Ginekologia

Plastyka przedsionka pochwy

Plastyka przedsionka pochwy

Plastyka przedsionka pochwy (introitoplastyka) wykonywana jest u kobiet, które cierpią na szereg zaburzeń funkcjonowania narządów rodnych powodowanych przez zwężenia i zarośnięcia światła pochwy. Zmiany anatomiczne mogą mieć charakter wrodzony lub nabyty – w obu przypadkach skutkują negatywnym funkcjonowaniem wewnętrznych odcinków narządów rodnych. Co więcej, zmiany znacząco obniżają jakość życia intymnego kobiety lub całkowicie uniemożliwiają podjęcie współżycia seksualnego z pełną penetracją.

Na czym polega i w jakim celu wykonywany jest zabieg introitoplastyki?

Celem plastyki przedsionka pochwy jest poszerzenie wejścia do pochwy i przywrócenie jej normalnej budowy anatomicznej oraz poprawienie jej funkcjonowania.

Przebieg zabiegu introitoplastyki

Plastykę przedsionka pochwy poprzedza wizyta konsultacyjna podczas której lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia pacjentki, zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych oraz przybliża sposób wykonania zabiegu. W zależności od rodzaju i charakteru wrodzonych, bądź nabytych zmian rozwojowych pochwy czas trwania zabiegu waha się od 1 do 2 godzin. W jej trakcie lekarz usuwa zbędne tkanki oraz zamyka ranę za pomocą rozpuszczalnych szwów. Przebieg zabiegu w dużym stopniu zależny jest od zastosowania się do wskazań lekarza, dlatego pacjentki są proszone o nieprzyjmowanie dwa tygodnie przed zabiegiem aspiryny i jej pochodnych, witamin z grupy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Na trzy dni przed zabiegiem należy także znacząco ograniczyć palenie papierosów. Co najmniej sześć godzin przed jego wykonaniem nie można przyjmować żadnych pokarmów oraz płynów.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki przedsionka pochwy

Obrzęk po wykonaniu plastyki przedsionka pochwy zazwyczaj ustępuje po upływie tygodnia. Ból jaki może się pojawić jest niwelowany albo za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych lub za pomocą leków przeciwbólowych dostępnych na receptę. Wprawdzie aktywność fizyczną można podjąć już po kilku dniach, niemniej jednak wskazane jest unikanie wysiłku, gwałtownych ruchów. Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednia higiena miejsc intymnych.

Umów się na wizytę

  • Zmiany wywołujące ból i dyskomfort
  • Zrosty
  • Zamknięte wejście do pochwy
  • Ogólny zły stan zdrowia
  • Choroby nowotworowe
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Menstruacja
  • Aktywna infekcja intymna

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
3 500,00 zł 1-2h Ginekolog Tak Tak miejscowe lub sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności