Chirurgia plastyczna

Plastyka ramion

Plastyka ramion

W wyniku naturalnych procesów starzenia się lub szybkiego spadku wagi skóra ramion zaczyna zwisać, co dla wielu osób stanowi duży problem. Brachioplastyka, bo tak jest fachowo nazywany ten zabieg, pozwala przywrócić im atrakcyjny wygląd. Plastyka ramion polega na usunięciu zbędnej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Wszystkie cięcia są tak zlokalizowane, by drobne blizny nie rzucały się w oczy. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, zazwyczaj czas jego wykonania nie przekracza dwóch godzin. Plastykę ramion mogą wykonać osoby cieszące się dobrym stanem zdrowia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz poznaje historię chorobową pacjenta, omawia przebieg zabiegu oraz ordynuje wykonanie koniecznych badań diagnostycznych. Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia ogólnego i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry, którego celem jest przywrócenie jej właściwego napięcia i pozycji. Następnie zakładane są szwy i dreny. Te ostatnie pozwalają w kolejnych dniach po operacji na ewakuację zbierającej się krwi. Naturalnym następstwem operacji jest wystąpienie miejscowych zasinień i obrzęków, które ustępują w ciągu dwóch, trzech tygodni.

Jak postępować po zabiegu plastyki ramion?

Wprawdzie po zabiegu można podjąć aktywność już następnego dnia, niemniej jednak wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów przez co najmniej dwa tygodnie. Szwy usuwane są po upływie tygodnia, natomiast dreny już w dwa dni po wykonaniu zabiegu.

Blizny po operacji plastycznej ramion

Blizny po operacji plastycznej ramion przebiegają wzdłuż przyśrodkowej części ramienia oraz w dole pachowym, więc w miejscach praktycznie niewidocznych przy normalnym położeniu ręki. Dzięki temu można później swobodnie nosić bluzki na ramiączkach i z krótkim rękawkiem. Blizny znikają po upływie roku lub dwóch od przeprowadzonej operacji obwisłej skóry ramion.

Efekty plastyki ramion

Efekt pierwotny plastyki obwisłych ramion widoczny jest tuż po zabiegu. Ostateczny rezultat można obserwować po ustąpieniu obrzęku operacyjnego tkanek, co następuje po upływie 6-18 miesięcy od zabiegu. Jeśli Pacjent uniknie znacznych wahań ciała, wynik zabiegu będzie trwały.

Umów się na wizytę

  • Luźna, zwisająca skóra ramion
  • Nadmiar wiotkiej skóry będący efektem odchudzania
  • Ogólnie zły stan zdrowia
  • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze
  • Cukrzyca
  • Choroby kardiologiczne
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Stany zapalne operowanego miejsca
  • Choroby układu krążenia

Efekty zabiegu

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
10 000-12 000 zł 2h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub ogólne 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności