie przynoszą rezultatów, warto rozważyć zabieg usuwający blizny. Obecnie w klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele metod, które umożliwiają skuteczne pozbycie się nieestetycznych i widocznych blizn.

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest oparte o metodę fototermolizy, która polega na pochłanianiu przez komórki skóry energii świetlnej, zamienieniu jej w energię cieplną i odbudowie uszkodzonych tkanek. Dzięki zastosowaniu precyzyjnego lasera możliwe jest idealne dopasowanie jego mocy działania do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Umożliwia to uzyskanie właściwej ilości nienaruszonej tkanki, aby proces redukcji blizny przebiegał w najbardziej pomyślny sposób. Efektem laserowego usuwania blizn jest zmiękczenie blizny oraz zmiana jej koloru i konsystencji, tak aby stopniowo upodabniała się do otaczającej jej zdrowej skóry. Ta metoda pozwala na usunięcie wielu rodzajów blizn.

Mezoterapia

Mezoterapia stosowana jest do usuwania blizn głębokich, które powstały wskutek oparzenia lub operacji chirurgicznych. Takie blizny zazwyczaj są twarde i mają ciemną barwę. Zabieg polega na wstrzyknięciu w nie specjalnych sterydów, dzięki czemu przerośnięta narośl znika, a w jej miejscu pojawia się płytka blizna, która jest łatwiejsza do późniejszego usunięcia.  Jeśli blizna jest bardzo głęboka i duża, potrzeba kilku zabiegów wykonywanych w odpowiednim odstępie czasu, aby móc zobaczyć pierwsze efekty.

Fraxel re:store

Fraxel re:store, czyli zabieg frakcyjny wykonywany za pomocą nowoczesnego lasera pozwala nam na dokładne usuwanie blizn, rozstępów, zmarszczek czy przebarwień. Zabieg wykonywany jest w oparciu o metodę fototermolizy, która polega na pochłanianiu przez komórki skóry energii świetlnej. Następnie zamienia ją na energię cieplną i ostatecznie remodeluje uszkodzone tkanki. Dzięki takiej metodzie, tkanki są nie tylko regenerowane, ale również przywracany jest im pierwotny wygląd, a głęboka stymulacja pozwala na poprawę kondycji skóry.

Discovery Pico

Pikosekundowy laser jest idealnym rozwiązaniem, by pozbyć się niechcianych blizn, a także rozstępów. Wiązka lasera w Discovery Pico dociera do uszkodzonej tkanki w bardzo precyzyjny i kontrolowany sposób, dzięki czemu w uszkodzonej tkance zaczynają zachodzić naturalne procesy naprawcze. Co ważne, dzięki zastosowaniu technologii fotomechanicznej, nie ma mowy o przegrzaniu skóry. Ponadto za sprawą ultrakrótkich impulsów mamy zapewnione skuteczne pobudzanie włókien kolagenowych, które odbudowują strukturę skóry.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest bardzo bezpiecznym i precyzyjnym zabiegiem obejmującym miejsca pokryte niechcianymi bliznami, który nie wywołuje żadnych negatywnych skutków. Działanie opiera się na aplikowaniu pod warstwę powierzchniową blizny dwutlenku węgla. Ten powoduje rozszerzenie kapilar, co następnie ułatwia przepływ krwi i innych substancji odżywczych. Układ krążenia z kolei interpretuje napływ dwutlenku węgla jako deficyt tlenu, przez co dochodzi do intensywnego dotleniania tkanek, które są doskonale odżywione.

Dermapen 4

To zabieg znany na całym świecie za sprawą swojej niesamowitej skuteczności. Dermapen 4 jest oparty na technologii drobnych mikronakłuć, które pozwalają na wprowadzenie odpowiedniej substancji w głąb skóry. Sam zabieg polega z kolei na wykonywaniu pulsacyjnych nakłuć, przez które wprowadzane są substancje odżywcze. Wykonywane mikrourazy są tworzone w celu wykorzystania naturalnej zdolności organizmu do regenerowania skóry. Dzięki Dermapen 4 nasza skóra staje się lepiej ukrwiona, a nowy kolagen wzmacnia jej strukturę. Poprawia się również jej gęstość i elastyczność.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na kontrolowanym i łagodnym ścieraniu rogowej warstwy naskórka. Ta metoda najczęściej stosowana jest do usuwania pojedynczych, płytkich blizn potrądzikowych. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, może być stosowany pojedynczo lub w seriach. Pierwsze efekty stosowania mikrodermabrazji widoczne są od razu po wykonanym zabiegu jednak, aby całkowicie pozbyć się blizny, zaleca się powtórzenie zabiegu około 10 razy.

 

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności