Chirurgia plastyczna

Plastyka brodawek

Plastyka brodawek

Korekta kształtu brodawek ma swoje uzasadnienie medyczne (problemy związane z laktacją i karmieniem) oraz estetyczne. Najczęściej problemy z tą częścią piersi wynikają z ich nadmiernego rozciągnięcia, zapadnięcia, bądź nadmiernego wyciągnięcia. Kształt, wielkość brodawek i sutków ma duży wpływ na poczucie atrakcyjności kobiety, jakość i satysfakcję płynącą z jej życia intymnego. Odbiegające od normy brodawki bywają przyczyną wielu kompleksów i zahamowań.

Jak wygląda zabieg korekcji brodawek?

Wykonanie plastyki brodawek poprzedzone jest wizytą konsultacyjną podczas której lekarz zapoznaje się z wywiadem chorobowym pacjentki, zleca wykonanie koniecznych badań diagnostycznych oraz przybliża przebieg zabiegu. Wspólnie z chirurgiem pacjentka podejmuje decyzję o wyglądzie brodawek. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego i zazwyczaj nie trwa dłużej niż godzinę.

Rany powstałe w jego trakcie goją się w ciągu około dwóch tygodni i nie pozostawiają widocznych blizn. Pełen efekt plastyki brodawek widoczny jest po około dwóch tygodniach. Siedem dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna. W trakcie rekonwalescencji należy regularnie zmieniać opatrunki, unikać jakiegokolwiek ucisku na brodawki.

Czy po plastyce brodawek pozostaje blizna?

Cięcia podczas zabiegu plastyki brodawek oraz otoczek sutkowych przebiegają w granicach otoczki. Dzięki temu blizny po operacji są praktycznie niewidoczne.

Czy po korekcji kształtu brodawek można karmić piersią?

Korekcja kształtu brodawek nie powinna mieć wpływu na możliwość karmienia piersią. Jeśli zabieg został wykonany wraz z redukcją piersi, zdolność ta uzależniona jest od ilości usuniętej tkanki.

Zmniejszanie otoczek brodawek

Zbyt duże otoczki brodawek mogą być wynikiem karmienia piersią, zmian hormonalnych bądź uwarunkowań genetycznych. Zmniejszenie otoczek to zabieg, który poprawia wygląd piersi i optycznie je podnosi, nadając idealne proporcje, co przekłada się na lepsze samopoczucie Pacjentki.

Korekcja wciągniętych brodawek

Korekcja wciągniętych brodawek jest konieczna, kiedy leczenie zachowawcze w postaci masaży i nakładek jest nieskuteczne. Taki kształt brodawek wynika z ich wadliwej budowy, może być również objawem choroby nowotworowej.

Zabieg korekcji brodawek polega na przemieszczeniu brodawki ponad poziom skóry bądź jej rekonstrukcji. Przy głęboko wciągniętych brodawkach korekcja może uniemożliwić późniejsze karmienie piersią.

Umów się na wizytę

 • Wklęsłe oraz zapadnięte brodawki
 • Nadmiernie wyciągnięte brodawki
 • Zbyt duża otoczka brodawki piersiowej
 • Problemy z laktacją i karmieniem piersią
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Zmiany nowotworowe w piersiach
 • Zły ogólny stan zdrowia
 • Zaburzenia czynności wątroby i nerek
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Patologiczne zmiany w obrębie otoczek sutkowych
 • Stany zapalne w obrębie otoczek sutkowych
 • Ciąża

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 6000 zł 1h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności