Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową — naturalna alternatywa dla implantów

Piękne i proporcjonalne piersi stanowią marzenie wielu kobiet, wpływając nie tylko na ich wygląd, ale także na poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Dla Pań, które nie są zadowolone z rozmiaru  i kształtu swoich piersi, a nie chcą poddawać się operacji, istnieje alternatywa do tradycyjnych implantów — powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. W tym artykule bliżej przyjrzymy się tej metodzie.

Jak działa powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową?

Powiększanie piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej, znane także jako lipofilling piersi, to innowacyjny zabieg, w którym tkanka tłuszczowa pobierana z innych części ciała pacjentki jest przeszczepiana do piersi. Procedura ta ma na celu zwiększenie objętości piersi oraz poprawienie ich kształtu. Jest to popularna alternatywa dla tradycyjnych implantów piersiowych, oferująca wiele zalet.

Zalety powiększania piersi własną tkanką tłuszczów

 • Naturalny wygląd i odczucia. Jednym z głównych powodów, dla których kobiety wybierają powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową, jest to, że efekt jest bardziej naturalny niż w przypadku implantów.
 • Brak ciał obcych. W przeciwieństwie do implantów, które są ciałami obcymi wszczepianymi do organizmu, własna tkanka tłuszczowa jest produktem pobranym z własnego organizmu. To zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych lub odrzutu przez organizm.
 • Brak widocznych blizn. Zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową jest znacznie mniej inwazyjny niż zabiegi związane z implantami i nie wymaga dużych nacięć, co oznacza brak widocznych blizn.
 • Bezpieczeństwo. Ponieważ własna tkanka tłuszczowa jest używana do powiększania piersi, ryzyko związane z materiałami sztucznymi, takimi jak silikon czy sól fizjologiczna, jest znacznie mniejsze.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Mimo że powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową ma wiele zalet, nie każda osoba nadaje się do tego rodzaju procedury. Istnieją określone kryteria i wskazania, które decydują, czy zabieg jest odpowiedni.

Osoby, które mogą rozważyć powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową, powinny spełniać następujące kryteria:

 • Dyskomfort i niezadowolenie z powodu niewielkich lub niekształtnych piersi.
 • Pacjentki powinny cieszyć się dobrym stanem zdrowia, bez istotnych problemów medycznych, takich jak zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca czy przewlekłe schorzenia. Niektóre schorzenia mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu, dlatego ważna jest konsultacja z lekarzem.
 • Aby przeprowadzić zabieg, pacjentki muszą mieć wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej w innych częściach ciała, która może zostać pobrana i przeszczepiona. Brak odpowiedniej ilości tkanki może wykluczyć pacjentkę z procedury.
 • Kluczowym elementem jest to, aby pacjentka miała realistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu. Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową może zwiększyć objętość piersi, ale nie na tyle, by osiągnąć efekt “dużych” implantów.

Przeciwwskazania do powiększania piersi własną tkanką tłuszczową

Przeciwwskazania do powiększania piersi własną tkanką tłuszczową są istotnymi kryteriami, które mogą wykluczyć niektóre Pacjentki z możliwości przeprowadzenia tego rodzaju procedury. Przeciwwskazania te obejmują:

 • Osoby borykające się z zaawansowanymi zaburzeniami krzepnięcia krwi mogą nie kwalifikować się do zabiegu, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.
 • Choroby serca i układu krążenia –  istnieje ryzyko powikłań kardiologicznych.
 • Niewydolność układu oddechowego –  ryzyko powikłań związanych z ogólnym znieczuleniem lub sedacją.
 • Przewlekłe choroby wątroby i nerek – ryzyko ograniczonej zdolności przetwarzania tłuszczu, co może wpłynąć na powodzenie zabiegu.
 • Choroba nowotworowa.W przypadku obecności lub historii choroby nowotworowej w okolicy piersi lub innych obszarów ciała, zabieg może być przeciwwskazany.
 • Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, ze względu na zwiększone ryzyko i zmiany hormonalne w organizmie w tym okresie.

Powiększenie piersi tkanka tłusczową – cena

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową stanowi naturalną alternatywę dla tradycyjnych implantów piersiowych. Ta innowacyjna metoda pozwala pacjentkom poprawić objętość i kształt piersi w sposób bardziej naturalny, bez konieczności wprowadzania ciał obcych do organizmu. Jednak kluczowym elementem jest wybór odpowiedniej kliniki i doświadczonych specjalistów, co gwarantuje bezpieczeństwo i satysfakcję z efektów zabiegu.

Zabieg powiększania piersi własną tkanką tłuszczową jest dostępny w naszej Klinice Elite w Warszawie. Cena zabiegu jest ustalana indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań każdej Pacjentki. Rozpoczyna się ona od 7 000 zł, ale warto zapoznać się z dokładnym cennikiem kliniki Elite.

Zachęcamy do umówienia konsultacji z naszym  chirurgiem plastycznym. W trakcie wizyty można uzyskać pełne informacje na temat procedury, dowiedzieć się, czy jest ona odpowiednia dla konkretnej osoby, oraz omówić szczegóły związane z ceną i harmonogramem zabiegu. Dzięki temu każda Pacjentka będzie miała pewność, że podjęła najlepszą decyzję dotyczącą swojego wyglądu i zdrowia.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności