Przeszczep włosów na zakola

Wypadanie włosów, a następnie łysienie to problem, który dotyka coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Niestety, odbija się to negatywnie nie tylko na naszym wyglądzie, ale również na zdrowiu psychicznym – brak włosów wprowadza nas w kompleksy i obniża samoocenę. Na szczęście ogromny rozwój technologii i co za tym idzie, medycyny spowodował, że obecnie jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z problemami łysienia spowodowanymi różnymi czynnikami. Aktualnie najpopularniejszą i najbardziej skuteczną metodą na ponownie posiadanie bujnych i gęstych włosów jest ich przeszczep. Jest to zabieg  gałęzi medycy estetycznej, który rozwijał się od wielu lat i obecnie jest w pełni bezpieczny  i coraz mniej inwazyjny.

Czym jest przeszczep włosów?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, przeszczep włosów to zabieg z każdym rokiem coraz mniej inwazyjny i cieszący się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Polega on na pobraniu z fragmentu skóry mieszków włosowych, które po odpowiedniej obróbce są następnie przeszczepiane w inne miejsce, które jest pozbawione włosów.

Co ciekawe, obecnie tego typu zabiegi przeprowadzane są już nie tylko na skórze głowy, ale również na brodzie, rzęsach czy brwiach. Możemy także przeszczepiać włosy w miejscach blizn, gdzie po zszyciu skóry włosy nie chcą już rosnąć. Dzięki temu możliwe jest szybkie pozbycie się problemu, który spędza nam sen z powiek, bez konieczności regularnego zażywania leków.

Warto zaznaczyć, że jesteśmy już w stanie przeszczepiać włosy na zakolach w przypadku leczenia łysienia spowodowanego przez różne czynniki. Tak więc zabieg sprawdzi się zarówno w przypadku łysienia androgenowego, jak i plackowatego, czy też tego wywołanego stresem. Przeszczep włosów to ponadto metoda uniwersalna, która może być wykonywana bez względu na płeć oraz wiek Pacjenta.

Czy zakola na głowie są oznaką łysienia?

Czy zakola to już łysienie? Takie pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób posiadających tenże problem. Niestety, odpowiedź nie będzie taka, jakiej większość z nas by oczekiwała – zakola są bowiem najczęściej pierwszą oznaką łysienia, a wraz z czasem taki zanik włosów będzie postępował, przez co linia czoła zacznie cofać się coraz bardziej. Co gorsza, w przypadku tzw. „przeczekania” problemu i niepodjęcia działań zapobiegawczych, włosy zaczną wypadać z coraz większego obszaru głowy, tworząc tym samym charakterystyczny obraz łysienia typu męskiego, czyli androgenowego. Co za tym idzie, leczenie będzie znacznie trudniejsze i potrwa zdecydowanie dłużej.

Dlaczego powstają zakola?

Jak wspomnieliśmy, zakola są najczęściej pierwszą oznaką łysienia androgenowego. Powstają one na skutek działania męskich hormonów, czyli testosteronu i jego pochodnych, które działają w sposób negatywny na mieszki włosowe, miniaturyzując je i doprowadzając następnie do ich zaniku. Co istotne, problem związany z łysieniem androgenowym nie dotyczy tylko mężczyzn (jak wskazywałaby jego nazwa), ale także kobiet, choć obraz łysienia w ich przypadku wygląda nieco inaczej. U kobiet zamiast zakoli obserwujemy najczęściej permanentne przerzedzanie się włosów na powierzchni całej głowy. Poszerza się również linia przedziałka. Niestety, ten typ łysienia może nas dopaść praktyczne w każdym wieku, dlatego nie powinniśmy bagatelizować żadnych niepokojących objawów, nawet w przypadku gdy mamy 18-20 lat.

Czy istnieją preparaty na zakola?

W aptekach i drogeriach możemy oczywiście znaleźć wiele preparatów, które mają na celu leczenie łysienia i zagęszczenie włosów. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków nie przyniosą one żadnych rezultatów, ponieważ tam, gdzie doszło do trwałego zaniku cebulki włosa lub tez w miejscu, gdzie nigdy ona nie rosła – niestety nie powstaną już nowe. Dlatego tez żaden preparat nie będzie w stanie wytworzyć nowych mieszków włosowych.

Wspomniane preparaty mogą nam pomóc, ale tylko w przypadku, gdy chcemy zapobiegać wypadaniu włosów, a nie leczyć skutki schorzenia. Takie suplementy swój skład opierają najczęściej na substancjach zawierających w składzie minoksydyl wpływający na ukrwienie mieszków włosowych oraz finasteryd, który ma za zadanie blokowanie konwersji testosteronu do DHT.

Jakie inne zabiegi na zakola możemy stosować?

Warto zaznaczyć, że przeszczep włosów jest aktualnie najbardziej skuteczną metodą walki z zakolami oraz łysieniem. Jednakże bardzo dobrym uzupełnieniem leczenia mogą okazać się zabiegi na skórę głowy, które możemy wykonać w Klinice Elite. Ich zadaniem jest bowiem pobudzenie wzrostu włosów, jak i regeneracja osłabionych mieszków włosowych. Polepszają one ukrwienie skóry, dostarczają do cebulek włosów wiele substancji odżywczych oraz zwiększają produkcję kolagenu. Do najczęściej wykorzystywanych w tym celu zabiegów zaliczamy przede wszystkim:

Regenera Activa jest nowatorskim systemem, który wspomaga leczenie łysienia androgenowego. Dzięki jego zastosowaniu możemy regenerować uszkodzone mieszki włosowe, a co za tym idzie zahamować proces wypadania włosów. Co istotne, zabieg jest w pełni bezpieczny, małoinwazyjny i naturalny. Uzyskane efekty utrzymują się z kolei nawet 2-3 lata bez konieczności powtórzeń.

Jest to obecnie najbardziej zaawansowana technologia, która pozwala na regenerację skóry i penetrację substancji czynnych. To z kolei prowadzi do wzrostu nowych włosów i znacznej poprawy kondycji tych obecnych. Zabieg polega na wykonywaniu nawet 1920 nakłuć frakcyjnych na sekundę, które stymulują naskórek i ułatwiają wprowadzenie substancji odżywczych w głąb skóry. Dzięki temu na skórze głowy tworzą się mikrouszkodzenia, które prowadzą do intensywnej regeneracji głębszych warstw. W konsekwencji włosy znacznie szybciej odrastają, a naskórek zostaje odmłodzony, ożywiając skórę głowy.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wzmacnia osłabione, cienkie i przerzedzone włosy, powstrzymując tym samym ich nadmierne wypadanie i odwracając skutki łysienia. Jest on w pełni naturalny i bezpieczny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zadaniem lekarza jest z kolei, pobranie osocza bogatopłytkowego z krwi Pacjenta, a następnie poddanie go odwirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej i wprowadzenie gotowego „koktajlu proteinowego” pod skórę głowy.

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych zabiegów w leczeniu łysienia. Metoda polega na wprowadzeniu pod skórę Pacjenta odpowiednio dobranej substancji odżywczej za pomocą specjalnej kaniuli. Dzięki temu skóra głowy zostaje pobudzona, a cebulki włosa regenerują się, pozwalając tym samym na ograniczenie nadmiernego wypadania włosów. Cały zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut.

Zabieg karboksyterapii skóry głowy polega na iniekcyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który w efekcie rozszerza naczynia krwionośne i pobudza mikrokrążenie skóry głowy. Ponadto dotlenia komórki i mieszki włosowe, stymuluje regenerację i wzrost nowych włosów. Metoda jest małoinwazyjna, w pełni bezpieczna oraz naturalna, a sam zabieg  wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 20-30 minut.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności