Ginekologia

Plastyka krocza

Plastyka krocza

Leżące między wejściem do pochwy a odbytem krocze ma zasadniczy wpływ na jakość życia intymnego oraz trzymanie moczu i kału. Jego prawidłowe napięcie często jest tracone w wyniku porodu siłami natury, także wraz z wiekiem (w szczególności w wyniku ciężkiej fizycznej pracy lub menopauzy) jego funkcjonowanie ulega pogorszeniu się.

Na czym polega plastyka krocza?

Wykonanie plastyki ma na celu rekonstrukcję właściwego, anatomicznego położenia krocza poprzez odpowiednie podniesienie tkanki łącznej i mięśni. W efekcie zabiegu niwelowany jest dyskomfort jaki powoduje w codziennym życiu nieprawidłowo położone krocze oraz następuje wyraźna poprawa doznań seksualnych. Zabieg wskazany jest dla kobiet, które są już matkami i nie planują już zajścia w następną ciążę.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki krocza

Normalną aktywność można podjąć po kilku dniach, niemniej jednak obrzęk oraz całkowite zagojenie się ran następuje dopiero po upływie tygodnia. W pierwszych dniach po zabiegu możliwe jest wystąpienie bólu oraz podwyższonej temperatury – ból uśmierzany jest za pomocą ogólnodostępnych leków przeciwbólowych. Zmniejszenie dolegliwości jest także możliwe poprzez unikanie wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów, podnoszenia ciężkich przedmiotów. Bardzo ważną kwestią jest codzienna dbałość o higienę oraz niepodrażnianie ran obcisłymi ubraniami i bielizną.

Operacja plastyczna krocza po porodzie

Wykonanie plastyki krocza wskazane jest po nieprawidłowym gojeniu nacięcia krocza podczas porodu. Korygowane są wtedy zmiany w narządzie rodnym. Celem jest przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych z okresu przed porodem.

Umów się na wizytę

 • Osłabione struktury zapewniające prawidłową statykę narządu rodnego
 • Nieprawidłowo zagojone nacięcie krocza podczas porodu
 • Nienaturalnie szerokie wejście do pochwy
 • Bolesność blizny krocza
 • Rozluźnienie przedsionka pochwy
 • Ostry stan zapalny pochwy i sromu
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Menstruacja
 • Choroba nowotworowa
 • Okres wczesnego połogu
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
2000-2500zł 1-2h Ginekolog Tak Tak sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności