Wiotka skóra na ramionach – jak ją ujędrnić?

Skóra oraz ciało z upływem czasu tracą naturalną sprężystość i jędrność, co bardzo często przekłada się na niezadowolenie z wyglądu.  Wiotka skóra na ramionach potocznie nazywana pelikanami lub motylkami, to kompleks wielu kobiet niezależnie od wieku. Stosowanie zbilansowanej diety i odpowiedniej aktywności fizycznej może nie przynieść oczekiwanych efektów. Skutecznym rozwiązaniem, które usunie wiotką skórą na ramionach są zabiegi medycyny estetycznej.

Jakie są przyczyny wiotkiej skóry?

Wiotka skóra na ramionach, czyli tzw. pelikany są najczęściej efektem naturalnego procesu starzenia się, gdyż wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny – białek, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.  Z kolei u młodych osób, obwisła i mało jędrna skóra na ramionach jest skutkiem nagłej utraty wagi bądź po braku aktywności fizycznej.  Na jędrność i gęstość skóry wpływ mogą mieć również zaburzenia hormonalne, które pojawiają się w różnych okresach życia, a także nieodpowiednia dieta.

Jak szybko i trwale pozbyć się obwisłych ramion?

Intensywne ćwiczenia i dieta oraz stosowanie kosmetyków ujędrniających nie zawsze przynosi upragnione efekty. W takim wypadku,  rozwiązaniem są specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które w szybki i trwały sposób pomogą pozbyć się obwisłych ramion. Zabiegi, które pozwolą na jej zredukowanie, a tym samym poprawią wygląd skóry to między innymi liposukcja, lipoliza laserowa, czy kriolipoliza. Bardziej inwazyjnym zabiegiem, lecz najbardziej skutecznym jest plastyka ramion, fachowo nazywana brachioplastyką.

Operacyjny lifting ramion – brachioplastyka

Zabieg plastyki ramion inaczej brachioplastyka to przede wszystkim uniesienie tkanek kończyn górnych poprzez ich naciągnięcie  i naprężenie. Dzięki liftingowi chirurgicznemu skóra, która nieestetycznie zwisa, zostaje usunięta, przez co ramiona nabierają jędrnego i zdecydowanie młodszego wyglądu. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, przeprowadza się go z zastosowaniem znieczulenia ogólnego.

Efekt chirurgicznej plastyki ramion przekłada się na znaczny wzrost zadowolenia z życia, gdyż obwisła skóra na ramionach bardzo często jest przyczyną niskiej samooceny, a także prowadzi do ograniczeń pod względem doboru garderoby. Brachioplastyka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wstydzą się wyglądu swoich ramion, z powodu nadmiaru zwisającej skóry.

Liposukcja laserowa pelikanów

Liposukcja jest zabiegiem, podczas którego zostaje odessany tłuszcz z niepożądanych części ciała. Metoda ta sprawdza się także w celu pozbycia pelikanów z ramion, gdyż to właśnie nadmierna tkanka tłuszczowa często przyczynia się do ich powstawania.

W Klinice Elite stosowane są trzy nowoczesne i skuteczne metody liposukcji:

  • Lipoliza laserowa Palomar SlimLipo 3D — jest to skuteczna metoda, która usuwa tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrnia skórę, a także stymuluje włókna kolagenowe do pracy.
  • Vibrasat Power — podczas zabiegu nie są wykonywane nacięcia, dzięki wykorzystywanym wibracjom następuje dokładne oddzielenie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.
  • Liposukcja Body Jet — jest to zabieg w zasadzie bezbolesny, dzięki metodzie polegającej na wypłukaniu zbędnej tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Efekty są niezwykle zadowalające dla pacjenta.

ONDA

ONDA to bezinwazyjna i bezbolesna redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej. Wszystko to dzięki najnowocześniejszej technologii opartej na unikalnych mikrofalach Coolwaves. To właśnie one precyzyjnie działają na tkankę tłuszczową i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji.

Zabieg ONDA skutecznie działa w aż trzech obszarach. Miejscowo redukuje zgromadzoną tkankę tłuszczową, ujędrnia skórę oraz pozbywa się cellulitu. Mikrofale Coolwaves głęboko i precyzyjnie działają na komórki tłuszczowe, prowadząc do ich rozbicia i następnie trwałego usunięcia. Specjalna głowica z kolei działa zarówno na płytką, jak i głęboką warstwę „pomarańczowej skórki”, dzięki czemu pozbywamy się cellulitu. Na koniec nie możemy nie wspomnieć o mikrofalach emitowanych przez technologię ONDA, które co ważne, w bezpieczny sposób wywołują skurcz włókien kolagenowych i jednocześnie stymulują produkcję nowego kolagenu, zapewniając tym samym młody wygląd i jędrność skóry.

Accent Prime

Accent Prime to platforma wyposażona w kilka głowic, dających możliwość wykonywania zabiegów modelujących ciałO i redukujących powstający cellulit. Ponadto za jej sprawą możemy poprawić napięcie skóry i jędrność. Urządzenie posiada najwyższa dostępną aktualnie częstotliwość fal radiowych w unikalnej technologii UniPolar. Innowacyjna technologia ultradźwiękowa o działaniu poprzecznym działa z kolei selektywnie na komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym otaczających je tkanek. Za sprawą wibracji zimnych ultradźwięków możemy niszczyć membranę komórek tłuszczowych, co w efekcie powoduje ich rozpad i uwolnienie zalegającego tłuszczu. Finalnie zniszczone komórki tłuszczowe są wydalane z organizmu poprzez system limfatyczny.

SPM

Jest to próżniowy masaż drenujący, który bardzo skutecznie pozwala nam modelować sylwetkę i uporać się z występującą miejscowo tkanką tłuszczową oraz cellulitem. Specyfiką masażu próżniowo-drenującego SPM jest poprawa krążenia krwi i limfy w organizmie. Przekłada się to następnie na znacznie szybszą regenerację organizmu, wzrost metabolizmu komórek i redukcję toksyn. Stosowanie takiego masażu pozwala także na stymulację tkanki skórnej do wzmożonej produkcji kolagenu, który to odpowiada za napięcie i elastyczność skóry.

Głównymi wskazaniami do wykonania pasażu SPM jest nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała, w tym oczywiście na ramionach, występujący cellulit, wiotka skóra oraz zastoje limfatyczne.

Icoone

Icoone to wielka rewolucja w dziedzinie masaży podciśnieniowych. Najnowsza opatentowana technologia Icoone pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej, co skutecznie likwiduje cellulit, wiotką i luźną skórę, blizny, zlokalizowany tłuszcz czy obrzęki limfatyczne i blizny.

Icoone jest nową metodą leczenia skóry. Opatentowana technologia Roboderm polegająca na pracy zmechanizowanych głowic masujących, z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory, tworzy swego rodzaju multi mikrostymulację, która to działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej i powodowania urazów. Zabiegi Icoone skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy chcą znaleźć szybki, skuteczny, a przy tym bezinwazyjny sposób przy nadwadze, cellulicie, wiotkiej i luźnej skórze czy też podczas problemów z głęboko zlokalizowaną tkanką tłuszczową.

Kosmetyki ujędrniające skórę ramion – czy warto je stosować?

Mimo iż branża kosmetyczna proponuje najróżniejsze specyfiki ujędrniające, to jednak samo ich stosowanie nie jest w stanie poprawić kondycji zwiotczałej skory. Należy podkreślić, że dużą rolę odgrywa tu zmiana stylu życia, poprzez wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej połączonej z masażem ujędrniający.

Przydatnym kosmetykiem, który wspomoże walkę o jędrne ciało, jest peeling, który złuszcza martwy naskórek. Natomiast balsamy i masła do ciała bogate w składniki takie jak kofeina, cynamon czy kolagen, będą działały na skórę rozgrzewająco, pobudzając tym samym  mikrokrążenie, powodując lepsze wchłanianie specyfiku.

Świetne rezultaty można uzyskać w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie połączenie profesjonalnych kosmetyków wraz z zabiegami  w sposób widoczny i zadowalający wpłynie na poprawę jędrności skóry, także tej na ramionach.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności