Chirurgia plastyczna

Lip Lift

Lip Lift

Zbyt cienkie usta sprawiają, że brakuje Ci pewności siebie, ponieważ ich wygląd wydaje Ci się nieatrakcyjny?

Wiemy, że dla wielu kobiet wąskie usta to problem, który wpływa negatywnie na ich samoocenę i codzienne życie.

Niekorzystny wygląd ust może wynikać z wielu powodów, na przykład ze zbyt dużej odległości między nosem, a ustami. Zaburzone mogą być również proporcje twarzy ze względu na mniejszą górną wargę. Czasami do pięknego uśmiechu brakuje widoku zębów, które nie mogą zostać wyeksponowane przez zbyt wąską górną wargę. Wszystkie te defekty można skorygować za pomocą jednego, trwałego zabiegu, dzięki któremu możliwe jest uniesienie górnej wargi. Efektem jest rewelacyjny, naturalny wygląd ust, a zarazem poprawa wyglądu twarzy.

Lip Lift to małoinwazyjny zabieg chirurgiczny modelujący i powiększający najczęściej górną wargę. W rezultacie usta stają się większe oraz poprawiają się proporcje twarzy, która wygląda młodziej i bardziej kobieco.

Jak wygląda zabieg Lip Lift?

Lip Lift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 40 minut. Chirurg dokonuje nacięcia pod nosem, a następnie usuwa nadmiar skóry modelując naturalnie usta i unosząc je ku górze, aby były większe. Zakładane są bardzo cienkie szwy, które znajdują się w naturalnym załamaniu skóry pod nosem. Dzięki temu małą bliznę powstającą po zabiegu łatwo jest ukryć pod makijażem.

Efekty Lip Lift

 • Powiększenie ust (górnej wargi)
 • Skrócenie odległości między podstawą nosa, a ustami
 • Odmłodzenie twarzy
 • Atrakcyjniejsze usta
 • Nadanie twarzy lepszych proporcji
 • Młodsza, bardziej kobieca twarz
 • Pełny uśmiech

Modelowanie ust może zostać wykonane za pomocą czterech metod:

Bullhorn lip lift – pozwala zmniejszyć odległość między nosem, a ustami. Efektem są większe usta o wymodelowanym konturze oraz poprawa proporcji twarzy. Metoda cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd.

Korium – polega na powiększaniu ust poprzez wprowadzenie pobranego wcześniej fragmentu skóry pacjenta w głębokie struktury wargi. Metoda pozwala widocznie uwydatnić i powiększyć usta.

Gullwing lip lift – metoda polegająca na wycięciu paska skóry nad górną wargą i podciągnięciu jej. Po zszyciu warga staje się poszerzona i pełniejsza.

Corner lip lift – polega na wycięciu skóry z kącików ust, co umożliwia podniesienie opadających kącików. Efektem jest młodszy wygląd.

Jak wygląda czas po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu Lip Lift zakładany jest opatrunek pod nosem, a już po dwóch godzinach można opuścić klinikę. Pełna rekonwalescencja trwa tydzień, ponieważ w tym czasie konieczne jest noszenie opatrunku i szwów. Trzeba pamiętać o ograniczeniu mimiki twarzy, niestety również śmiechu. Wskazane jest zastosowanie przez pierwsze 2-3 dni płynnej diety i unikanie gryzienia twardych pokarmów. Należy stosować się do zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji blizny.

Blizna po zabiegu

Po Lip Lift, jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu chirurgii, pozostaje delikatna blizna, która w tym przypadku znajduje się w mało widocznym miejscu – w naturalnym złamaniu skóry pod nosem. Można więc ją ukryć pod makijażem. Do szycia używamy bardzo cienkich nici chirurgicznych, dzięki czemu blizna jest bardzo wąska. Niezwykle ważne jest właściwe postępowanie z blizną po zabiegu, aby mogła odpowiednio się wygoić. Dlatego miesiąc po zabiegu rekomendujemy stosowanie żelu silikonowego, sugerujemy nie wystawianie jej przez rok na słońce i używanie kremów z wysokim filtrem UVA/UVB. Należy mieć na względzie, że na wygląd blizny wpływa genetyka, więc gojenie uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Umów się na wizytę

 • Zbyt małe usta
 • Cienka górna warga
 • Duża odległość między nosem a ustami
 • Widoczna asymetria między wargami
 • cukrzyca
 • choroby układu krążenia
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • ciąża
 • odległość między podstawą nosa a ustami mniejsza niż 15 mm,
 • widoczne całe zęby przy uśmiechu
 • usta bardzo wypełnione kwasem hialuronowym

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
4 000-5 000 zł 40 min Chirurg plastyk Tak Tak miejscowe lub sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności