Chirurgia plastyczna

Lifting szyi

Lifting szyi

Na twarzy, szyi oznaki starzenia się, przemęczenia pojawiają się najszybciej i to one właśnie w dużej mierze rzutują na ogólną prezencję i samopoczucie psychiczne. Dość często zdarza się, że niedoskonałości pojawiają się w pierwszej kolejności właśnie na skórze szyi – zarówno jako efekt naturalnych procesów starzenia, jak również w wyniku zbyt szybkiej utraty masy ciała. Zabiegowi liftingu szyi poddają się kobiety, ale także mężczyźni, którym, zależy na dobrej prezencji.

Jak wygląda zabieg chirurgicznego liftingu szyi?

Celem tej operacji jest zmniejszenie nadmiaru zwisającej skóry. Przed operacją wymagane jest wykonanie szeregu badań diagnostycznych, wyleczenie wszystkich stanów zapalnych jamy ustnej, odstawienie, bądź radykalne zminimalizowanie ilości wypalanych papierosów. Lifting szyi przeprowadzany jest w asyście anestezjologa pełnej narkozie. Jego wykonanie zajmuje zazwyczaj od dwóch do trzech godzin i sprowadza się do wykonania nacięć, podniesienia i usunięcia zbędnej skóry. Czasami konieczne jest odessanie i wykonanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i wykonania plastyki mięśni w okolicy podbródkowej. Rana zamykana jest za pomocą szwów, które są usuwane etapami w zależności od szybkości procesu gojenia.

Jak postępować po zabiegu?

Pacjenci, którzy poddali się liftingowi szyi muszą co dwa, trzy dni zgłaszać się na wizyty kontrolne, a całkowity powrót do codziennych zajęć jest możliwy po upływie około miesiąca. W okresie rekonwalescencji pacjenci muszą unikać wysiłku fizycznego. Przez około pół roku po jego wykonaniu nie jest wskazane opalanie się na słońcu oraz w solarium, nie można także korzystać z sauny.

Blizna po chirurgicznym liftingu szyi

Podczas operacji chirurgicznego liftingu szyi cięcie wykonywane jest przed oraz za uchem, w okolicy potylicy oraz ewentualnie w okolicy podbródka. W początkowym okresie po zabiegu blizny są bardziej wyraźne i czerwone, z czasem ulegają przebudowie. Po prawidłowym gojeniu są prawie niezauważalne.

Efekty plastyki szyi

Pierwsze efekty plastyki szyi widoczne są po około dwóch tygodniach od zabiegu. Na ostateczny efekt trzeba zaczekać około miesiąca. Czas i przebieg rekonwalescencji uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta.

Dzięki operacji szyja jest odmłodzona o kilka – kilkanaście lat. Optycznie zwiększa się jędrność i sprężystość powłok ciała. Pacjenci zyskują dzięki temu lepsze samopoczucie.

Należy pamiętać, że plastyka szyi nie hamuje naturalnego procesu starzenia, więc po kilkunastu latach operacja może wymagać powtórzenia.

Umów się na wizytę

  • Wiotkość skóry szyi
  • Widoczne oznaki starzenia szyi
  • Chęć wygładzenia zarysu szyi
  • Cukrzyca
  • Choroby serca
  • Choroby układu krążenia
  • Nadciśnienie
  • Ropne zapalenie skóry szyi
  • Niedokrwistość

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 18 000 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak sedacja lub ogólne 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności