Chirurgia plastyczna
Plastyka brodawek
Korekta kształtu brodawek ma swoje uzasadnienie medyczne (problemy związane z laktacją i karmieniem) oraz estetyczne. Najczęściej problemy z tą częścią piersi wynikają z ich nadmiernego rozciągnięcia, zapadnięcia, bądź nadmiernego wyciągnięcia. Kształt, wielkość brodawek i sutków ma duży wpływ na poczucie atrakcyjności kobiety, jakość i satysfakcję płynącą z jej życia intymnego. Odbiegające od normy brodawki bywają przyczyną wielu kompleksów i zahamowań.
Jak wygląda zabieg korekcji brodawek?
Wykonanie plastyki brodawek poprzedzone jest wizytą konsultacyjną podczas której lekarz zapoznaje się z wywiadem chorobowym pacjentki, zleca wykonanie koniecznych badań diagnostycznych oraz przybliża przebieg zabiegu. Wspólnie z chirurgiem pacjentka podejmuje decyzję o wyglądzie brodawek. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego i zazwyczaj nie trwa dłużej niż godzinę.
Rany powstałe w jego trakcie goją się w ciągu około dwóch tygodni i nie pozostawiają widocznych blizn. Pełen efekt plastyki brodawek widoczny jest po około dwóch tygodniach. Siedem dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna. W trakcie rekonwalescencji należy regularnie zmieniać opatrunki, unikać jakiegokolwiek ucisku na brodawki.
Czy po plastyce brodawek pozostaje blizna?
Cięcia podczas zabiegu plastyki brodawek oraz otoczek sutkowych przebiegają w granicach otoczki. Dzięki temu blizny po operacji są praktycznie niewidoczne.
Czy po korekcji kształtu brodawek można karmić piersią?
Korekcja kształtu brodawek nie powinna mieć wpływu na możliwość karmienia piersią. Jeśli zabieg został wykonany wraz z redukcją piersi, zdolność ta uzależniona jest od ilości usuniętej tkanki.
Zmniejszanie otoczek brodawek
Zbyt duże otoczki brodawek mogą być wynikiem karmienia piersią, zmian hormonalnych bądź uwarunkowań genetycznych. Zmniejszenie otoczek to zabieg, który poprawia wygląd piersi i optycznie je podnosi, nadając idealne proporcje, co przekłada się na lepsze samopoczucie Pacjentki.
Korekcja wciągniętych brodawek
Korekcja wciągniętych brodawek jest konieczna, kiedy leczenie zachowawcze w postaci masaży i nakładek jest nieskuteczne. Taki kształt brodawek wynika z ich wadliwej budowy, może być również objawem choroby nowotworowej.
Zabieg korekcji brodawek polega na przemieszczeniu brodawki ponad poziom skóry bądź jej rekonstrukcji. Przy głęboko wciągniętych brodawkach korekcja może uniemożliwić późniejsze karmienie piersią.
- Wklęsłe oraz zapadnięte brodawki
- Nadmiernie wyciągnięte brodawki
- Zbyt duża otoczka brodawki piersiowej
- Problemy z laktacją i karmieniem piersią
- Zaburzenia krzepliwości krwi
- Zmiany nowotworowe w piersiach
- Zły ogólny stan zdrowia
- Zaburzenia czynności wątroby i nerek
- Choroby autoimmunologiczne
- Patologiczne zmiany w obrębie otoczek sutkowych
- Stany zapalne w obrębie otoczek sutkowych
- Ciąża
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
jedna 4000 zł, dwie 7000 zł | 1h | Chirurg plastyk | Tak | Tak, miejscowe lub sedacja | 2 tygodnie |