Chirurgia plastyczna

Chirurgiczne usuwanie blizny

Chirurgiczne usuwanie blizny

Ingerencja chirurgiczna w ciele pozostawia blizny, które częstokroć stanowią źródło kompleksów, obniżają poczucie atrakcyjności. Ich wielkość, głębokość zależne są w dużym stopniu od miejsca, w którym dokonano cięcia, kierunku cięcia, rodzaju i ilości założonych szwów, wieku pacjenta oraz charakteru zabiegu jaki miał miejsce. Niemniej ważnym czynnikiem jest proces gojenia się ran, w szczególności duże znaczenia mają zakażenie rany i stany zapalne,. W wyniku patologii gojenia mogą powstać bliznowce, a więc zgrubienia o nieregularnych kształtach. Blizny częstokroć wywołują przykurcze i ból, uporczywe swędzenie, dlatego ich usunięcia ma także uzasadnienie zdrowotne.

Jak wygląda zabieg korekcji blizny?

Blizny chirurgiczne z powodzeniem można usuwać i tym samym poprawiać wygląd pacjenta i z reguły przynosi spodziewane rezultaty. Chirurgiczne usunięcie blizn w praktyce sprowadza się do zmniejszenia ich wielkości oraz kształtu. Skuteczność metody w dużym stopniu zależna jest od stanu zdrowia pacjenta, wieku, indywidualnych predyspozycji (podatności na tworzenie się bliznowców), czasu jaki upłynął od zabliźnienia się rany. Zabieg poprzedzony musi być wizytą konsultacyjną oraz wykonaniem szeregu podstawowych badań.

Rekonwalescencja po chirurgicznym usunięciu blizny

Po operacji usunięcia blizny należy wcierać specjalne maści, nosić ubranie uciskowe (jeśli będzie to zalecone) oraz unikać opalania się. Wszelkie wskazania przekazywane są przez lekarza.

Chirurgiczne usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik o ciężkim przebiegu to jeden z najczęstszych powodów powstawania blizn, które dla Pacjentów stanowią duży problem estetyczny. W takim wypadku stosowane są zabiegi laserowe, peelingi medyczne oraz inne zabiegi estetyczne, które przynoszą bardzo zadowalające efekty.

Chirurgiczne usuwanie blizn pooperacyjnych

Usunięcie blizn pooperacyjnych możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalistycznych zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Satysfakcjonujące rezultaty osiągane są zwykle poprzez wycięcie całej blizny, a następnie ponowne jej zszycie. Operacja zalecana jest w przypadku pacjentów cierpiących z powodu blizn ograniczających ruchomość stawów oraz posiadających nieestetycznie wyglądające blizny powodujące dyskomfort psychiczny. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu blizny. Jej całkowite usunięcie nie jest możliwe.

Korekcja blizn pourazowych

Blizny pourazowe są efektem ran powypadkowych, rozległych oparzeń. Tego typu blizny mogą być przerostowe, mogą także powodować bolesność. Podczas zabiegu chirurgicznego korekcji blizn poprawiany jest ich wygląd oraz krążenie w ich obrębie. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, bardzo rzadko ogólnym.

Efekty chirurgicznej korekcji blizn

Efektem korekcji plastycznej blizny jest jej widoczne spłaszczenie oraz bardziej estetyczny kształt – staje się cieńsza i mniej widoczna. Poprzez poprawę wyglądu Pacjent zyskuje lepsze samopoczucie

Umów się na wizytę

 • Szerokie blizny
 • Nieestetycznie zszyte blizny
 • Zapadnięte blizny
 • Stare i bardzo widoczne blizny
 • Blizny ograniczające ruchomość stawów
 • Dyskomfort psychiczny z powodu blizn
 • Cukrzyca
 • Ropne zapalenie skóry
 • Nadczynność tarczycy
 • Zaburzenia ciśnienia krwi
 • Niedokrwistość
 • Choroby układu krążenia
 • Choroby serca

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie
Od 1 000 zł 1h Chirurg plastyk Tak Tak, ogólne

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności