Chirurgia plastyczna

Korekcja nosa

Korekcja nosa

Plastykę nosa wykonuje się zazwyczaj w dwóch wariantach – jako plastykę korekcyjną czubka nosa, tak zwany nos (chrzęstny) oraz jako plastykę nosa garbatego, tak zwany nos kostny. Wskazaniem do jej wykonania stanowią nie tylko względy estetyczne, ale także wszelkiego rodzaju deformacje będące skutkiem wypadków lub zmian anatomicznych (na przykład krzywa przegroda nosowa) utrudniających prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego. Przeprowadzenie plastyki nosa pozwala wyprostować go, usunąć garb, zmniejszyć jego wielkość, wymodelować czubek, poprawić symetrię twarzy. Odbiegający od norm anatomicznych i estetycznych nos zarówno dla kobiet i mężczyzn bywa źródłem kompleksów. Wpływa na poczucie własnej atrakcyjności i w wielu przypadkach zaburza codzienne funkcjonowanie. Jego korekcja, pomimo że nie należy do zabiegów prostych w wykonaniu, pozwala pacjentom na uzyskanie naprawdę satysfakcjonujących rezultatów.

Jak wygląda zabieg korekty nosa?

Prawidłowe wyniki podstawowych badań diagnostycznych i dobry ogólny stan zdrowia są warunkiem kwalifikacji do wykonania zabiegu. Wyraźnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca, zapalenie zatok, jamy ustnej, skazy naczyniowe oraz choroby układu krążenia. Plastykę nosa poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której pacjent zapoznawany jest z przebiegiem zabiegu. W jej trakcie lekarz zleca także wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych, zbiera wywiad chorobowy oraz ustala z nim spodziewany kształt i wielkość nosa po korekcji. W trakcie dwugodzinnego zabiegu, przebiegającego z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, korekcji poddawany jest szkielet kostny i chrzęstny nosa. Po wykonaniu plastyki na nos nakładana jest specjalna tasiemka oraz gips, który unieruchamia go na czas rekonwalescencji.

Jak postępować po zabiegu operacji plastycznej nosa?

Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęków i zasinień na twarzy, w szczególności w okolicach oczu, które zazwyczaj ustępują samoistnie po upływie kilkunastu dni. W celu zmniejszenia bólu pooperacyjnego i opuchlizny wskazane jest stosowanie zimnych okładów. Pacjenci, którzy poddali się operacji korekcyjnej nosa muszą unikać wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów oraz czynności, które mogłyby narazić nos na uraz. Pełny powrót do zdrowia zajmuje zazwyczaj kilka tygodni.

Ile trwa operacja nosa?

Standardowa operacja nosa trwa około dwóch godzin i przebiega w kilku etapach.

Czy operacja plastyczna nosa boli?

Operacja plastyczna nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, więc nie jest bolesna. Po operacji Pacjent może odczuwać dyskomfort związany z obecnością elementów w przewodach nosowych.

Gojenie nosa po operacji plastycznej

Pełny czas gojenia po operacji plastycznej nosa może wynieść kilka tygodni, ale do codziennych zajęć i pracy można powrócić zaraz po zdjęciu gipsu. Po około miesiącu od operacji nos jest już zwykle pięknie wymodelowany.

Operacja przegrody nosowej a korekcja nosa

Operacja przegrody nosowej wykonywana jest u osób mających skrzywioną przegrodę, która upośledza funkcje oddechowe przyczyniając się między innymi do nawracających stanów zapalnych zatok i gardła, a nawet krwawień z nosa. W trakcie operacji prostowania nosa może również zostać skorygowany jego wygląd.

Korekcja dziurek nosa

Korekcja dziurek nosa polega na wykonaniu plastyki w części chrzęstnej i ma na celu wymodelowanie dziurek.

Korekcja garbu nosa

Garbaty nos może być powodem kompleksów i zaniżonej samooceny. Garb na nosie powstaje w wyniku uwypuklenia części chrzęstnej lub kostnej grzbietu nosa bądź ich obu. Niwelacja garbu pozwala uzyskać zadowalający, natychmiastowy efekt.

Korekcja czubka nosa

Zabieg korekcji czubka nosa wykonywany jest w przypadku Pacjentów mających nos ze zbyt dużym bądź rozdwojonym czubkiem. Podczas operacji modeluje się chrząstki czubka nosa, usuwa ich nadmiar, a następnie zwęża, zszywa ze sobą lub skraca, zmniejszając w ten sposób czubek. W efekcie poprawia się profil, nos wygląda delikatniej i bardziej pasuje do proporcji twarzy.

Efekty korekcji nosa

Ostateczne efekty korekcji nosa widoczne są po okresie całkowitej regeneracji, która może trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Umów się na wizytę

 • Pierwotne i wtórne zniekształcenia nosa
 • Problemy z oddychaniem będące efektem nieprawidłowej budowy nosa
 • Asymetria
 • Względy estetyczne
 • Cukrzyca
 • Zapalenie zatok i jamy ustnej
 • Skazy naczyniowe
 • Choroby układu krążenia
 • Zaburzenia krzepliwości
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • Infekcja ropna skóry i śluzówek
 • Ciąża

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 7 000 zł 2h Chirurg plastyk Tak Tak, ogólne 2 tygodnie

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności