Chirurgia plastyczna

Liposukcja

Liposukcja

Niektóre partie ciała trudno jest wysmuklić za pomocą diety i ćwiczeń, co często prowadzi do frustracji i działa demotywująco. Nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje również dyskomfort w codziennym życiu oraz jest przyczyną kompleksów. Dzięki zabiegowi liposukcji można wymodelować figurę oraz pozbyć się nadmiaru tłuszczu, nawet z problematycznych części ciała.

Czym jest liposukcja?

Zabieg liposukcji nazywany jest często odsysaniem tłuszczu, i polega na trwałym oraz równomiernym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych okolic ciała. Dużą popularnością cieszy się liposukcja brzucha, którą stosuje się w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha oraz jego okolic. Odsysanie tłuszczu wykonywane jest także w obrębie pośladków, ramion oraz kolan. Istnieje też możliwość zastosowania liposukcji podbródka poprawiającej owal twarzy.

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Liposukcja odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowy lub znieczuleniu dożylnym. Zabieg polega na wykonaniu kilku drobnych nacięć na skórze, poprzez które tkanka tłuszczowa jest nastrzykiwana roztworem znieczulającym. Następnie rozbijana jest specjalnym aparatem, aby móc odessać jej nadmiar.

W naszej klinice stosujemy najnowocześniejsze metody liposukcji, m.in. lipolizę laserową czy liposukcje wodną

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Przed wykonaniem zabiegu liposukcji konieczna jest konsultacja z lekarzem, który w zależności od indywidualnych potrzeb, zaleci najlepszą w przypadku danej osoby metodę.

Wszystkie szczegóły dotyczące zaleceń i badań, jakie należy wykonać przed zabiegiem liposukcji przekazywane są Pacjentowi podczas konsultacji.

W jakich obszarach ciała stosowana jest liposukcja?

Odsysanie tłuszczu może być wykonane na partiach ciała takich, jak:

 • brzuch
 • biodra
 • pośladki
 • ramiona
 • tułów
 • uda i podudzia
 • kolana
 • łydki i okolice kostek
 • twarz i szyja
 • podbródek

Liposukcja przynosi trwały efekt. Nawet w przypadku przyswojenia nadmiaru kalorii tkanka tłuszczowa nie odkłada się w miejscach wykonania zabiegu.

Kiedy widoczne są efekty liposukcji?

Efekty liposukcji w pełni widoczne są po 3-4 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu, w zależności od indywidualnego procesu gojenia się ran. W pierwszych dobach po operacji obserwowany jest obrzęk tkanek, który z czasem ustępuje.

Dzięki liposukcji chirurgicznej można osiągnąć satysfakcjonującą sylwetkę, ale warto pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania, a na efekt końcowy wpływ ma również zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.

Metody liposukcji

W naszej klinice stosujemy trzy nowoczesne i skuteczne metody liposukcji:

Lipoliza laserowa 

Metoda wykorzystująca laser i umożliwiająca zadowalające modelowanie sylwetki. Efekt uzyskiwany jest zwykle już po pierwszym zabiegu.

Liposukcja wibrująca

Metoda chirurgiczna wspierana wibracjami, umożliwiająca precyzyjne oddzielanie i usuwanie nadmiaru tkanki. Dzięki temu unika się uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Podczas zabiegu nie wykonuje się nacięć.

Liposukcja wodna

Metoda polegająca na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny oraz przynosi bardzo zadowalające efekty.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu liposukcji?

Po zabiegu liposukcji zalecamy stosowanie specjalnych ubrań uciskowych. W przypadku twarzy i szyi rekomendujemy elastyczne opatrunki, które stosuje się w nocy. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni. Ochronę przeciwsłoneczną należy stosować przez około 2-4 tygodnie po zabiegu.

Po zabiegu może wystąpić niewielki dyskomfort, zasinienie, opuchlizna bądź przejściowy brak czucia w miejscu przeprowadzenia zabiegu. Większość niepożądanych efektów ustępuje zwykle w ciągu trzech miesięcy po liposukcji.

Umów się na wizytę

 • nadmiar tkanki tłuszczowej różnych partii ciała
 • zwiększenie napięcia skóry, wiotka skóra
 • wymodelowanie sylwetki lub owalu twarzy
 • choroby przewlekłe i autoimmunologiczne
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • schorzenia skóry i nerek
 • cukrzyca
 • ciąża

Efekty zabiegu liposukcji

Pierwsze efekty liposukcji widoczne są tuż po zabiegu. Na efekt końcowy trzeba zaczekać około 3-4 tygodni po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 3 500 zł 1-3h Chirurg plastyk Tak Tak miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności