Chirurgia plastyczna

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Wraz z wiekiem, kolejnymi ciążami, okresami laktacji i karmienia kobiece piersi, w szczególności ich skóra traci elastyczność, co powoduje powolny proces opadania. W jego efekcie u wielu kobiet pojawiają się kompleksy, ich poczucie własnej wartości ulega znacznemu obniżeniu. Rzutuje to na codzienne samopoczucie oraz jakość życia intymnego. Mastopeksja, czyli chirurgiczne podniesienie piersi, pozwala przywrócić ich dawną pozycję, wygląd i atrakcyjność. Zabieg wykonuje się u kobiet w niemal każdym wieku, warunkiem koniecznym jest dobry stan zdrowia.

Jak wygląda zabieg podniesienia piersi?

Przed wykonaniem zabiegu podniesienia piersi konieczna jest wizyta konsultacyjna oraz wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. W trakcie pierwszego spotkania z lekarzem pacjentka omawiany jest przebieg zabiegu i ustalany wspólnie z chirurgiem pożądany efekt. Celem wizyty jest także poznanie historii chorobowej pacjentki oraz zapoznanie z możliwymi skutkami ubocznymi zabiegu. W szczególności ważne jest uświadomienie sobie, że w jego efekcie pozostają blizny. Podniesienie piersi w zależności od wskazań medycznych przeprowadzane jest przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg zazwyczaj trwa od dwóch do trzech godzin i polega na wykonaniu cięcia wokół otoczki sutkowej pozwalającego na usunięciu nadmiaru skóry oraz modelowanie kształtu i położenia piersi. Po zamknięciu ran szwami zakładane są opatrunki.

Jak postępować po zabiegu podniesienia piersi?

Po upływie mniej więcej dwóch tygodni zdejmowane są szwy. W tym okresie blizny należy poddawać masowaniu oraz smarować wskazanymi przez lekarza preparatami. Powrót do pracy możliwy jest nie wcześniej niż po upływie tygodnia. Obrzęk i zasinienie jakie pojawiają się w wyniku operacji zazwyczaj ustępują po kilku tygodniach. W czasie rekonwalescencji konieczne jest stałe noszenie specjalnego biustonosza. W pierwszych dwóch tygodniach od wykonania zabiegu pacjentka musi unikać wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów oraz podnoszenia ciężkich przedmiotów. Wysiłek fizyczny i związane z nim ryzyko naciągania skóry piersi ma wpływ na szybkość i sposób zabliźniania się rany. Rozciągana skóra może poszerzać bliznę.

Kiedy po operacji podniesienia biustu widoczne są efekty?

Warto także pamiętać, że pożądany wygląd, efekt estetyczny można oceniać nie wcześniej jak po upływie pół roku od wykonania zabiegu podniesienia piersi. Dopiero po upływie tego czasu blizny przybierają naturalny, zbliżony do pozostałej części skóry kolor, a piersi nabierają naturalnych kształtów. Podniesienie piersi jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, ale nie jest ono wolne od ryzyka i skutków ubocznych. Do najczęstszych należą krwiaki, infekcje oraz ból. Warto także pamiętać, że podniesienie piersi nie usuwa ich asymetryczności.

Czy po zabiegu mastopleksji widoczne są blizny?

Operacja podniesienia piersi pozostawia blizny. Początkowo są one różowe, ale po kilku miesiącach zwykle bledną i stają się mniej zauważalne. Można je ukryć pod bielizną. Proces gojenia uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjentki, może przebiegać ciężej u osób palących. Widoczność blizn można zmniejszyć stosując kremy, a także zabiegi laserowe.

Jak długo utrzymują się efekty mastopeksji?

Zabieg podniesienia biustu nie gwarantuje trwałych efektów, ponieważ kondycja piersi uzależniona jest od trybu życia oraz innych czynników, na przykład karmienia piersią. Warto pamiętać o noszeniu odpowiednio dopasowanej do wielkości piersi bielizny oraz stosowaniu kremów nawilżających i ujędrniających. Zalecane jest również unikanie palenia papierosów, ze względu na to, że nikotyna wpływa na utratę włókien kolagenowych.

Operacja podniesienia dużego biustu

Duże piersi mogą być przyczyną dolegliwości bólowych i podrażnień skóry. Powodują także ograniczenia w aktywności fizycznej. Ponadto szybciej tracą jędrność. Operacja podniesienia dużego biustu poprawia wygląd piersi oraz wpływa korzystnie na komfort w codziennym życiu. Jeżeli wielkość piersi sprawia dolegliwości bólowe kręgosłupa lub ramion podczas zabiegu podnoszenia piersi można wykonać ich zmniejszenie.

 • Mastopeksja / Podniesienie biustu

  Mastopeksja inaczej lifting piersi lub podniesienie biustu, to zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę kształtu i położenia piersi poprzez usunięcie nadmiaru skóry oraz napięcie otaczających tkanek. Proces ten pozwala na uzyskanie bardziej młodzieńczego i estetycznego wyglądu biustu, szczególnie po utracie elastyczności skóry związanej z wiekiem, ciążą, karmieniem piersią lub utratą wagi.

  14000,00 16000,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Mammoplastyka / Zmniejszenie piersi –

  Zmniejszenie piersi to zabieg chirurgiczny, który pomaga kobietom z dużymi, ciężkimi piersiami poprawić komfort życia i estetykę sylwetki. Operacja polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersiowej, tłuszczu i skóry, co pozwala uzyskać mniejsze, bardziej proporcjonalne piersi. Procedura ta jest szczególnie korzystna dla kobiet borykających się z problemami zdrowotnymi wynikającymi z dużego biustu, takimi jak bóle kręgosłupa, szyi, ramion oraz trudności w codziennym funkcjonowaniu.

  16000,00 18000,00  Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Zabieg podniesienia i powiększenia biustu

Jednocześnie z operacją podniesienia biustu można wykonać powiększenie piersi za pomocą implantów. Zabieg mastopeksji z implantami przynosi bardzo zadowalające rezultaty szczególnie w przypadku obwisłych i małych piersi.

Umów się na wizytę

 • Piersi obwisłe wskutek utraty wagi
 • Zwiotczały biust będący efektem ciąży i karmienia piersią
 • Utrata jędrności i elastyczności piersi będąca efektem procesów starzenia
 • Zaburzenia wytwarzania tkanki łącznej
 • Zakażenie w obrębie piersi
 • Ogólny zły stan zdrowia
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Aktywny proces rozrostowy piersi
 • Źle kontrolowana cukrzyca
 • Wcześniejsze incydenty zdrowotne związane z podaniem znieczulenia
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
14 000-16 000 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności