Chirurgia plastyczna

Liposukcja wodna

Liposukcja wodna (WAL)

Polecamy również lipolizę laserową

Zabieg przeprowadzamy w naszej Klinice z wykorzystaniem specjalnego urządzenia do znieczulenia miejscowego, tak aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu i aby nie była konieczna obecność anestezjologa.

Co to jest liposukcja wodna i na czym polega jego przewaga nad innymi inwazyjnymi metodami usuwania tkanki tłuszczowej?

Jest pierwszym urządzeniem na świecie, w którym wykorzystywana jest metoda (water-jet assisted liposuction). Zabieg ten jest świetną alternatywą dla konwencjonalnej liposukcji. Przynosi on natychmiastowe efekty. Wykorzystanie tej metody gwarantuje krótki okres rekonwalescencji. Dodatkowym jej atutem jest możliwość reimplementacji usuniętej tkanki, co oznacza wykorzystanie jej w celu modelowania innych, wybranych partii ciała. Zabieg jest idealny dla osób, które pragną poddać się zabiegowi skutecznemu i bezpiecznemu.

Jakie są korzyści z zastosowania liposukcji wodnej w porównaniu z innymi metodami wykonywania liposukcji?

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody liposukcji bez skalpela, czas trwania zabiegu oraz jego inwazyjność są znacznie mniejsze niż w przypadku pozostałych metod liposukcji. Nie jest konieczne stosowanie znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji po zabiegu. W trakcie zabiegu pacjent jest przytomny i może się poruszać, co znacznie ułatwia osiągniecie efektu równomiernego usunięcia tłuszczu i uzyskanie gładkiej powierzchni ciała.
Co ważne, na poddanym zabiegowi obszarze ciała nie dochodzi do obrzęku, dlatego też lekarz wykonujący zabieg od razu widzi efekty i zazwyczaj nie są konieczne dodatkowe sesje korygujące.
Stosowany roztwór wodny jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne minimalizując krwawienie. Tą samą kaniulą jest odsysany z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych usunięta podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zawiera 1-3% krwi. Podczas klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić do 40%, co może wywołać konieczność transfuzji krwi w trakcie zabiegu.

Na czym polega reimplantacja tkanki tłuszczowej?

Do niewątpliwych zalet liposukcji wodnej jest możliwość wykorzystania odessanej z jednej partii ciała tkanki tłuszczowej do modelowania innych miejsc. Ponieważ w wyniku zabiegu otrzymuje się nieuszkodzone komórki tłuszczowe wraz z komórkami macierzystymi, możliwe jest zastosowanie ich na przykład w zabiegu powiększania piersi. Takie zgrupowania komórek pobrane od tego samego Pacjenta stanowią najbardziej naturalny i najbardziej bezpieczny materiał do wypełnień.
W naszych klinikach w Warszawie możliwe jest również wykonanie zabiegów liposukcji oraz reimplantacji celem powiększenia piersi w trakcie jednej sesji zabiegowej, trwa ona wówczas około 1-2 godzin.

Na czym polega unikalność zabiegu i co oznacza metoda WAL?

Nowatorska metodę WAL (water-jet assisted liposuction) stanowi alternatywę dla bolesnej, klasycznej liposukcji. Podczas wykonywania zabiegu za pomocą kaniuli do ciała zostaje wprowadzony specjalny roztwór, który umożliwia wypłukiwanie tkanki tłuszczowej. Roztwór ten wnika w przestrzeń międzykomórkową co skutkuje rozluźnieniem jej struktury. Co ważne, nie niszczy on naczyń krwionośnych i nerwów. Podczas całej procedury są one delikatnie przemieszczane razem ze strumieniem płynu i nie ulegają żadnym uszkodzeniom mechanicznym..

Liposukcja Warszawa
Równocześnie podawany jest płyn, który łączy się z komórkami tłuszczu i jest zasysany i wydalany na zewnątrz.

Cały zabieg przeprowadzany jest przez lekarza specjalistę w znieczuleniu miejscowym. Po wprowadzeniu roztworu do ciała lekarz łagodnymi ruchami uwalnia komórki tkanki tłuszczowej, które przeznaczone są do usunięcia. Następnie wprowadzony do ciała płyn zostaje odessany, a wraz z nim komórki tłuszczowe. Odessanie wykonane jest za pomocą tej samej kaniuli, którą wcześniej płyn został wprowadzony. Delikatność zabiegu, sposób aplikacji mieszanki oraz jej odessania minimalizuje wystąpienie uszkodzeń mechanicznych tkanki, co w praktyce oznacza eliminację wystąpienia obrzęków oraz krwiaków.
Zabieg jest wysoce bezpieczny, a także niemal bezbolesny.

Etapy podczas procedury WAL.

Liposukcja bez skalpela Warszawa

Wprowadzany jest płyn znieczulający do tkanki tłuszczowej, który jednocześnie zwęża naczynia krwionośnie co minimalizuje krwawienie.

Płyn ten uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej pozostawiając nerwy i naczynia nienaruszone.

Body Jet Warszawa

Podany pod ciśnieniem płyn po połączeniu się z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi wydalany jest na zewnątrz za pomocą tej samej kaniuli.

Liposukcja bez skalpela - zabieg Body Jet - Warszawa

Rezultat zabiegu tj. usunięte komórki tłuszczowe bez naruszania naczyń krwionośnych i nerwów.

Bezpieczeństwo i precyzja zabiegu

Innowacyjna metoda jest w zasadzie bezbolesna. Podczas zabiegu pacjent poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Dodatkowo delikatność stosowanych podczas procedury działań minimalizuje ryzyko powstawania obrzęków i krwiaków.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg w naszej Klinice wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które jest idealne do przeprowadzenia znieczulenia miejscowego tak aby pacjent nie odczuwał bólu jaki może towarzyszyć zabiegowi. Podczas zabiegu środek znieczulający mocno rozrzedzony roztworem soli jest wstrzykiwany bezpośrednio w tkankę pacjenta. Zabieg z miejscowym znieczuleniem odbywa się bez nacięć, przez co utrata krwi jest ograniczona do minimum, zaś przy odpowiedniej aplikacji powstają co najwyżej bardzo małe krwiaki. Ten rodzaj znieczulenia zwany TLA pozwala na przeprowadzenie liposukcji „trójwymiarowej 3D” , która jest możliwa dzięki zmianie pozycji pacjenta w czasie zabiegu. Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych, takich jak zakrzepica, ryzyko zatorów czy mdłości. Do najważniejszych zalet zabiegu należą przytomność pacjenta bez konieczności obecności anestezjologa.

Precyzyjność zabiegu.

Zabieg nie wymaga stosowania pełnej narkozy. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu jest znacznie bardziej precyzyjny niż inne metody. Podczas całej procedury pacjent jest przytomny, a lekarz na bieżąco może monitorować jego samopoczucie. Dodatkowo pacjent może się poruszać, a to ułatwia lekarzowi bieżącą ocenę wyglądu modelowanych partii ciała. Do precyzji metody przyczynia się również wykorzystywany podczas jej wykonywania bogaty zestaw kaniul, które umożliwiają usuwanie tłuszczu na różnych głębokościach.

Ile tłuszczu mogę odessać podczas jednego zabiegu?

Podczas jednego zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy. Normy nie są wynikiem ograniczeń urządzenia, lecz są podyktowane względami bezpieczeństwa. Ilość odessanego tłuszczu nie powinna znacząco ingerować w procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie. W przypadku pacjentów z prawidłową masą ciała, lub z lekką nadwagą (BMI < 28) zazwyczaj można maksymalnie odsysać tłuszcz z sześciu stref, czyli biodra, talia oraz górna i dolna partia brzucha mogą być modelowane podczas jednego zabiegu. To samo dotyczy kolan, łydek i obu stron ud.

Jak mogę się czuć po zabiegu?

Zastosowanie wodnej liposukcji, ponieważ jest to technika „bez skalpela”, znacznie skraca okres rekonwalescencji i całkowicie ogranicza przykre dolegliwości związane z zabiegiem. Pacjenci nie wymagają hospitalizacji i jeśli samopoczucie pozwala, zaraz po zabiegu mogą wrócić do domu. Jest to tak zwana zasada walk-in-walk-out.

Kiedy powrócę do pełnej aktywności fizycznej?

Pełna aktywności fizyczna powraca po jednym, maksymalnie kilku dniach. Jest to jednak uzależnione od konkretnego przypadku. Wykonywanie ćwiczeń jest możliwe wtedy, kiedy pacjent nie odczuwa przy ich wykonywaniu żadnego dyskomfortu.

Czy usunięte komórki tłuszczowe można wykorzystać np. do powiększenia piersi lub wypełniania zmarszczek?

Technologiczne zaawansowanie urzadzenia umożliwia reimplantację nieuszkodzonych komórek tłuszczowych w inne partie ciała ( np. piersi). Pozyskany tłuszcz posiada nienaruszoną strukturę i jest naturalnym, bezpiecznym wypełniaczem. W przeciwieństwie do innych zabiegów pozyskiwania tkanki tłuszczowej, zabieg zwiększa szansę na zachowanie odpowiedniego kształtu modelowanych miejsc. Zabiegi reimplantacji przeprowadzany jest podczas jednej sesji zabiegowej wraz z liposukcją.

Umów się na wizytę

Podczas kilku pierwszych dni po zabiegu konieczne jest używanie chłonnych opatrunków oraz odzieży uciskowej. Takie czynności przeciwdziałają powstawaniu krwiaków oraz przyspieszają gojenie się tkanek i nie przeszkadzają one w wykonywaniu codziennych, lekkich czynności. Pierwsza kontrola przeprowadzana jest jeden dzień po zabiegu, następna po upływie dwóch tygodni a ostatnia po trzech miesiącach. W trakcie pierwszej wizyty usuwane są wszystkie opatrunki chłonne. W zależności od wyników, odzież uciskowa powinna być noszona od dwóch do sześciu tygodni.

Ponieważ zabieg Body Jet® przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjenci mogą zarówno spożywać pokarmy, jak i przyjmować płyny. Zabieg poprzedzony jest standardowymi badaniami laboratoryjnymi takimi jak: morfologia, test krzepliwości krwi, badanie układu krwionośnego, oddechowego i sercowego oraz wykluczenie przeciwwskazań. By zmaksymalizować bezpieczeństwo, pacjent przechodzi również kurację antybiotykową.

  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność nerek,
  • choroby serca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • cukrzyca,
  • stniejące stany zapalne.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Body Jet Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 14 000 zł 2h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub dożylne 2 tygodnie

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności