--

Umów się na wizytę

Chirurgia plastyczna

Plastyka powiek dolnych

Plastyka powiek dolnych

Plastyka powiek dolnych pozwala zminimalizować, a w wielu przypadkach zupełnie usunąć tak zwany efekt zmęczonych oczu, worków pod oczami. Pozwala ona także odmłodzić wygląd, dodać twarzy świeżości i zdrowego wyglądu. Blepharoplastyka – tak wymiennie jest nazywany ten zabieg – polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, mięśni oraz skóry z okolic dolnej powieki z jednoczesnym zachowaniem jej naturalnego kształtu. Warto przy okazji wyjaśnić, że plastyka powiek dolnych nie niweluje zmarszczek wokół oczu, w szczególności nie niweluje tak zwanych kurzych łapek. Najczęściej zabiegowi poddają się kobiety, ale także mężczyźni coraz chętniej poprawiają swój wygląd za pomocą tej operacji. Warunkiem jej wykonania jest oczywiście dobry stan zdrowia.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Względy medyczne, skłaniające do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu plastyki powiek dolnych to najczęściej:

  • ptoza, czyli opadanie powieki, występujące jako wada wrodzona lub nabyta,
  • wyraźnie widoczny nadmiaru skóry,
  • przepukliny tłuszczowe pod oczami,
  • silne rozbudowane mięśnie okrężne oka.

Korekcja powiek dolnych jest jedną z najczęściej stosowanych metod poprawy wyglądu twarzy, odświeżenia jej i wizualnego odmłodzenia. Cienka i delikatna skóra tych okolic szybko traci elastyczność, przez co proces starzenia się jest tu wyjątkowo szybko widoczny. Co więcej, obwisłych powiek nie można ukryć pod makijażem, a stosowanie różnorodnych, często bardzo drogich kosmetyków zazwyczaj również przynosi ograniczone efekty. Worki pod oczami to rezultat upływu czasu oraz uwarunkowań genetycznych, a ich następstwem jest najczęściej smutna i zmęczona twarz Pacjenta, który wygląda na znacznie starszego, niż jest w rzeczywistości, a także zmniejszone pole widzenia spowodowane opuchlizną.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

W przypadku stwierdzenia jednoznacznych wskazań, przeprowadzenie zabiegu zalecane jest jak najszybciej – ma to wpływ na wyraźnie korzystniejsze oraz bardziej trwałe efekty. Plastykę najlepiej przeprowadzić u Pacjenta już w wieku 35 lat, a zdarza się, że nawet wcześniej, głównie z powodów wrodzonych predyspozycji do pogłębienia się wad.

Jak przygotować się do zabiegu?

Podczas wizyty konsultacyjnej Pacjent jest informowany o wszystkich niezbędnych przygotowaniach. Co istotne, w ciągu 10 dni przed planowanym terminem wykonania korekcji powiek nie powinno się zażywać aspiryny ani innych leków zawierające kwas acetylosalicylowy, który wydłuża czas krzepnięcia krwi. Zabiegu nie wykonuje się także w czasie, kiedy Pacjent przechodzi infekcję i zażywa antybiotyki. Kobiety nie mogą być operowane w czasie miesiączki ani ciąży. Krótko przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów oraz spożywać alkoholu. W momencie planowania terminu zabiegu warto wziąć pod uwagę fakt, że w ciągu roku po jego wykonaniu stanowczo zalecane jest unikanie bezpośredniego promieniowania słonecznego i opalania się.

Jakie badania należy wykonać?

Jak w przypadku każdego zabiegu, w ramach przygotowań konieczne jest dostarczenie wyników zleconych przez lekarza badań laboratoryjnych moczu oraz krwi.

Najczęściej są to:

  • morfologia,
  • wskaźniki krzepnięcia krwi – APTT oraz INR,
  • kreatynina,
  • poziom glukozy,
  • poziom elektrolitów (K, Na).

Wymagane jest również wykonanie szczepienia przeciw WZW typu B, jeśli pacjent go nie posiada. W przypadku osób już wcześniej zaszczepionych badany jest poziom przeciwciał HBS.

Jak wygląda zabieg?

Plastyka powiek dolnych przynosi długotrwały efekt, blizny w zasadzie są niewidoczne, a czas trwania nie przekracza godziny. Sam zabieg poprzedzony musi być wizytą konsultacyjną, wykonaniem badań diagnostycznych potwierdzających dobry stan zdrowia pacjenta. W jej trakcie lekarz zaznajamia się także z wywiadem chorobowym pacjenta oraz przybliża przebieg samej plastyki. Podczas zabiegu dokonywane jest cięcie pod rzęsami, które pozwala na usunięcia nadmiaru mięśni oraz skóry. Czasem zachodzi konieczność usunięcia wygórowań tłuszczu okołogałkowego. Rana zamykana jest specjalnymi szwami, które sprawiają, że blizna pooperacyjna jest praktycznie niewidoczna. Podobnie jak w przypadku plastyki powiek górnych, powrót do domu możliwy jest tuż po zabiegu i podobnie wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego. Schładzanie okolic oczu pozwala przyspieszyć gojenie się ran, zmniejsza ból oraz opuchliznę.

Jak postępować po zabiegu?

W pierwszych dniach możliwe jest wystąpienie niedomykania się dolnej powieki, która ustępuje samoistnie wraz ze zmniejszaniem się obrzęku. Szwy usuwane są po upływie około tygodnia, natomiast proces całkowitego zabliźnienia się ran może zająć około miesiąca. Przez co najmniej dwa tygodnie po plastyce powiek dolnych nie można nosić szkieł kontaktowych, należy także powstrzymać się od palenia papierosów.

Rekonwalescencja

Zabieg plastyki powiek dolnych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeśli jednak występują jednoznaczne wskazania albo na wyraźne życzenie Pacjenta stosowane bywa krótkotrwałe znieczulenie dożylne. Cała procedura trwa około godziny i jeszcze tego samego dnia Pacjent wraca do domu. Cięcie umiejscowione jest pod rzęsami, a po zakończeniu zabiegu zakładane są specjalne, bardzo cienkie szwy, które minimalizują ryzyko powstania blizn. Zamiast opatrunku pooperacyjnego stosowany jest niewielki plaster. Tuż po zabiegu może wystąpić uczucie ciągnięcia i szczypania operowanych powiek, cały proces gojenia przebiega jednak bezboleśnie i nie jest konieczne stosowanie środków przeciwbólowych.

Efekty zabiegu

Wygładzenie skóry pod oczami nadaje twarzy młodszy, pogodniejszy wygląd. Osoba po jego wykonaniu zazwyczaj czuje się bardziej atrakcyjna. Efekty plastyki powiek dolnych utrzymują się przez 10-20 lat i może ona być wykonywana do dwóch razy w życiu.

Jakie są potencjalne powikłania po zabiegu?

Komplikacje i efekty niepożądane mogą wystąpić w następstwie każdego zabiegu, jednak nowoczesne technologie chirurgii plastycznej, a także właściwe przygotowanie przedoperacyjne Pacjenta i stosowanie się do zaleceń lekarza w okresie rekonwalescencji pozwalają w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Powikłania, występujące jednak niezwykle rzadko w przypadku plastyki powiek dolnych, to opuchlizna lub zasinienie, nadwrażliwość na światło, łzawienie, suchość oka wraz z towarzyszącym dyskomfortem, a także infekcja rany pooperacyjnej.

Umów się na wizytę

Przeciwwskazanie do wykonania zabiegu stanowi: cukrzyca, infekcja ropna oczu, nadciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe, zespół suchego oka oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Poza tym tego rodzaju zabiegów plastycznych nie wykonuje się w czasie ciąży, przy nadczynności tarczycy, chorobie Gravesa-Bassedova, infekcjach ropnych skóry oraz śluzówek, a także jeśli Pacjent cierpi na niedomykalność szpary powiekowej.

  • luźno zwisające fałdy skórne
  • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy dolnej powieki
  • zmniejszone pole widzenia przez opuchniętą dolną powiekę
  • nadmiar skóry, tzw. „worków” pod oczami

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
6900 – 8900 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie
Filters Sort results
Reset Apply
Blefaroplastyka Warszawa
11000,00 -13000,00 
6900,00 -8900,00 
6900,00 -8000,00 
5900,00 -7000,00 

Efekty zabiegu





Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności