Chirurgia plastyczna

Wymiana implantów

Wymiana implantów

Wymiana implantów piersi podyktowana jest kilkoma względami. Z czasem zmienia się kształt piersi, głównie w wyniku utraty elastyczności skóry. Zmieniają się także same preferencje kobiet względem ich kształtu i wielkości. Dzięki wymianie możliwe jest dopasowanie rozmiaru nowych implantów do aktualnych oczekiwań. Wymiana na nowocześniejszy model zapewnia także większe poczucie bezpieczeństwa. Jest także wskazana w sytuacjach mechanicznych uszkodzeń, bądź w sytuacjach, gdy powodują one dyskomfort fizyczny lub psychiczny.

Co poprzedza zabieg?

W trakcie wizyty konsultacyjnej pacjentka zapoznawana jest z przebiegiem zabiegu, ma możliwość omówienia swoich potrzeb, ale przede wszystkim może zapoznać się z różnymi wariantami wielkości i kształtu piersi. To także moment, w którym możliwe jest zaplanowanie dodatkowych czynności – na przykład wykonania plastyki skóry. Lekarz zapoznaje się z jej aktualnym stanem zdrowia i ordynuje przeprowadzenie koniecznych badań diagnostycznych.

Jak wygląda zabieg wymiany implantów?

Zabieg wykonywany jest z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, zazwyczaj trwa od półtorej do dwóch godzin.

Rekonwalescencja po wymianie implantów

Przez kilka godzin po wykonaniu zabiegu mogą występować dolegliwości bólowe. Po operacji konieczne jest noszenie biustonosza pooperacyjnego, którego zadaniem jest utrzymanie piersi w prawidłowej pozycji oraz wspomaganie procesu gojenia. Jeżeli podczas operacji pozostawione zostały dreny, są one usuwane po kilkunastu godzinach, przed wypisaniem Pacjentki do domu.

Rekonwalescencja po wymianie implantów trwa około dwóch tygodni. Po upływie tego czasu usuwane są szwy.

Czego należy unikać po zabiegu wymiany implantów piersiowych?

W szczególności nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, nie można dźwigać ciężkich przedmiotów, wykonywać gwałtownych ruchów. Przez miesiąc po wykonaniu zabiegu należy nosić specjalny stanik protekcyjny, nie można korzystać z kąpieli słonecznych, sauny oraz solarium.

Co ile lat konieczna jest wymiana implantów?

Implanty powinny być wymieniane po okresie ich gwarancji, co jest podyktowane jakością zastosowanego materiału. Implanty starszej generacji często posiadały dziesięcioletnią gwarancję. Po upływie tego czasu konieczna jest więc ponowna operacja. Nowoczesne implanty posiadają zazwyczaj dożywotnią gwarancję.

Powodem wymiany implantów może być również ich uszkodzenie, pogorszenie sprężystości biustu bądź chę zmiany rozmiaru implantów.

Wymiana implantów piersiowych na większe

Wraz z upływem czasu ciało i skóra zmieniają się, a piersi zaczynają opadać. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy wymiana implantów piersiowych na większe. Można ponownie wykonać operację wykonując cięcie w miejscu wcześniejszej blizny, a następnie usunąć implant i zastąpi go nowym. Zabieg można połączyć z plastyką piersi, czego efektem będzie podniesiony biust.

Wymiana implantów na mniejsze

Pacjentki po latach decydują się także na wymianę implantów na mniejsze. W przypadku takiej operacji może nastąpić konieczność zredukowania nadmiaru skóry i podniesienia piersi.

Umów się na wizytę

 • Stwardnienie
 • Bolesność
 • Pęknięcie torebki implantu
 • Pierwotnie źle dobrane implanty
 • Rozciągnięcie skóry
 • Obkurczanie się torebki łącznotkankowej
 • Utrata pożądanego kształtu piersi
 • Zły stan zdrowia
 • Infekcje bakteryjne i wirusowe
 • Nieustabilizowane choroby przewlekłe
 • Cukrzyca
 • Choroby układu krążenia
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • Ciąża

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
20 000-24 000 zł 3-4h Chirurg plastyk Tak Tak ogólne 2 tygodnie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności