Chirurgia plastyczna

Nici liftingujące

Nici liftingujące

Nowatorska technika liftingu przy użyciu nici
Naturalnie wyglądający efekt liftingu
Bez efektu ”maski”
Bez bolesnej i długiej rekonwalescencji
Najnowocześniejsza struktura nici o działaniu liftingującym i namnażającym włókna kolagenowe

Dla kogo przeznaczony jest zabieg przy użyciu nici

Najlepsze efekty zabiegu widoczne są u osób po 40-tym r.ż. Zabieg jest wskazany u pacjentów, których skóra traci jędrność, zanika wyraźny owal twarzy, zarys żuchwy jest mniej ostry lub brwi i powieki zaczynają opadać a także w przypadku opadających kącików ust i wydatnych bruzd nosowo-wargowych.
Zabieg jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które przeszły już klasyczny lifting twarzy ale na skutek naturalnych procesów starzenia ich skóra ponownie traci jędrność.
Zabieg polecany jest w celu korekcji wiotczejącej skóry szyi.
Nici stosuje się również przy zabiegach korygujących zwiotczałą skórę pośladków.

Na jakich okolicach ciała można wykonać zabieg przy użyciu nici?

Zabieg nićmi wykonany na okolicach twarzy może wpływać na następujące jej elementy:

 • policzki, celem ich uwydatnienia i poprawienia konturów twarzy tzw. „chomików”,
 • żuchwa, wyostrzając jej rysy i niwelując efekt opadającej skóry,
 • brwi i powieki, nici powodują ich podniesienie,
 • bruzdy nosowo-wargowe, po zabiegu następuje wyraźne ich spłycenie dzięki czemu twarz uzyskuje młodszy i łagodniejszy wygląd,
 • usta, zabieg wpływa na spłycenie zmarszczek wokół ust oraz korekcję opadających kącików warg,
 • szyja, po zabiegu skóra tej niezwykle problematycznej okolicy jest wygładzona, wyraźnie jędrniejsza, zniwelowany zostaje efekt nadmiaru pomarszczonej skóry.

Zabieg nićmi liftingującymi z powodzeniem wykonywany jest na okolicę pośladków, redukując efekt zwiotczałej skóry i lekko je podnosząc.

Jak wygląda zabieg?

W przypadku okolicy policzków po obu stronach twarzy wprowadzane są po 4 nici. Nici umieszczane są poprzez niewielkie nacięcie na owłosionej skórze głowy, następnie jeden koniec nici mocowany jest do powięzi przy skroni. Miejsce nacięcia zostaje opatrzone cienkimi szwami. Skóra po zabiegu zostaje owinięta bandażem.

Ile czasu trwa zabieg?

Zabieg na okolicy twarzy odbywa się w czasie ok. 40 min. Na szyi procedura trwa ok. 25 min. Po zabiegu nie ma potrzeby pozostania pacjenta w klinice.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie i po zabiegu możliwe jest odczuwanie niewielkiego dyskomfortu związanego z wprowadzaniem nici i procesem gojenia zachodzącym pod skórą. Istnieje możliwość indywidualnego dobrania formy znieczulenia po konsultacji z chirurgiem wykonującym zabieg.

Jak wygląda okres rekonwalescencji?

Od razu po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do domu. Po ok. 2-4 dniach pacjent wraca do aktywności. Obrzęk skóry, dyskomfort i zasinienie może ustępować do 2 tygodni. Golenie u mężczyzn nie jest wskazane do 10 dni po zabiegu. Przez 6 tygodni nie należy opalać skóry poddanej zabiegowi. Przez miesiąc czasu nie wolno pływać. Zabiegi kosmetyczne np. masaż twarzy można wykonać po upływie 2 miesięcy od wykonania zabiegu. W zawiązku z indywidualną szybkością procesów regeneracji skóry, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy skonsultować się z chirurgiem wykonującym zabieg.

Kiedy można zaobserwować efekty zabiegu?

Efekty zabiegu nićmi widoczne są już po ich wprowadzeniu pod skórę. Poprawa napięcia i podniesienia skóry widoczna jest najszybciej. Pełen proces regeneracji tkanek i namnażania włókien kolagenu trwa do 9-ciu miesięcy.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

W skutek reakcji skóry na nici, w skórze wytwarza się duża ilość nowego kolagenu, dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się do 4 lat. Zabieg podobnie jak inne zabiegi tego rodzaju nie zatrzymuje naturalnych procesów starzenia się zachodzących w skórze.

Z czego wykonane są nici?

Nici wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, biokompatybilnego z ludzkimi tkankami. Nici wykorzystywane są z powodzeniem od wielu lat w chirurgi sercowo-naczyniowej oraz operacjach okulistycznych. Stosowane są również w zabiegach korygujących skutki porażenia nerwu twarzowego. Tak wysoce specjalistyczne zastosowanie nici gwarantuje ich wysokie bezpieczeństwo stosowania i wysoka jakość surowca z jakiego są wykonane. Co jest oczywiste, nici zostały dopuszczone do stosowania przez Unię Europejską oraz przez FDA w USA gdzie również są stosowane.

Na czym polega działanie nici?

Umiejscowienie nici w skórze powoduje natychmiastowy lifting i podniesienie skóry. Nici są całkowicie gładkie i dodatkowo posiadają w swoim przebiegu stożki o obłym kształcie. Stożki mają stopniowo wchłanialną strukturę. Przestrzenie stożka zwiększają powierzchnię na której namnaża się kolagen. Nowe włókna kolagenowe tworzą się nie tylko na powierzchni stożka ale również wnikają w jego wnętrze. Całkowity proces namnażania się kolagenu i wchłaniania mikrostożków trwa do 9-ciu miesięcy. Nowo powstały kolagen wpływa pozytywnie na jakość skóry oraz powoduje stabilne rozmieszczenie nici w tkankach. Dzięki zabiegowi nićmi uzyskujemy naturalny efekt odmłodzenia, bez efektu maski i nienaturalnie naciągniętej skóry. Po zabiegu zmniejsza się głębokość zmarszczek w miejscach dotychczasowych bruzd i fałdów skórnych. Po zastosowaniu nici ożywia się mimika twarzy, dodatkowo zyskuje ona dużo młodsze rysy.

Czym rożni się zabieg nićmi od innych zabiegów z użyciem nici?

Zabieg nićmi oferowanymi w klinice cechuje się najmniejszym stopniem inwazyjności w porównaniu do innych zabiegów tego rodzaju. Niektóre nici aby wystarczająco podtrzymywać liftingowany obszar zaopatrzone są w haczyki, które mogą kaleczyć tkanki i powodować czasowe odczucia kłucia. Nici są całkowicie gładkie dzięki czemu są łagodniejsze dla tkanek. Dodatkowo obła budowa mikrostożków zwiększa powierzchnię namnażania się kolagenu a nici są stabilniej osadzone w skórze. W przeciwieństwie do klasycznego liftingu gdzie nacięcia wykonywane są np. za uchem, wprowadzane są pod skórę poprzez małe nacięcia w linii włosów. Dzięki takiemu umiejscowieniu nacięć nie pozostają widoczne blizny tak jak w przypadku metody klasycznej. Czas rekonwalescencji oraz dolegliwości bólowe są znacznie mniejsze aniżeli w przypadku klasycznego liftingu.

Ile zabiegów powinno się wykonać?

Na wybraną okolicę np. policzki wystarczy tylko jeden zabieg. Efekty zabiegu są długotrwałe i pozwalają uzyskać bardzo naturalny wygląd korygowanej partii twarzy lub ciała. Bez efektu maski i nadmiernie naciągniętej skóry.

Z jakimi zabiegami można łączyć nici?

Zabieg przy użyciu nici można łączyć z korektą nosa, powiek, podniesienia brwi i korekcji powiek. Na innych okolicach ciała zabieg nićmi można łączyć z zabiegiem liposukcji laserowej.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg mogą wykonywać tylko lekarze chirurdzy, którzy pozytywnie przeszli szkolenie praktyczne i uzyskali akceptację swoich umiejętności wydaną przez producenta nici.

Umów się na wizytę

 • uwydatnienia i poprawienia konturów twarzy tzw. „chomików”,
 • niwelacja efektu opadającej, obwisłej skóry,
 • podniesienie brwi i powiek,
 • spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
 • spłycenie zmarszczek wokół ust,
 • korekcję opadających kącików warg.
 • zaburzenia krwi – np. hemofilia,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • nadciśnienie II, III stopnia,
 • choroby przewlekłe w okresie zaostrzenia przebiegu,
 • zaburzenia neurotyczne, zaburzenia psychiczne,
 • kolagenozy,
 • indywidualne predyspozycje do przerostu blizn ,
 • na obszarze planowanego zabiegu występujące: stany zapalne, nowotwory, wprowadzone nierozpuszczalne implanty.
 • ciąża oraz laktacja.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie
Od 3 500 zł do 1h Chirurg plastyk Tak Tak miejscowe

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności