Chirurgia plastyczna

Implanty piersi

Implanty

Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest u kobiet, które odczuwają dyskomfort spowodowany ich wielkością lub kształtem. Subiektywnie za małe piersi bywają źródłem wielu kompleksów oraz mają duży wpływ na poczucie własnej atrakcyjności. Rzutują także w dużym stopniu na satysfakcję płynącą z życia intymnego. Dzięki nowoczesnym implantom możliwe jest uzyskanie ich satysfakcjonującej wielkości i kształtu. Poza względami estetyczno-psychologicznymi wskazaniem do powiększenia piersi może być także ich anatomiczny niedorozwój lub zanik gruczołu piersiowego następujący po porodzie. Implanty są specjalnie uformowanymi wkładkami, które wypełnione są solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Piersi powiększone implantami z żelem są o wiele częściej stosowane ze względu na ich lepszą, bardziej naturalną imitację tkanek piersi, zniwelowanie uczucia przelewania się oraz ze względu na nie pojawianie się zmarszczek z boków piersi. Popularność zawdzięczają one także wieloletniej wytrzymałości. Jeżeli nie dojdzie do uszkodzeń mechanicznych wymiana implantów może być konieczna dopiero po upływie 15 – 20 lat. Powiększanie piersi tą metodą, pomijając bezpośrednie następstwa po zabiegu, jest stosunkowo bezpieczne. Nie ma naukowych, potwierdzonych dowodów na zwiększenie ryzyka wystąpienia nowotworów oraz chorób autoimmunologicznych po ich zastosowaniu. Co równie ważne, kobiety powiększające piersi implantami nie tracą możliwości karmienia dzieci piersią.

Jakie są rodzaje implantów?

Dzięki różnorodnemu kształtowi wkładek możliwe jest uzyskanie różnych efektów estetycznych, zarówno dotyczących wielkości, jak i kształtu piersi. Najczęściej stosowane są implanty o kształcie tak zwanym anatomicznym oraz okrągłym.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększenia piersi implantami wymaga wizyty konsultacyjnej oraz wykonania podstawowych badań diagnostycznych. Podczas pierwszej wizyty lekarz zapoznaje pacjentkę z przebiegiem operacji. Wspólnie dokonują wyboru wielkości, rodzaju implantów oraz sposobu ich wprowadzenia – za pomocą cięcia w fałdzie podpiersiowymlub okołootoczkowego. Pacjentka zapoznawana jest także z możliwym ryzykiem związanym z powiększeniem piersi za pomocą implantów.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi?

Sam zabieg trwa około dwóch godzin, wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego i wymaga dwudniowej hospitalizacji po jego wykonaniu. Istnieje kilka metod wprowadzenia i umiejscowienia implantów w gruczole piersiowym. Dobór konkretnej podyktowany jest zawsze względami anatomicznymi, spodziewanym efektem estetycznym, rodzajem implantu oraz względami medycznymi. Implanty mogą być wszczepione pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy większy lub w sposób łączący oba wyżej wymienione sposoby. Powiększenie piersi za pomocą implantów wiąże się z czasowym odczuwaniem bólu, opuchlizną, zwiększeniem lub zmniejszeniem wrażliwości brodawek sutkowych. W pierwszych godzinach po operacji ból niwelowany jest za pomocą środków podawanych dożylnie, w kolejnych dniach pacjentki przyjmują środki zaordynowane przez lekarza. Zazwyczaj po upływie siedmiu dni przestaje być on dolegliwy i utrudniający codzienne funkcjonowanie. Przez kilka tygodni poruszanie ramionami może nasilać jego odczuwanie – jest to zjawisko naturalne i może być odczuwane w sposób mniej dotkliwy, gdy pacjentka będzie unikać gwałtownych ruchów oraz wysiłku fizycznego. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie wraz z czasem i gojeniem się ran pooperacyjnych.

Jak szybko można wrócić do aktywności fizycznej?

Powrót do pracy możliwy jest nie wcześniej niż po siedmiu dniach od wykonania operacji. W trakcie rekonwalescencji konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego, znaczne ograniczenie wysiłku fizycznego. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja ran, zgodna z zaleceniami lekarza. Na szybką i bezproblemową rehabilitację wpływ ma także samoobserwacja pacjentki i nie ignorowanie pojawiających się dolegliwości. Szczególną ostrożność należy zachować w dwóch pierwszych tygodniach. W wypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących zmian należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem wykonującym operację. Zdecydowana większość powikłań pojawia się właśnie w tym okresie i szybka reakcja na nie stanowi podstawę do zastosowania odpowiednich środków leczniczych. Między drugim a szóstym tygodniem bardzo ważne jest dalsze unikanie wszelkich sportów oraz wysiłku fizycznego. Między szóstym a dwunastym tygodniem po operacji piersi zaczynają nabierać właściwego kształtu, a blizny powoli zaczynają nabierać barwy zbliżonej do koloru pozostałej części ciała. Po upływie roku piersi oraz blizny nabierają ostatecznego kształtu oraz wyglądu.

Umów się na wizytę

 • Duża asymetria piersi
 • Opadające piersi
 • Piesi niewielkie
 • Zniekształcone piersi
 • Rekonstrukcja piersi po mastektomii
 • Infekcje
 • Choroba nowotworowa
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Choroby układu krążenia
 • Ciężkie schorzenia nerek i wątroby
 • Ciąża i okres karmienia

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
21 000 – 23 500 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak, ogólne 2-4 tygodnie

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności