Chirurgia plastyczna

Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi

Kobiety obdarzone biustem znacznych rozmiarów częstokroć miewają szereg kłopotów zdrowotnych nimi spowodowanych. Do najczęstszych należą problemy z kręgosłupem, szyją oraz oddychaniem. Bywają one przeszkodą w czynnym uprawianiu sportów, oddawaniu się rekreacji. Kobiety obdarzone dużym biustem najczęściej odczuwają dyskomfort psychiczny i fizyczny przy bieganiu, długodystansowym chodzeniu, pływaniu, jeździe na rowerze, grach zespołowych, wycieczkach górskich, tańcu. Zbyt duże piersi są powodem wielu kompleksów i problemów psychologicznych, dlatego ich zmniejszenie ma swoje uzasadnienie także psychologiczne. Częstokroć pacjentki decydują się na tego rodzaju zabieg kierują się względami estetycznymi, które wynikają z indywidualnych preferencji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zmniejszenia piersi polega na znacznej redukcji ich wielkości oraz odpowiednim wymodelowaniu ich kształtu. Podstawowym założeniem jest dopasowanie piersi do preferencji pacjentki oraz uzyskanie optymalnego efektu estetycznego – proporcjonalności względem sylwetki. Nim zmniejszenie piersi zostanie przeprowadzone, konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej, dzięki której lekarz poznaje wywiad chorobowy pacjentki, zleca wykonanie badań diagnostycznych, a pacjentka ma możliwość dowiedzenia się o szczegółach zabiegu. Pierwsza wizyta służy także określeniu preferencji względem wielkości i kształtu zmniejszonych piersi. W trakcie trzygodzinnego zabiegu, wykonywanego z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, usuwana jest część gruczołu piersiowego wraz ze skórą.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu zmniejszenia piersi?

Zmniejszenie piersi wiąże się z koniecznością hospitalizacji przez około dwa, trzy dni, po siedmiu dniach możliwe jest zdjęcie szwów. Zabieg związany jest ze znacznym ryzykiem trwałej utraty możliwości karmienia piersią, częstokroć w jego wyniku powstają blizny, możliwa jest także utrata czucia w brodawkach.

W okresie rekonwalescencji pacjentka powinna unikać spania na brzuchu, wskazane jest także noszenie specjalnego usztywniającego stanika. Powrót do pracy możliwy jest po około tygodniu od dnia wykonania zabiegu.

Umów się na wizytę

  • Gigantomastia
  • Dyskomfort w życiu codziennym
  • Problemy z aktywnością fizyczną
  • Bóle w obszarze piersi, karku, pleców
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Choroby układu krążenia i serca
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przewlekłe infekcje
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Problemy z nerkami lub wątrobą

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
16 000-18 000 zł 1,5-2h Chirurg plastyk Tak Tak, miejscowe lub sedacja 2 tygodnie

Efekty zmniejszenia biustu

Efekt pierwotny operacji zmniejszenia biustu widoczny jest zaraz po zabiegu. Po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego struktura tkanek ulega przebudowie, a linie cięć bledną. Ostateczne efekty operacji pomniejszenia biustu uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań organizmu i widoczne są po upływie 6-18 miesięcy od zabiegu.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności