Dermatologia

Wideodermatoskopia
– badanie znamion Warszawa

Wideodermatoskopia - komputerowa analiza i badanie znamion

Wideodermatoskopia to bardzo precyzyjne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na ocenę zmian i znamion skórnych różnego pochodzenia, a także przeprowadzenia kompleksowego badania stanu powierzchni skóry, w tym skóry głowy, włosów i paznokci.

Analiza i badanie znamion wideodermatoskopem

Wideodermatoskopia i dermatoskopia są podstawą w diagnostyce nowotworów skóry i czerniaka. Rak skóry i czerniak to choroby, w przypadku których wczesna diagnoza jest kluczowa dla ich wyleczenia oraz uniknięcia przerzutów (bardzo częstych w przypadku czerniaka). Stąd każde znamię i przebarwienie, które wzbudza nasz niepokój, zwłaszcza po sezonie letnim, należy skonsultować z dermatologiem.

Jeżeli na Twojej skórze pojawiła się nowa zmiana, istniejące znamię powiększa się lub zmienia kształt, lub kolor, to pierwszy sygnał, że należy udać się do dermatologa.

Wideodermatoskopia (videodermatoskopia) - co to jest?

Wideodermatoskopia to komputerowe badanie, które przeprowadza się w celu oceny kondycji skóry, włosów i paznokci. Wykonuje się ją za pomocą wideodermatoskopu, wyposażonego w specjalną kamerę, która umożliwia obserwację w bardzo dużym powiększeniu – od 60 do 120 razy.

Videodermatoskop jest podłączony do komputera. Podczas badania na monitorze wyświetla się obraz badanego obszaru skóry w określonym powiększeniu. Zdjęcia wykonane podczas badania są zapisywane i poddawane analizie (automatycznej przez program oraz przez lekarza).

Badanie videodermatoskopowe pozwala na bardzo wczesne wykrycie raka skóry lub czerniaka, a także ocenę jak zmiana skórna lub znamię zmieniły się od wykonania ostatniego badania (rozmiar, kształt).

Wideodermatoskopia a dermatoskopia.

Wideodermatoskopia i dermatoskopia to badania, które wyglądają bardzo podobnie, jednak różnią się sprzętem wykorzystywanym do ich przeprowadzenia.

Badanie dermatoskopowe przeprowadza się z użyciem dermatoskopu. Dermatoskop to urządzenie optyczne, składające się z dwóch cylindrów, przez które lekarz ogląda zmiany skórne. Przyrząd posiada także wbudowane oświetlenie (spolaryzowane lub niespolaryzowane), które pozwala przyjrzeć się zmianom skórnym w ich głębszych strukturach.

Badanie wideodermatoskopowe jest przeprowadzane przy użyciu videodermatoskopu. Videodermatoskop to cyfrowe urządzenie optyczne, podłączone do komputera, które dzięki bardzo dużemu powiększeniu umożliwia precyzyjne zbadanie zmian skórnych. Podczas badania lekarz ogląda zmiany na monitorze i wykonuje zdjęcia, które są następnie analizowane i zapisywane w celach diagnostycznych.

Wideodermatoskopia - jak wygląda badanie?

Zanim lekarz przystąpi do badania wideodermatoskopowego, przeprowadza wywiad z pacjentem. Następnie dokonuje oględzin znamion na całym ciele, przykładając do nich głowice wideodermatoskopu. Obraz jest widoczny na monitorze komputera, co umożliwia dermatologowi bardzo dokładną ocenę znamion.

W trakcie badania lekarz wykonuje zdjęcia, które trafiają systemu komputerowego. Lekarz może zaznaczyć, które znamiona wymagają obserwacji, a które usunięcia, tworząc tym samym w systemie mapę znamion danego pacjenta. Ma także możliwość porównania aktualnych wyników z wcześniejszymi badaniami, co pozwala ocenić, czy zmiana skórna powiększyła się, zmieniła kształt lub kolor.

Po każdym badaniu generowany jest raport, który wraz z wynikiem badania trafia do pacjenta.

Kiedy należy wykonać wideodermatoskopię?

Wideodermatoskopia to badanie, które jest zalecana szczególnie w profilaktyce raka skóry i czerniaka, stąd też zaleca się, aby przynajmniej raz w roku odbyć kontrolę u dermatologa – najlepiej, gdy ma on w gabinecie sprzęt do przeprowadzenia wideodermatoskopii lub dermatoskopii. Czerniak to nowotwór złośliwy, który bardzo szybko rozlewa się na inne tkanki i narządy, stąd wczesna diagnoza i podjęcie leczenia jest bardzo ważne.

Badanie wideodermatoskopem jest także wskazane, gdy zauważymy u siebie niepokojące zmiany na skórze, a także gdy istniejące zmiany powiększają się, zmieniają swój kształt i kolor.

[/vc_column_inner]

Wideodermatoskopię należy wykonać jak najszybciej w przypadku gdy:

Wideodermatoskopię należy wykonać jak najszybciej w przypadku gdy:

  • na skórze pojawiła się nowa zmiana,
  • istniejące zmianę powiększyło się, zmieniło kształt lub kolor,
  • na skórze zauważyliśmy asymetryczną zmianę o nierównych brzegach,
  • zmiana skórna zaczyna krwawić, łuszczy się, swędzi, jest opuchnięta lub zaczerwieniona.

Kto powinien poddać się wideodermatoskopii?

Wideodermatoskopię należy wykonywać profilaktycznie raz w roku w przypadku gdy:

  • posiadamy jasną karnację,
  • łatwo ulegamy oparzeniom słonecznym (częste oparzenia słoneczne zwiększają ryzyko wystąpienia czerniaka),
  • często opalamy się – na słońcu i w solarium,
  • posiadamy liczne zmiany barwnikowe (pieprzyki, znamiona), o różnym kształcie i kolorze,
  • w naszej rodzinie występował rak skóry lub czerniak, a także gdy sami chorowaliśmy w przeszłości.

W klinice Elite badanie jest przeprowadzane przez dermatologa. Pracujemy na renomowanym sprzęcie, który jest w czołówce sprzętu do wideodermatoskopii na rynku. W naszych placówka, z użyciem wideodermatoskopu można wykonać także trichoskopię (badanie skóry głowy i włosów).

Urządzenie wykorzystywane w naszej klinice cechuje się doskonałą jakością obrazu w rozdzielczości FullHD. Opatentowany obiektyw, dzięki zoomowi optycznemu pozwala na stosowanie różnych powiększeń, bez utraty jakości obrazu.

Wideodermatoskopia Warszawa

Wideodermatoskopię w Warszawie można wykonać w naszych dwóch klinikach w Warszawie przy ul. Złota 61

Cena wideodermatoskopii w Warszawie.

W naszych klinikach koszt wideodermatoskopii wynosi:

Koszt zabiegu Fotofinder Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie
Od 300 zł 20-30 min dermatolog Nie Nie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności