Chirurgia plastyczna

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Piękny, płaski brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety nie zawsze można osiągnąć taki efekt, nawet mimo ćwiczeń. Bardzo często nadmiar wiotkiej skóry na brzuchu pojawia się po ciąży i odchudzaniu. Dzięki plastyce brzucha (abdominoplastyce) można skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i naciągnąć skórę, a w rezultacie znacząco poprawić wygląd brzucha i talii, co często dodaje pacjentkom kobiecości i pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności fizycznej, przezwyciężyć kompleksy. Plastyka brzucha jest operacją bardziej inwazyjną niż liposukcja, ale jej efekty są bardziej spektakularne. Plastyce powłok brzusznych poddają się coraz częściej nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Na czym polega zabieg abdominoplastyki?

Plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny, którego celem jest operacyjne usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry – tzw. fałdu skórno -tłuszczowego znajdującego się w środkowej i dolnej części brzucha. Zazwyczaj jest on wykonywany u osób, które zmagają się ze zwiotczeniem skóry po ciąży lub na skutek nagłego i gwałtownego spadku wagi.

Jakie korzyści niesie za sobą taka operacja?

Efektem operacji jest spłaszczenie brzucha oraz osiągnięcie prawidłowego napięcia skóry i wzmocnienia mięśni. Prowadzi to do poprawy ogólnej estetyki tej partii ciała. Niebagatelne znaczenie mają tu jednak również względy zdrowotne: obwisły brzuch może powodować przeciążenia i związane z nimi bóle kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów.

Jak przygotować się do plastyki brzucha

Jak w przypadku każdego zabiegu operacyjnego, przed wykonaniem operacji tego rodzaju wymagane jest szczepienie przeciwko WZW typu B. Jeśli Pacjent był już wcześniej zaszczepiony, badany jest poziom przeciwciał HBS, celem określenia konieczności powtórzenia go. Wszelkie wskazania określane są przez lekarza indywidualnie przed zabiegiem.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg abdominoplastyki trwa standardowo od 3 do 5 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, przy udziale anestezjologa. Operacja polega na wykonaniu nacięcia pomiędzy kolcami biodrowymi, poniżej linii bielizny, a także wokół pępka. Skórę wraz z tkanką tłuszczową odwarstwia się od mięśni i napina, wycinając jej nadmiar. Zazwyczaj jednocześnie modelowane są również mięśnie proste brzucha, czego efektem jest podkreślenie talii.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu plastyki brzucha

Rekonwalescencja trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od rozległości zabiegu. Po przeprowadzeniu modelowania brzucha pojawia się ból i opuchlizna. Lekarz może przepisać odpowiednie środki przeciwbólowe. Bolesność oraz siniaki mogą utrzymywać się nawet do kilku tygodniu. Przez kilka miesięcy zalecane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej, która przyspiesza proces gojenia ran i pomaga uzyskać zamierzony efekt operacji.

Przez kilka tygodniu po zabiegu plastyki brzucha należy wstrzymać się od zwiększonej aktywności fizycznej oraz uprawiania sportu. Nie zaleca się również korzystania z sauny i solarium. Opalania należy unikać przez okres 3 miesięcy po operacji.

Efekty zabiegu plastyki brzucha

Pierwsze efekty plastyki brzucha widoczne są od razu po zabiegu. Przez kilka tygodni może utrzymywać się obrzęk i zasinienia. Blizny, które na początku są czerwone, z czasem bledną i stają się mało widoczne.

Aby modelowanie sylwetki było skuteczne i trwałe, nie należy zapominać o diecie oraz odpowiednich ćwiczeniach na brzuch.

Umów się na wizytę

 • Rozstępy w okolicy podbrzusza
 • Utrata jędrności w okolicy brzucha
 • Nadmiar skóry w okolicy brzucha po ciąży lub odchudzaniu

Operacja nie jest wykonywana w przypadku pacjentek w ciąży lub planujących zajście w ciążę kiedykolwiek w przyszłości. Przeciwwskazaniami są również:

 • Skazy naczyniowe
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Infekcje ropne skóry lub błony śluzowej
 • Nadciśnienie tętnicze
 • nadczynność tarczycy
 • Choroby serca i płuc
 • Duszności
 • Cukrzyca

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
16 000 – 20 000 zł 4h Chirurg plastyk Tak Tak, ogólne 2-4 tygodnie

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności