Punkt pobrań Warszawa Śródmieście. Od teraz badania laboratoryjne w Klinice Elite! Szybkie terminy, wyniki on-line!

Klinika Elite stale się rozwija i poszerza ofertę. Od jakiegoś czasu Pacjenci, którzy poszukują punktu pobrań, w którym wykonają badania laboratoryjne w Warszawie, mogą skorzystać z usług naszej Kliniki. W dzisiejszym wpisie przypomnimy, dlaczego warto przynajmniej raz w roku wykonać podstawowe badania krwi i moczu, a także podpowiemy jak się do nich przygotować.

Punkt pobrań Warszawa Śródmieście – badania laboratoryjne bez kolejek, w miłej atmosferze

Nasz punkt pobrań w lokalizacji Warszawa Śródmieście to miejsce, które łączy profesjonalizm z komfortową atmosferą, umożliwiając przeprowadzenie badań laboratoryjnych bez zbędnego stresu i oczekiwania.  Zależy nam, aby nasi Pacjenci mogli skorzystać z wysokiej jakości usług diagnostycznych.

Badania laboratoryjne w Klinice Elite w Warszawie to:

 • Akredytowane laboratorium medyczne. Współpracujemy z siecią akredytowanych laboratoriów medycznych Diagnostyka. Dzięki temu Pacjenci mają pewność, że oddane przez nich próbki zostaną przebadane w sposób rzetelny i kompetentny, a wyniki badań będą wiarygodne.
 • Komfortowa atmosfera. W naszym punkcie pobrań Warszawa Śródmieście nie musisz tracić czasu na długie oczekiwania. Dbamy o to, aby terminy były ustalane tak, aby Pacjent nie musiał długo czekać na wykonanie badania. Stawiamy na przyjazną i komfortową atmosferę. Nasz personel jest zawsze gotów, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zadbać o Twój komfort.
 • Profesjonalizm. Nasz personel to doświadczeni specjaliści, którzy doskonale rozumieją znaczenie dokładności i precyzji w badaniach laboratoryjnych. Dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu możesz mieć pewność, że wyniki będą rzetelne i wartościowe.
 • Szybkie wyniki on – line. Dzięki współpracy z laboratorium Diagnostyka, możemy zapewnić naszym Pacjentom szybkie wyniki badań (z wyjątkiem badań, które wymagają dłuższej procedury badawczej np. 48 godzin), z możliwością odbioru w formie on-line.

Badania laboratoryjne Warszawa – profilaktyka wielu chorób

Jednym z najważniejszych powodów, dla którego warto przynajmniej raz w roku wykonywać podstawowe badania laboratoryjne, jest możliwość wczesnego wykrycia chorób. Schorzenia takie jak cukrzyca, choroby tarczycy, choroby serca, choroby nerek, choroby wątroby, czy też nowotwory przez długi czas mogą rozwijać się bez wyraźnych objawów. Dzięki badaniom laboratoryjnym można wykryć zmiany w organizmie, które wskazują na obecność choroby, jeszcze zanim pojawią się widoczne symptomy. To daje szansę na podjęcie leczenia na etapie, gdy jest ono najskuteczniejsze.

Oto lista podstawowych badań krwi i moczu, które warto wykonać raz w roku jako część profilaktyki:

Badania krwi:

 • Morfologia krwi. To podstawowe badanie, które ocenia liczbę różnych rodzajów krwinek, takich jak czerwone krwinki, białe krwinki i płytki krwi. Pomaga w wykrywaniu anemii, infekcji i innych schorzeń krwi.
 • Poziom glukozy we krwi. Pomaga w monitorowaniu poziomu cukru we krwi, co jest ważne w wykrywaniu cukrzycy lub predyspozycji do jej rozwoju.
 • Lipidogram (badanie lipidów). Ocenia poziom cholesterolu i triglicerydów. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka chorób serca.
 • Badanie czynności wątroby, w tym ALT (alaninowa aminotransferaza), AST (asparaginian aminotransferaza) i bilirubiny.
 • Badanie czynności tarczycy, w tym TSH (hormon tyreotropowy, tyreotropina), FT4 (wolna tyroksyna), FT3 (wolna trijodotyronina)
 • Badanie czynności nerek, w tym oznaczenie poziomu kreatyniny i moczniku.
 • Badanie elektrolitów. Pomaga w kontrolowaniu poziomu elektrolitów, takich jak sód, potas i wapń.

Badanie moczu:

 • Badanie ogólne moczu. To podstawowe badanie, które ocenia wygląd, kolor, klarowność i inne cechy moczu. Może wykryć różne problemy zdrowotne, takie jak infekcje dróg moczowych, kamienie nerkowe czy krwiomocz.
 • Badanie poziomu albuminy w moczu. Wysoki poziom albuminy może wskazywać na uszkodzenie nerek, dlatego to badanie jest ważne w diagnostyce nefropatii.

Badania laboratoryjne przed zabiegiem lub operacją

Przed planowaną operacją lub zabiegiem konieczne jest wykonanie określonych badań laboratoryjnych, dzięki którym lekarz oceni stan zdrowia Pacjenta i odpowiednio dostosowuje procedurę medyczną. Nasz punkt pobrań Warszawa Śródmieście, oferuje możliwość wykonania takich badań. Jest to bardzo wygodne i atrakcyjne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy w jednym miejscu mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej, wykonać niezbędne badania, a następnie poddać się zabiegowi lub operacji.

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych – pobranie krwi

Przygotowanie do badań laboratoryjnych, w tym pobrania krwi, ma istotny wpływ na dokładność i wiarygodność wyników. Oto kilka ogólnych kroków, które należy podjąć, aby właściwie się przygotować:

 • Bądź na czczo. W przypadku większości badań krwi zaleca się przeprowadzić je na czczo. Oznacza to, że nie powinieneś jeść i pić (poza wodą) przez przynajmniej 8-12 godzin przed badaniem.
 • Unikaj alkoholu. Przez 2-3 dni przed badaniem lepiej unikać spożywania alkoholu, ponieważ alkohol może wpłynąć na wyniki badań, zwłaszcza na poziom cukru we krwi i funkcje wątroby.
 • Leki. Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki na stałe, skonsultuj się z lekarzem lub personelem medycznym, czy powinieneś je wziąć przed badaniem. Niektóre leki mogą wpłynąć na wyniki, więc lekarz może zalecić ich odstawienie przed badaniem.
 • Palenie papierosów. Jeśli palisz, staraj się nie palić papierosów przynajmniej przez godzinę przed badaniem.
 • Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Przed badaniem możesz pić wodę, aby uniknąć odwodnienia, ale unikaj innych płynów, takich jak herbata czy kawa.

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych – badanie ogólne moczu

Przygotowanie do badania ogólnego moczu jest stosunkowo prostą procedurą, ale istnieją pewne kroki, które warto podjąć, aby uzyskać dokładne i wiarygodne wyniki. Oto jak przygotować się do badania ogólnego moczu:

 • Higiena osobista. Przed pobraniem próbki moczu koniecznie umyj dokładnie ręce mydłem i wodą. To zapewni czystość próbki i uniknie ewentualnego zanieczyszczenia bakteriami lub substancjami obcymi.
 • Przygotuj odpowiedni pojemnik. Zakup specjalne pojemniki do zbierania moczu w aptece. Upewnij się, że pojemnik jest czysty i suchy przed użyciem.
 • Unikaj zanieczyszczeń. Staraj się unikać zanieczyszczenia próbki moczem lub innymi substancjami. Przed pobraniem moczu umyj obszar intymny wodą i osusz jednorazowym ręcznikiem.
 • Poranny mocz. Jeśli to możliwe, próbkę moczu zbierz jako pierwszy poranny mocz.
 • Środek strumienia. Aby uzyskać dokładny wynik, najważniejsze jest, aby próbka moczu pochodziła z tzw. “środkowego strumienia”. Oznacza to, że pierwszą część moczu oddajesz do muszli klozetowej, a następnie do pojemnika zbierzesz środkowy strumień moczu. Ostatnią część ponownie odprowadzisz do muszli.
 • Bezpośrednie dostarczenie próbki. Jeśli masz możliwość, dostarcz próbkę do laboratorium jak najszybciej po pobraniu.

Jak umówić się na badania w naszym punkcie pobrań Warszawa Śródmieście?

Umówienie się na badania w naszym punkcie pobrań jest proste i wygodne. Możesz to zrobić telefonicznie 22 251 21 21 lub w naszej placówce, wybierając dogodny dla Ciebie termin.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności