Ginekologia

Rewitalizacja okolic intymnych

Rewitalizacja okolic intymnych

Zabiegi rewitalizacji pozwalają nawilżyć i napiąć skórę, zwiększyć elastyczność okolic intymnych oraz wypełnić punkt G. Rewitalizacja stref intymnych sprawdza się zarówno w przypadku młodych, jak też dojrzałych kobiet doświadczających problemów z suchością pochwy czy brakiem satysfakcji seksualnej. To skuteczne rozwiązanie dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym, u których wskutek spadku poziomu kolagenu i estrogenu błona śluzowa pochwy staje się mniej elastyczna, a okolice intymne słabo nawilżone, co może prowadzić do mikrourazów i podrażnień. Rewitalizacja okolic intymnych wskazana jest także w przypadku utraty objętości tkanki okolic intymnych w wyniku odchudzania. Zabieg rewitalizacji warg sromowych i okolic intymnych wykonywany jest przy użyciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy oraz osocza bogatopłytkowego. Pierwsze efekty widoczne są tuż po wykonaniu zabiegu.

Rewitalizacja stref intymnych na bazie kwasu hialuronowego

Preparat na bazie kwasu hialuronowego to idealnie dostosowany do okolic intymnych, zapewniający doskonałe rezultaty oraz maksymalne bezpieczeństwo. Terapia rewitalizacji warg sromowych preparatem Desirial pozwala przywrócić pożądany wygląd oraz funkcjonalność warg sromowych większych, jak również nawilżyć błonę śluzową pochwy. Kwas hialuronowy stosowany jest też do powiększania punktu G, co gwarantuje zwiększenie satysfakcji seksualnej u kobiet.

Przebieg zabiegu rewitalizacji okolic intymnych kwasem hialuronowym

Zabieg rewitalizacji okolic intymnych preparatem na bazie kwasu hialuronowego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą cienkiej igły (kaniuli) wstrzykuje preparat w okolice warg sromowych lub wzgórka łonowego, w zależności od celu, jaki ma zostać osiągnięty. Zabieg trwa zwykle 30-60 minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia jest praktycznie bezbolesny, a efekty można zaobserwować od razu po zabiegu.

Rekonwalescencja po rewitalizacji miejsc intymnych

Zabieg rewitalizacji preparatem Desirial nie wymaga rekonwalescencji i po jego wykonaniu można powrócić do normalnej aktywności. Istnieje możliwość wystąpienia miejscowego obrzęku, który zazwyczaj ustępuje po około 4 godzinach.

Efekty zabiegu rewitalizacji krocza

Po zabiegu rewitalizacji krocza skóra jest bardziej nawilżona, elastyczna i wzmocniona, a w efekcie bardziej odporna na uszkodzenia i otarcia. Dzięki temu uciążliwe dolegliwości, jak pieczenie, świąd czy suchość pochwy, ustępują. Wargi sromowe delikatnie zwiększają swoją objętość. Punkt G staje się bardziej uwydatniony i wrażliwy na bodźce. Okolica poddana zabiegowi jest odmłodzona i bardziej jędrna. Efekty rewitalizacji kwasem hialuronowym utrzymują się przez około 12-18 miesięcy

Rewitalizacja okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny, czyli pochodzący od samej pacjentki. Pozyskiwany jest z krwi, a jego głównym składnikiem są płytki krwi, które zawierają wiele cząstek biologicznie czynnych, biorących udział w procesach fizjologicznych. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego poprawia jakość skóry i błon śluzowych poprzez aktywację ich odnowy, pobudzenie produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, jak również pobudzenie tworzenia nowych naczynek krwionośnych. W efekcie zabiegu rewitalizacji osoczem bogatopłytkowym ściany pochwy stają się odmłodzone, lepiej nawilżone oraz bardziej jędrne.

Przebieg zabiegu rewitalizacji osoczem bogatopłytkowym

Przed wykonaniem zabiegu okolice intymne zostają znieczulone. Z żyły pacjentki, w sterylnych warunkach, pobiera się zwykle jedną próbówkę krwi, która jest wirowana w separatorze. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane jest w skórę warg sromowych oraz krocza, a także śluzówkę przedsionka poprzez serię płytkich wstrzyknięć wykonywanych przy użyciu bardzo cienkiej i krótkiej igły. Zabieg trwa zazwyczaj około 30-60 minut. Pierwsze efekty w postaci bardziej sprężystej i nawilżonej skóry pochwy widoczne są w ciągu miesiąca od zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu rewitalizacji okolic intymnych osoczem

W pierwszej dobie po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsc po wkłuciach. Przez kilka dni okolica poddana zabiegowi może być nieco zaczerwieniona i bolesna. Dolegliwości ustępują zwykle po kilku dniach od zabiegu.

Efekty zabiegu rewitalizacji krocza

W efekcie przeprowadzenia zabiegu rewitalizacji osoczem bogatopłytkowym skóra okolic intymnych staje się bardziej sprężysta i nawilżona. Dzięki temu znika uczucie suchości, dyskomfortu oraz bólu podczas współżycia. Przywrócone zostaje również właściwe PH pochwy, co pozwala odbudować korzystną mikroflorę.

Umów się na wizytę

 • Suchość pochwy
 • Brak satysfakcji seksualnej
 • Ból podczas stosunku płciowego
 • Chęć uwydatnienia punktu G
 • Podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem
 • Otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
 • Wiotka i sucha skóra okolic intymnych
 • Blizny poporodowe
 • Problem nietrzymania moczu
 • Procesy starzenia narządów płciowych związane z okresem menopauzy
 • Infekcja pochwy lub okolic intymnych
 • Stany zapalne miejsc poddawanych zabiegowi
 • Uszkodzenie skóry okolic intymnych
 • Menstruacja
 • Choroba nowotworowa
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu z wykorzystaniem preparatu desirial Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 850 zł 20 min Ginekolog Tak Tak, miejscowe 7 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności