Chirurgia plastyczna

Wirówka do separacji tkanki tłuszczowej

Lipofilling - wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek, ust, piersi i pośladków własną tkanką tłuszczową. Bardzo wysoka skuteczność dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej wirówki do separacji tkanki tłuszczowej

Chcąc wymodelować sylwetkę, wyszczuplić biodra a jednocześnie zaokrąglić piersi, pośladki , powiększyć usta lub zlikwidować uporczywe zmarszczki podczas jednego zabiegu polecamy lipofilling, czyli wypełnienie własną tkanką tłuszczową. Zabieg ten nazywany jest również lipotransferem. Polega on na pobraniu autologicznej (czyli pochodzącej od tego samego pacjenta) tkanki tłuszczowej i przeniesieniu jej w inny obszar ciała. Miejsca, w których najczęściej bywa stosowany to:

 • twarz:
  • poprawa konturu,
  • modelowanie policzków,
  • delikatna redukcja zmarszczek wokół oczu oraz na czole,
  • powiększenie ust.
 • szyja,
 • dekolt,
 • piersi,
 • ramiona,
 • powierzchnia grzbietowa rąk,
 • pośladki.

Lipofilling stosowany jest w sytuacji, kiedy występuje chęć poprawy kształtu, rozmiaru czy jędrności w pewnych obszarach ciała. Metoda ta stosowana jest jednak również w przypadku rekonstrukcji piersi po operacji mastektomii, redukcji ubytków tkanki (wrodzonych lub występujących po zabiegach chirurgicznych) oraz w celu skorygowania blizn zanikowych.

Stanowi zatem naturalną alternatywę dla zabiegów, w których wykorzystywane są różnego rodzaju implanty czy chemiczne substancje wypełniające. Tkanka tłuszczowa, która wykorzystywana jest w tej metodzie pozyskiwana jest podczas zabiegu liposukcji, co pozwala na jednoczesne modelowanie miejsc, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej, oraz tych, gdzie jest jej niedobór. Pobierana jest ona zazwyczaj z fałdów brzusznych lub wewnętrznych części ud i kolan.

W naszej klinice zabieg lipofilling wykonywany jest za pomocą różnych systemów.

Na czym polega wyjątkowość zabiegu?

Lipofilling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha, odpowiednim odwirowaniu dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej wirówki do separacji tkanki tłuszczowej i przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele. Zastosowanie wirówki w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod. Wirowanie pozwala oczyścić ją z płynów i pozostawić tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki. Ważne jest również ograniczenie ekspozycji pozyskanej tkanki na powietrze, co wpływa na zminimalizowanie ryzyka jej zanieczyszczenia czy wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Odpowiednio przygotowaną tkankę można aplikować w dowolnie wybraną okolice ciała, najczęściej poddawane zabiegowi okolice to biust, pośladki lub zmarszczki na twarzy.

Naturalnym procesem jest absorpcja części wszczepionej podczas zabiegu lipofillingu tkanki tłuszczowej przez organizm. Jednak zastosowanie tej innowacyjnej metody oczyszczania komórek sprawia, że nawet 90% pozyskanego od pacjenta tłuszczu może zostać powtórnie wykorzystane. A nawet 80% przeszczepionego tłuszczu na zawsze pozostaje w miejscu poddanym zabiegowi.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

W przypadku piersi zabieg pozwala na powiększenie nawet o jeden rozmiar, wymodelowanie ich kształtu i ujędrnienie. Lipofilling ma wiele zalet, przede wszystkim niskie ryzyko powikłań (wykorzystanie własnego wypełniacza nie grozi alergią), a także krótki czas trwania zabiegu oraz rekonwalescencji. Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały. W wyniku działania wirówki efekt utrzymuje się przez wiele lat (w miejscu podania utrzymuje się 80% podanej objętości).

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej doskonale sprawdza się w zabiegach wolumetrycznych korekcji twarzy: wypełnia zmarszczki, poprawia jakość i sprężystość skóry.

Lipofilling pozwala na modelowanie i wypełnienie, a jednocześnie podniesienie poziomu nawilżenia oraz rewitalizację skóry, która staje się bardziej napięta, gładsza i wyraźnie gęstsza. Szczególnie korzystne rezultaty osiągane są w przypadku usuwania wiotkości skóry. Ciało w miejscu wykonania zabiegu uzyskuje jędrność i sprężystość, a mięśnie są uwydatnione.

Rezultatem zabiegu jest naturalny, pełniejszy, a także młodszy wygląd poddanych zabiegowi obszarów ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej wykonywany jest tego samego dnia, co usuwanie tkanki tłuszczowej. Po usunięciu potrzebnej ilości tkanki okolicę poddaną zabiegowi możemy wymodelować przy wykorzystaniu lasera służącego do lipolizy laserowej.
Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu fal laserowych o długości 924nm oraz 975nm, które gwarantują optymalny efekt usunięcia tkanki tłuszczowej i zwiększenia napięcia skóry (termolifting).

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – w zależności od poddanego obszaru. W pierwszej kolejności następuje pobranie tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta (z okolic bioder, brzucha lub ud) za pomocą specjalnej kaniuli. Pozyskany materiał jest separowany w procesie wirowania w celu oddzielenia krwi oraz środka znieczulającego od komórek tłuszczowych. Przed reimplantacją mogą one zostać jeszcze wzbogacone w komórki macierzyste.

Jednorazowo pobiera się maksymalnie 20-30ml tłuszczu, którego objętość po odwirowaniu, czyli przygotowaniu do wszczepu jeszcze ulega zmniejszeniu. Wstrzykiwanie tylko niewielkiej ilość materiału sprawia, że tłuszcz jest bezpośrednio otoczony przez tkanki, co sprzyja jego wzrostowi.

Zabieg trwa około godziny, i początkowo w miejscu jego wykonania występuje obrzęk oraz zasinienie, które jednak zanikają w ciągu 3 dni. Ostateczny efekt lipofillingu widoczny jest po upływie 3 miesięcy i utrzymuje się przez wiele lat.

Metoda ta jest mało inwazyjna i bezpieczna, a wykorzystanie własnej tkanki pacjenta wyklucza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na przeszczepiany materiał oraz odrzucenia zaimplementowanych komórek. Dzięki temu ryzyko powikłań również jest niewielkie, a rekonwalescencja z reguły przebiega szybko.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj kilka dni. Przez ten czas wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego. Co najmniej przez 2 tygodnie od wykonania lipofillingu niewskazane jest korzystanie z sauny i basenu oraz gorące kąpiele. Zalecane są za to masaże limfatyczne poddanych zabiegowi obszarów ciała – dotyczy to zarówno miejsca pobrania, jak i wszczepienia tkanki tłuszczowej.

Jak pozyskiwana jest autologiczna tkanka tłuszczowa?

Przeznaczona do przeczepienia w trakcie zabiegu lipofillingu tkanka pozyskiwana jest podczas zabiegu liposukcji wodnej bądź wibracyjnej. Zabieg reimplantacji tkanki tłuszczowej wykonywany jest tego samego dnia, co usuwanie tkanki tłuszczowej. Po usunięciu potrzebnej ilości tkanki okolicę poddana zabiegowi możemy wymodelować przy wykorzystaniu lipolizy laserowej.

Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu fal laserowych o długości 924nm oraz 975nm, które gwarantują optymalny efekt usunięcia tkanki tłuszczowej i zwiększenia napięcia skóry (termolifting).

Jak wygląda zabieg lipolizy laserowej?

Sonda laserowa nakierowuje strumień lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Następnie laser równomiernie rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tłuszcz, omijając okoliczne tkanki. Jednocześnie fale o innej długości obkurczają i odbudowują włókna kolagenowe.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Liposukcja wodna jest niemal bezbolesnym i przynoszącym natychmiastowe efekty sposobem modelowania ciała. Podczas zabiegu stosowane jest urządzenie wykorzystujące metodę WAL (water-jet assisted liposuction). Wodna liposukcja jest świetną alternatywą dla konwencjonalnej liposukcji. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje z ciała wypłukana za pomocą odpowiedniego roztworu wprowadzanego do ciała przy pomocy kaniuli. Technologia ta pozwala skrócić okres rekonwalescencji do minimum, a efekty jego wykonania są natychmiastowe.

Zabieg lipofillingu i lipolizy laserowej wykonywane są najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Umów się na wizytę

Zabieg lipofillingu nie powinien być wykonywany u pacjentów, u których występują następujące problemy zdrowotne:

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zakrzepica,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niektóre choroby piersi, wątroby i nerek,
 • nowotwory.

Nie jest zalecany również u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji, w przypadku zbyt niskiej wagi ciała oraz jeśli stosowane są leki rozrzedzające krew.

 • poprawa konturu twarzy
 • modelowanie policzków
 • delikatna redukcja zmarszczek wokół oczu i na czole
 • powiększenie ust
 • poprawy kształtu, rozmiaru i jędrności np. biustu
 • redukcji ubytków tkanki
 • skorygowanie blizn zanikowych

Efekty zabiegu

PRZED
PO
PRZED
PO
PRZED
PO

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 7 000 zł 2h Chirurg plastyk Tak Tak miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności