Umów się na wizytę

Ginekologia

Regeneracja i odmładzanie narządów płciowych

Laser CO2 - regeneracja i odmładzanie narządów płciowych

Zabiegi wykonywane za pomocą lasera CO2 służą regeneracji i odmładzaniu narządów płciowych kobiet. Dla podniesienia ich komfortu życia seksualnego, zwłaszcza po porodzie naturalnymi siłami, zmianach będących skutkiem procesów starzenia się i menopauzy, a także dla kobiet, które cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu, częste podrażnienia i infekcje, suchość i świąd pochwy, ból oraz obniżenie jakości życia seksualnego, zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia może znacząco poprawić stan zdrowia kobiet jak również wpływa na zmniejszenie obwodu pochwy, dzięki czemu doznania seksualne obojga partnerów nabierają na intensywności.

Jakiego efektu możemy spodziewać się po zabiegu?

Pełen efekt zabiegu odczuwalny jest po miesiącu i utrzymuje się przez około dwa lata. Pacjentki cenią sobie w tej metodzie przede wszystkim długotrwałe efekty, bezpieczeństwo, małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Co bardzo ważne, jego nieinwazyjny charakter stanowi alternatywę wobec zabiegów chirurgicznych i ma nad nią tę przewagę, że ryzyko wystąpienia blizn i skutków ubocznych jest o wiele niższe.

Jak wygląda zabieg?

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz oraz wynik aktualnego badania cytologicznego (nie starsze jak 12 miesięcy).
Trwający od kwadransa do dwudziestu minut zabieg ma w pierwszej kolejności poprawić elastyczność ścianek pochwy, poprawić ich napięcie, przywrócić naturalne pH. Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej sondy. Emitowane przez niego fale pozytywnie stymulują wytwarzanie kolagenu oraz glikogenu. Co bardzo ważne, użycie lasera MonaLisa Touch nie wiąże się z koniecznością zastosowania znieczulenia ogólnego, ani miejscowego. Pacjentki zazwyczaj odczuwają ciepło, które nie powoduje żadnego dyskomfortu fizycznego ani psychicznego.

Jaka jest skuteczność zabiegów?

Bieżące badania pozwalają sądzić, że laseroterapia zagości w ginekologii estetycznej na dłużej. U większości pacjentek poddanych rewitalizacji pochwy następuje poprawa i wzrost satysfakcji seksualnej. Przy zabiegach wysiłkowego nietrzymania moczu kluczowa jest właściwa kwalifikacja oraz terapia wykonywana w seriach 1-3 zabiegów. Skuteczność laseroterapii w obu przypadkach zależy od wieku pacjentki i związanej z tym zdolności do regeneracji, stopnia zaawansowania schorzenia oraz sposobu przeprowadzenia zabiegu. Terapię laserem CO2 stosujemy również w leczeniu „suchości pochwy” występującej w okresach zaburzeń hormonalnych lub menopauzy, będącej przyczyną nawracających infekcji i stanów zapalnych pochwy. Skuteczność laseroterapii w tym przypadku jest już zauważalna po pierwszym zabiegu.

Umów się na wizytę

Poprawa funkcjonowania narządów rodnych następuje już po pierwszym zabiegu, aczkolwiek w indywidualnych przypadkach lekarz może zaordynować jego powtórzenie po upływie od dwóch do pięciu tygodni. Powrót do normalnego trybu życia w zasadzie możliwy jest tego samego dnia – pacjentki nie muszą być hospitalizowane. Po zabiegu, przez co najmniej siedem kolejnych dni zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego, gorących kąpieli oraz konieczne jest zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej.

Terapia laserem CO2 nie może być stosowana u kobiet w trakcie trwania miesiączki, będących w ciąży oraz w trakcie trwania terapii nowotworowej. Także niezaleczone infekcje narządów rodnych stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu laserem Monalisa Touch Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 1300 zł 20 min Ginekolog Nie Nie Nie

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności