Ginekologia

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy

Coraz więcej kobiet decyduje się na plastykę pochwy. Aż 90% pań, które rodzą siłami natury doznaje pęknięcia lub też rozciągnięcia pochwy. Stąd popularność tego zabiegu. Dzięki jego wykonaniu możliwe jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania pochwy i podniesienie komfortu pożycia intymnego pacjentki oraz jej partnera. Podkreślić należy, iż plastyka pochwy w żaden sposób nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w następną ciążę. Ta metoda korekcji stosowana jest u pełnoletnich kobiet, które mają za sobą jeden lub lika porodów.

Na czym polega plastyka pochwy?

Plastyka pochwy polega na wykonaniu nacięcia na tylnej i/lub przedniej ścianie pochwy, a następnie wycięciu zbędnej tkanki. Rana jest zszyta, aby wejście do pochwy uzyskało oczekiwany kształt. Chirurgia plastyczna pochwy dotyczy zarówno śluzówki, jak też mięśniówki pochwy. Po wykonaniu plastyki pochwy wykonana jest plastyka krocza. W rezultacie przeprowadzonej operacji plastycznej pochwa zostaje zwężona, co zmniejsza ryzyko infekcji i znacząco poprawia jakość życia seksualnego.

Przebieg zabiegu waginoplastyki

Jak każdy zabieg, także i plastyka pochwy, poprzedzona jest wizytą konsultacyjną. Jej celem jest wnikliwy wywiad zdrowotny, przybliżenie pacjentce przebiegu i charakterystyki tego zabiegu. Pierwsza wizyta w gabinecie lekarskim ma także na celu określenie badań, jakie należy wykonać. Zabieg zazwyczaj trwa od 30 do 90 minut. Jego przebieg w dużej części zależy jest od dostosowania się do wskazań lekarza. Na dwa tygodnie przed wykonaniem plastyki nie wolno przyjmować niektórych leków (aspiryny i jej pochodnych, witamin z grupy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych). Na trzy dni przed zabiegiem należy także znacząco ograniczyć palenie papierosów. Co najmniej, sześć godzin przed jego wykonaniem nie można przyjmować żadnych pokarmów oraz płynów.

Rekonwalescencja po plastyce pochwy

Po upływie siedmiu dni od zabiegu zalecana jest wizyta kontrolna. Normalną aktywność można podjąć po kilku dniach, niemniej jednak obrzęk oraz całkowite zagojenie się ran następuje dopiero po upływie około tygodnia. W pierwszych dniach po zabiegu możliwe jest wystąpienie bólu oraz podwyższonej temperatury. W celu jego uśmierzenia ordynowane są leki przeciwbólowe. Przypadek każdej pacjentki jest bardzo indywidualny, ale zakłada się, że pierwsze kontakty seksualne mogą być podjęte dopiero po upływie 6-8 tygodni od wykonania zabiegu.

Efekty waginoplastyki

Efektem przeprowadzenia waginoplastyki jest poprawa funkcji oraz wyglądu pochwy i krocza. Miejsca intymne zostają zregenerowane – zmienia się ich szerokość oraz napięcie.

Plastyka pochwy po porodzie

Plastyka pochwy może zostać bezpiecznie wykonana po upływie dwóch-trzech miesięcy od porodu.

Plastyka przedniej ściany pochwy

Plastyka przedniej ściany pochwy ma na celu naprawę i wzmocnienie warstwy powięziowej między pęcherzem a pochwą. Obejmuje również zlikwidowanie tzw. uchyłka pęcherza moczowego. Umożliwia wyeliminowanie problemu w postaci wypadania przedniej ściany pochwy. Zmniejsza także nieprzyjemne objawy uczucia wypełnienia pochwy oraz poprawia funkcje pęcherza bez osłabiania funkcji seksualnych.

Plastyka tylnej ściany pochwy

Plastyka tylnej ściany pochwy obejmuje zbliżenie do siebie mięśni dna miednicy, a często też zlikwidowanie tzw. uchyłka odbytniczo-pochwowego oraz plastykę krocza z odtworzeniem środka ścięgnistego.

Umów się na wizytę

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • Zmiany miejsc intymnych po porodzie
  • Problemy miejsc intymnych związane z menopauzą
  • Chęć poprawy życia seksualnego
  • Planowana ciąża
  • Zły ogólny stan zdrowia
  • Choroba nowotworowa
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 7000 zł 1,5h Ginekolog Tak Tak, miejscowe lub sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności