Chirurgia plastyczna

Liposukcja wibracyjna

Liposukcja wibracyjna

Liposukcja wspierana wibracjami jest innowacyjną metodą chirurgicznego usuwania tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu kaniula ssąca porusza się w szybkim trybie wibracyjnym, dzięki czemu w połączeniu z próżnią ssącą, służy mikroskopijnemu oraz delikatnemu oddzielaniu i usuwaniu tkanki tłuszczowej. Technika ta w sposób delikatny i jednolity usuwa tłuszcz nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Aby poruszyć kaniulą lekarz potrzebuje mniej siły, dzięki czemu zabieg wykonywany jest z większą precyzją.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które jest idealne do przeprowadzenia znieczulenia miejscowego tak aby pacjent nie odczuwał bólu . Podczas zabiegu środek znieczulający mocno rozrzedzony roztworem soli jest wstrzykiwany bezpośrednio w tkankę pacjenta. Zabieg z miejscowym znieczuleniem odbywa się bez nacięć, przez co utrata krwi jest ograniczona do minimum, zaś przy odpowiedniej aplikacji powstają co najwyżej bardzo małe krwiaki. Ten rodzaj znieczulenia zwany TLA pozwala na przeprowadzenie liposukcji „trójwymiarowej 3D”, która jest możliwa dzięki zmianie pozycji pacjenta w czasie zabiegu. Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych, takich jak zakrzepica, ryzyko zatorów czy mdłości. Do najważniejszych zalet zabiegu należą przytomność pacjenta bez koniecznosci obecności anestezjologa.

Jak powinnam postępować po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest używanie odzieży uciskowej, która przeciwdziała powstawaniu krwiaków oraz przyspiesza gojenie się tkanek. Odzież nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. W pierwszym dniu po zabiegu zalecamy wizyte kontrolną, następnie po 2-3 tygodniach. Odziez ochronna powinna być noszona minimum 2 tygodnie.

Kiedy powrócę do pełnej aktywności fizycznej?

Pełna aktywności fizyczna powraca po jednym, maksymalnie kilku dniach. Jest to jednak uzależnione od konkretnego przypadku. Wykonywanie ćwiczeń jest możliwe wtedy, kiedy pacjent nie odczuwa przy ich wykonywaniu żadnego dyskomfortu.

Jak powinnam przygotować się do zabiegu?

Ponieważ zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjenci mogą zarówno spożywać pokarmy, jak i przyjmować płyny. Zabieg poprzedzony jest standardowymi badaniami laboratoryjnymi takimi jak: morfologia, test krzepliwości krwi, badanie układu krwionośnego, oddechowego i sercowego oraz wykluczenie przeciwwskazań. By zmaksymalizować bezpieczeństwo, pacjent przechodzi również kurację antybiotykową.

Umów się na wizytę

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • stany zapalne.
  • tkanka tłuszczowa, zgromadzona miejscowo, trudna do zredukowania za pomocą ćwiczeń
  • poprawa konturu podbródka
  • usuniecie „podwójnego podbródka”

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 5 000 zł 1-3h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności