Depilacja laserowa – wszystko, co trzeba wiedzieć przed zabiegiem

Depilacja laserowa to skuteczny i efektywny zabieg usuwania owłosienia. Dzięki długotrwałym i bardzo dobry rezultatom, coraz więcej Pań i Panów decyduje się na tę metodę depilacji. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej.

Depilacja laserowa — ile zabiegów jest potrzebnych? Jak często trzeba powtarzać depilację laserową?

Skuteczność depilacji laserowej zależy nie tylko do mocy lasera, ale przede wszystkim od odpowiednio dobranej liczby zabiegów. Pacjenci bardzo często błędnie zakładają, że jeden zabieg wystarczy, aby usunąć całe zbędne owłosienie.

Liczba zabiegów jest dobierana w zależności od partii ciała, a także koloru i grubości naszych włosów oraz odcienia naszej karnacji. Zazwyczaj są to minimum 3 zabiegi, które wykonuje się w odstępach co najmniej 3-4 tygodniowych. Jest to związane z fazami wzrostu naszych włosów. Nasze włosy nigdy nie są równocześnie w tej samej fazie, a laser oddziałuje jedynie na włosy, które są w anagenie, czyli fazie aktywnego wzrostu. Stąd konieczne jest zaplanowanie serii zabiegów, gdyż po jednym zabiegu możemy się spodziewać, że laser trwale usunie jedynie włosy będące w anagenie, czyli mniej więcej 30 % owłosienia.

Kiedy efekty depilacji laserowej?

Pierwszy efekt depilacji laserowej jest natychmiastowy. Co prawda zabieg nie usuwa od razu wszystkich włosów, ale te, które są aktualnie w fazie wzrostu. Po pierwszym zabiegu możemy spodziewać się trwałego usunięcia około 30% włosów.

Która depilacja laserowa jest najskuteczniejsza?

Pacjenci bardzo często zastanawiają się, czy domowa depilacja laserowa jest równie skuteczna, co depilacja laserowa przeprowadzana w gabinetach medycyny estetycznej. Lasery do domowego użytku, wykorzystują technologię IPL, która emituje pulsujące, rozproszone światło o różnej częstotliwości. Oczywiście, nie jest ona tak skuteczne jak w przypadku profesjonalnych laserów, stosowanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Depilacja domowym laserem wymaga zastosowania zdecydowanie większej liczby zabiegów, zazwyczaj jest to minimum 15 serii. Jest więc to rozwiązanie dla osób cierpliwych, które nie tylko poczekają na efekt, ale także będą w stanie poświęcić czas na samodzielne przeprowadzenie domowego zabiegu.

Lasery stosowane w gabinetach są zdecydowanie mocniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie — w mówimy o urządzeniach, które zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie, przy współpracy z naukowcami. Nowoczesne lasery dokonują pomiarów melaniny zawartej w skórze i włosach, dzięki czemu dobierają optymalne parametry do zabiegu. Urządzenia te także precyzyjnie trafiają w mieszki włosowe, które są trwale uszkodzone przez wiązkę światła lasera. Światło emitowane przez domowe lasery nie jest w stanie trwale uszkodzić macierzy włosa, stąd bardzo często można spotkać się z określeniem, że domowa depilacja IPL “usypia” mieszki włosowe na jakiś czas.

Depilacja laserowa — który laser wybrać?

Klinika Elite dysponuje trzema najskuteczniejszymi urządzeniami do depilacji Laserowej – Thunder, Vectus i Cutera.  Dzięki temu nasi Pacjenci, bez względu na karnację, kolor włosów i  typ skóry, mogą cieszyć się rewelacyjnymi efektami.

  • Thunder MT — laser, który sprawdzi się w depilacji laserowej jasnych włosów.
  • Vectus — nowoczesny laser, który dzięki pomiarowi melaniny w skórze jest niezwykle skuteczny, a jednocześnie delikatny w działaniu. Polecany do skóry wrażliwej.
  • Cutera — laser, który sprawdza się w przypadku każdego odcienia skóry — od bardzo jasnej cery do bardzo ciemnej karnacji.

Jak długo działa depilacja laserowa?

Trwały efekt depilacji laserowej jest możliwy jedynie w przypadku, gdy wykonamy pełną serię zabiegów. W tym wypadku depilacja laserowa przyniesie efekt na lata, co oznacza, że przez wiele lat na skórze  mogą nie pojawić się nawet pojedyncze włoski.  Należy jednak pamiętać o seriach przypominających.

Depilacja laserowa — kiedy można się opalać?

Po zabiegu depilacji laserowej bezwzględnie nie można opalać się przez co najmniej 2 tygodnie od ostatniego zabiegu z serii. W trakcie trwania serii zabiegów nie opalamy się i używamy preparatów z filtrem UVA i UVB, 50 SPF. Co ważne, także przed pierwszym zabiegiem nie korzystamy z kąpieli słonecznych — minimum 3 tygodnie przed.

Depilacja laserowa w ciąży i podczas karmienia piersią?

Depilacja laserowa w ciąży jest definitywnie zakazana. Zmiany hormonalne w organizmie mogą prowadzić do powstania przebarwień i poparzeń pod wpływem światła lasera oraz poważnych podrażnień skóry. Przyszłe mamy są szczególnie  podatne na powstawanie przebarwień na skórze, stąd muszą pamiętać o ochronie skóry  także przed promieniowaniem słonecznym.

Okres laktacji, to z zasady czas, kiedy nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych, z tych samych powodów, co w przypadku ciąży. Przez pierwsze trzy miesiące po porodzie  gospodarka hormonalna powraca do normy, w tym czasie skóra młodej mamy jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia i wystąpienie przebarwień.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku depilacji laserowej u mamy, która karmi piersią np. ponad rok. Hormony są już unormowane, a ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jest mniejsze. Stwarza to szansę na wykonanie zabiegu, ale tylko w przypadku, gdy skóra mamy karmiącej dobrze zareaguje na próbę wykonaną laserem. Należy jednak pamiętać, że większość lekarzy zaleca, aby wstrzymać się z depilacją laserową do zakończenia karmienia piersią.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności