Ginekologia

Plastyka warg sromowych mniejszych

Plastyka warg sromowych mniejszych

Kobiety, których wargi sromowe mniejsze z powodu swojej wielkości, asymetrii lub deformacji powodują dyskomfort w codziennym życiu, higienie, pożyciu seksualnym mogą je skorygować wykonując labioplastykę. Zabieg pozwala przywrócić im optymalną wielkość oraz zlikwidować asymetrię. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze powodują szereg dolegliwości – od bólu, przez problemy fizjologiczne, znaczny dyskomfort odczuwany podczas codziennych aktywności (w szczególności sportowych), aż po problemy natury seksualnej i psychologicznej. Anatomicznie niedoskonałe wargi mniejsze bywają źródłem wielu zahamowań, lęków oraz wstydu. Negatywnie rzutują na samoocenę i relacje między partnerami.

Przebieg zabiegu

Plastyka warg sromowych mniejszych polega na chirurgicznej korekcji ich kształtu i może być dostosowana do oczekiwań pacjentki. Dzięki temu zapewniony jest efekt estetyczny oraz następuje wyraźna poprawa codziennego funkcjonowania kobiety. Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, której celem jest wnikliwy wywiad zdrowotny oraz przybliżenie pacjentce przebiegu i charakterystyki plastyki. Pierwsza wizyta w gabinecie lekarskim ma także na celu określenie badań, jakie należy wykonać. W celu uniknięcia ewentualnych powikłań, bądź niespodziewanych sytuacji (w trakcie zabiegu i w okresie rekonwalescencji) pacjentki proszone są o dostosowanie się do wskazań lekarza. Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i jej pochodnych, witamin z grupy E, leków przeciwgrypowych oraz przeciwbólowych. Trzy dni przed zabiegiem należy także ograniczyć palenie papierosów. Zabieg labioplastyki wykonywany jest na czczo, dlatego sześć godzin przed nim nie można przyjmować żadnych płynów, ani spożywać jedzenia.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych

Hospitalizacja po labioplastyce zazwyczaj nie trwa dłużej niż jeden dzień, a po siedmiu dniach konieczna jest wizyta kontrolna. Ból, który może być odczuwany przez pacjentkę niwelowany jest za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych. Naturalną reakcją organizmu pojawiającą się po zabiegu plastyki warg sromowych mniejszych bywa także podwyższona temperatura ciała. Zazwyczaj po około tygodniu następuje wygojenie się ran i zejście obrzęku i wtedy dopiero należy planować ewentualny powrót do pracy. Kobiety pracujące fizycznie muszą okres rekonwalescencji wydłużyć. Najwłaściwszy moment podjęcia aktywności zawodowej najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym. Pierwsza aktywność seksualna wskazana jest dopiero po upływie ośmiu tygodni. Na proces gojenia się ran duży wpływ ma odpowiednia higiena miejsc intymnych, którą najlepiej wykonywać ogólnodostępnym preparatem Tantum Rosa. Podczas mycia i osuszania szwów należy zachować dużą ostrożność i wykonywać wszystkie czynności bardzo delikatnie. Ważne jest by osuszanie miejsc intymnych, ran nie było wykonywane gąbkami, myjkami, bądź mydłami w kostce, bowiem mogą znajdować się na nich bakterie.

Umów się na wizytę

 • Anatomiczny przerost warg sromowych mniejszych
 • Powstające, w wyniku nieprawidłowej budowy warg sromowych mniejszych, stany zapalne, otarcia, obrzęki i podrażnienia
 • Częste podrażnienia tej okolicy
 • Zdeformowanie warg sromowych podczas porodu
 • Względy estetyczne
 • Infekcje dróg rodnych
 • Menstruacja
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Nadciśnienie tętnicze
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywna choroba nowotworowa

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 4 000 zł 1h Ginekolog, chirurg plastyk Tak Tak miejscowe lub sedacja 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności