Chirurgia plastyczna

Lifting twarzy

Lifting twarzy

Wraz z wiekiem włókna kolagenowe w skórze twarzy wiotczeją, co skutkuje pojawieniem się bruzd i pod wpływem grawitacji coraz większym rozciąganiem się. W efekcie tych negatywnych procesów wygląd twarzy jest nieadekwatny do wieku. Niekorzystne zmiany rzutują na poczucie atrakcyjności, wpływają na postrzeganie osoby przez innych ludzi, w szczególności osoby bliskie, współpracowników, klientów. Korekcja wiotkości skóry twarzy pozwala pacjentom na odwrócenie tych procesów oraz uzyskanie pożądanego wyglądu, efektu estetycznego utrzymującego się od pięciu do siedmiu lat.

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy jest metodą chirurgicznej korekcji zwiotczałych tkanek, które sprawiają, że twarz człowieka wygląda na o wiele starszą, zmęczoną i pozbawioną wyrazu. Zwiotczenie włókien kolagenowych skutkuje nadmiarem skóry, pojawieniem się licznych zmarszczek. Zabieg pozwala na stosunkowo trwałe przywrócenie twarzy bardziej zdrowego, młodszego wyglądu, dzięki czemu uzyskiwany jest pozytywny efekt psychologiczny.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do liftingu twarzy konieczne jest wykonanie podstawowych badań diagnostycznych oraz odbycie wizyty konsultacyjnej podczas której lekarz przybliża przebieg zabiegu oraz zapoznaje się z wywiadem chorobowym pacjenta. W czasie pierwszej wizyty w gabinecie lekarza ustalany jest także efekt estetyczny, jaki pacjent chce osiągnąć. Lifting twarzy polega na odpreparowaniu zbędnej, zwiotczałej skóry na policzkach, skroniach i szyi od tkanki podskórnej i odpowiednie jej naciągnięcie. Cięcia wykonywane są na przednim brzegu małżowiny usznej oraz okolicy skroniowej.

Jak postępować po zabiegu liftingu twarzy?

W pierwszych dniach po zabiegu typowymi dolegliwościami są ból, który niwelowany jest ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi oraz poczucie naciągnięcia skóry. W tym czasie wskazane jest także stosowanie zimnych okładów, ograniczenie mówienia oraz jedzenia produktów spożywczych wymagających długiego gryzienia i żucia. Po około 4 dobach możliwe jest zdjęcie części szwów, całkowicie są one usuwane po upływie około dwóch tygodni. Powrót do zdrowia zależny jest w dużym stopniu od zastosowania się do zaleceń lekarza, w szczególności niewskazane jest leżenie podczas dnia oraz spanie na boku w nocy.

Blizna po chirurgicznym liftingu twarzy

Po operacji chirurgicznego liftingu twarzy zostaje blizna, której wielkość zależy od rozległości zabiegu. Może powstać nad czołem oraz przed i za uszami. Do szycia używane są bardzo cienkie nici chirurgiczne, aby blizny były jak najmniej widoczne. Konieczna jest też ich właściwa pielęgnacja oraz stosowanie zalecanych kremów. Trzeba pamiętać, że wygląd blizn w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta.

Efekty liftingu twarzy

Operacyjny lifting twarzy przynosi długotrwały efekt odmłodzenia. Poprawia się owal twarzy, bruzdy i zmarszczki są zredukowane. Ostateczne efekty mogą utrzymywać się do 10 lat. Jednak skóra nadal się starzeje, więc po pewnym czasie może być konieczne przeprowadzenie kolejnego liftingu.

Umów się na wizytę

 • Głębokie zmarszczki
 • Wiotkość skóry
 • Opadanie tkanek twarzy
 • Niewyleczona opryszczka
 • Choroba nowotworowa
 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Stosowanie botoksu w miesiącu poprzedzającym zabieg
 • Stan zapalny skóry
 • Zaburzenia krzepliwości
 • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
    Od 16 000 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak, sedacja lub ogólne 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności