Chirurgia plastyczna

Liposukcja Body Jet

Liposukcja bez skalpela Body Jet

Uzyskaj natychmiastowy efekt wyszczuplenia i gładkiej skóry

Body Jet® to skuteczna, a zarazem małoinwazyjna i bezbolesna metoda odsysania tkanki tłuszczowej. Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać widoczny efekt wyszczuplenia w wybranych partiach ciała. Metoda ta pozwala także na ponowne wykorzystanie odessanej tkanki tłuszczowej, czyli lipofilling.

Czym jest Body Jet?

Body Jet® to jedna z najnowszych i najskuteczniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg jest Body Jet jest doskonałą alternatywą dla wielu konwencjonalnych metod wyszczuplania ciała.

Podczas zabiegu wykorzystuje się przełomową metodę liposukcji strumieniem wody (water-jet assisted liposuction). Polega ona na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pomocą skupionego strumienia cieczy. Co ważne, strumień ten oddziela tkankę tłuszczową, nie naruszając struktury tkanek sąsiadujących. Czyni to cały zabieg znacznie bezpieczniejszym niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekty zabiegu są widoczne od razu.

Korzyści liposukcji metodą Body Jet

Do niekwestionowanych atutów metody odsysania tłuszczu Body Jet należy jej skuteczność i szybki efekt wyszczuplenia, widoczny tuż po zabiegu. Dużą zaletą jest także mała inwazyjność, bez skalpela, brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego, krótki okres rekonwalescencji, a także możliwość wykorzystania odessanej tkanki tłuszczowej do modelowania innych partii ciała. np. powiększenia piersi lub wypełnienia zmarszczek.

Zastosowanie znieczulenia miejscowego pozwala lekarzowi na kontrolowanie efektu zabiegu. Pacjent jest przytomny i  może się poruszać, więc lekarz wykonujący zabieg ma dobry dostęp do każdej z partii ciała i może w sposób równomierny usunąć tkankę tłuszczową, a także skorygować efekt zabiegu, bez konieczności dodatkowej sesji korygującej.

Zabieg Body Jet wyróżnia się także tym, że jest zdecydowanie mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja. Dzięki zastosowaniu strumienia wodnego, w trakcie zabiegu nie pojawia się obrzęk i duże krwawienie. W przypadku tradycyjnej liposukcji odessana tkanka tłuszczowa zawiera nawet 40% krwi, co często stwarza konieczność transfuzji. W przypadku metody Body Jet, zastosowany roztwór wodny obkurcza naczynia krwionośne, co zmniejsza ilość krwi w odessanej tkance do zaledwie 1-3%.

Body Jet® to metoda, która pozwala na ponowne wykorzystanie pobranej tkanki tłuszczowej (lipofilling). W trakcie odsysania tłuszczu pozyskuje się nieuszkodzone zgrupowania komórek tłuszczowych, a także zawarte w nich komórki macierzyste. Komórki te można wszczepić w wybrane przez pacjenta partie ciała w celu ich powiększenia lub ujędrnienia. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pozwala powiększyć i ujędrnić piersi lub pośladki, a także wygładzić zmarszczki i skorygować wybrane partie twarzy.

 

Zalety liposukcji Body Jet:

 • Rezultaty widoczne tuż po zabiegu.
 • Jeden zabieg pozwala w sposób trwały usunąć dużą ilość tłuszczu (5 l na 100 kg masy ciała).
 • Brak obrzęku i możliwość zmiany pozycji ciała – pozwala na dokładne wymodelowanie danych partii bez konieczności dodatkowych sesji korygujących.
 • Możliwość wykonania lipofillingu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej.
 • Bezpieczeństwo – mniejsze uszkodzenie tkanek podczas zabiegu i niższe ryzyko wystąpienia wybroczyn oraz powikłań
 • Krótki czas trwania zabiegu.
 • Krótsza rekonwalescencja po zabiegu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej po liposukcji Body Jet. Jak wygląda zabieg?

Przeszczep tkanki tłuszczowej, czyli lipofilling pozwala na wykonanie w trakcie jednej sesji zabiegowej zarówno zabiegu odessania nadmiaru tłuszczu z wybranych partii ciała, jak i jego transplantacji do miejsc wymagających zwiększenia, wypełnienia, ujędrnienia i wygładzenia.

Tkanka tłuszczowa pobierana w trakcie liposukcji Body Jet zawiera nieuszkodzone komórki tłuszczowe wraz z komórkami macierzystymi – jest to naturalny i bezpieczny materiał, który można wykorzystać do wypełnień twarz, piersi i pośladków, czy też do korekty asymetrii danych partii twarzy i ciała.

Metoda WAL i precyzyjność zabiegu Body Jet

Metoda WAL (water-jet assisted liposuction)  to innowacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Polega ona na wprowadzeniu do podskórnej tkanki tłuszczowej kaniuli, która emituje strumień specjalnego roztworu. Wprowadzony roztwór wnika w przestrzeń międzykomórkową tkanki, rozluźnia ją i wypłukuje. Następnie komórki tłuszczowe zostają przemieszane z płynem i wraz z nim odessane.  W trakcie odsysania tłuszczu nie dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów.

Podczas zabiegu lekarz ma do dyspozycji zestaw kaniuli, które umożliwiają precyzyjne odessanie tłuszczu na różnych głębokościach.

Liposukcja Warszawa
Równocześnie podawany jest płyn, który łączy się z komórkami tłuszczu i jest zasysany i wydalany na zewnątrz.

Cały zabieg przeprowadzany jest przez lekarza specjalistę w znieczuleniu miejscowym. Po wprowadzeniu roztworu do ciała lekarz łagodnymi ruchami uwalnia komórki tkanki tłuszczowej, które przeznaczone są do usunięcia. Następnie wprowadzony do ciała płyn zostaje odessany, a wraz z nim komórki tłuszczowe. Odessanie wykonane jest za pomocą tej samej kaniuli, którą wcześniej płyn został wprowadzony. Delikatność zabiegu, sposób aplikacji mieszanki oraz jej odessania minimalizuje wystąpienie uszkodzeń mechanicznych tkanki, co w praktyce oznacza eliminację wystąpienia obrzęków oraz krwiaków.
Zabieg Body Jet® jest wysoce bezpieczny, a także niemal bezbolesny.

Etapy podczas procedury WAL.

Liposukcja bez skalpela Warszawa

Wprowadzany jest płyn znieczulający do tkanki tłuszczowej, który jednocześnie zwęża naczynia krwionośnie co minimalizuje krwawienie.

Płyn ten uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej pozostawiając nerwy i naczynia nienaruszone.

Body Jet Warszawa

Podany pod ciśnieniem płyn po połączeniu się z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi wydalany jest na zewnątrz za pomocą tej samej kaniuli.

Liposukcja bez skalpela - zabieg Body Jet - Warszawa

Rezultat zabiegu tj. usunięte komórki tłuszczowe bez naruszania naczyń krwionośnych i nerwów.

Czy liposukcja Body Jet jest bezpieczna?

Zabieg liposukcji Body Jet jest zabiegiem małoinwazyjnym. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe – jest cały czas przytomny i może się poruszać. Strumień wodny rozbijający tkankę tłuszczową działa bardzo delikatnie, stąd też tkanki nie są uszkadzane, a skład zastosowanego roztworu dodatkowo ogranicza obrzęki i ryzyko wystąpienia krwiaków.  Znieczulenie miejscowe zmniejsz także wystąpienie objawów ubocznych takich jak zakrzepica, zatory czy też mdłości.

Czy zabieg liposukcji Body Jet jest bolesny?

Liposukcja Body Jet jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, podawanym bezpośrednio do tkanek pacjenta. Odczuwanie bólu jest zredukowane do minimum, pacjent może odczuwać delikatny ucisk lub tkliwość.

Ile tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu liposukcji?

Metoda Body Jet pozwala na odessanie 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała, jest to maksymalna ilość, która zapewnia bezpieczeństwo po zabiegu i nie zakłóca procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie.

Osoby o prawidłowej wadze lub z lekką nadwagą podczas jednego zabiegu mogą odessać tłuszcz z maksymalnie sześciu stref ciała.

Jak przygotować się do liposukcji Body Jet?

Przed zabiegiem  należy wykonać badania laboratoryjne, na które skieruje nas lekarz podczas kwalifikacji do zabiegu, a także badanie układu oddechowego i sercowego w celu wykluczenia przeciwwskazań. W celu zminimalizowania ryzyka powikłań, przed zabiegiem pacjent przechodzi antybiotykoterapię.

Ze względu na to, że zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, nie ma potrzeby całkowitego ograniczenia spożywania płynów i pokarmów.

Zalecenia po zabiegu Body Jet

Po zabiegu pacjent przez okres od 2 do 6 tygodni musi nosić odzież uciskową, a także opatrunek chłonny, który jest usuwany podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Odzież uciskowa przyspiesza gojenie, zapobiega powstawaniu krwiaków oraz ułatwia wykonywanie codziennych czynności

Pacjent po zabiegu odbywa trzy kontrole lekarskie. Pierwsza – dzień po zabiegu, druga – dwa tygodnie po zabiegu, trzecia – po trzech miesiącach od zabiegu.

Ile trwa okres rekonwalescencji?

Do pełnej aktywności fizycznej pacjent może powrócić już kilka dni po zabiegu, jest to jednak uwarunkowane indywidualnym stanem pacjenta. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i po zabiegu może wrócić do domu. Pełny okres rekonwalescencji trwa dwa tygodnie.

Umów się na wizytę

Technologiczne zaawansowanie Body Jet® umożliwia reimplantację nieuszkodzonych komórek tłuszczowych w inne partie ciała ( np. piersi). Pozyskany metodą Body Jet tłuszcz, posiada nienaruszoną strukturę i jest naturalnym, bezpiecznym wypełniaczem. W przeciwieństwie do innych zabiegów pozyskiwania tkanki tłuszczowej, Body Jet zwiększa szansę na zachowanie odpowiedniego kształtu modelowanych miejsc. Zabiegi reimplantacji przeprowadzany jest podczas jednej sesji zabiegowej wraz z liposukcją.

 • niewydolność wątroby,
 • niewydolność nerek,
 • choroby serca,
 • nadciśnienie,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • cukrzyca,
 • stniejące stany zapalne.

Efekty zabiegu

Liposukcja bez skalpelaPRZED
Liposukcja bez skalpela efektyPO
Liposukcja bez skalpelaPRZED
Liposukcja bez skalpelaPO
odsysanie tłuszczu w domuPRZED
nieinwazyjne odsysanie tłuszczuPO

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 5 000 zł 1-3h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności