Laseroterapia

Laser Nd-Yag

Laser Nd-Yag

Urządzenie laserowe nowej generacji. Najsilniej na rynku oddziałuje w sposób selektywny na naczynia włosowate macierzy wzrostu włosa w fazie anagenowej. Dzięki tej właściwości zabieg jest bardzo delikatny dla skóry.

Laser Nd-Yag firmy Cutera działa przy prawie każdej pigmentacji włosów oraz przy wszystkich kolorach skóry. Promień lasera o długości fali 1064 nm praktycznie nie oddziałuje z melaniną skóry (pochłaniany jest przez keratynę, lipoproteinę, przez naczynia włosowate odżywiające macierz włosa). Światło przenika do komórek zarodkowych włosa i precyzyjnie je uszkadza. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby trwale usunąć owłosienie z części ciała poddanej zabiegowi.

Laser posiada certyfikaty CE i FDA.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej urządzeniem Nd-Yag?

W odróżnieniu do innych laserów dostępnych na rynku Nd-Yag emituje fale o takiej długości, która nie wywołuje reakcji ze strony melaniny znajdującej się w skórze, lecz przenika od razu głębiej, docierając do melaniny zawartej w opuszce włosa. Laser Nd-Yag skutecznie niszczy cebulkę włosa, nie wywołując przy tym podrażnień skóry. Ma to znaczenie przede wszystkim dla osób z ciemniejszą karnacją, których skóra ma wyższą zawartość melaniny. Depilacja laserowa Nd-Yag może być wykonywana przy wszystkich kolorach skóry.

Korzyści z depilacji Nd-Yag

 • wysoka skuteczność w usuwaniu niechcianego owłosienia,
 • brak podrażnień, nawet u osób z ciemnym kolorem skóry,
 • laser oddziałuje bezpośrednio na macierz włosa, więc może być wykonywany przy niemal każdym kolorze włosów.

Rodzaje zabiegów Nd-Yag

Laser Nd-Yag firmy Cutera sprawdza się nie tylko w depilacji laserowej, ale także w zabiegach zamykania uszkodzonych naczynek (tzw. pajączków). W przypadku zamykania naczynek energia laserowa pochłaniana jest przez hemoglobinę, czyli barwnik krwi. W procesie pochłaniania energii zachodzi koagulacja, czyli ścięcie krwi i rozpad uszkodzonego naczynka. Skoagulowane ściany naczynia samoistnie wchłaniają się w organizmie. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Dzięki precyzyjnie dobranej długości fali laser działa miejscowo i nie powoduje uszkodzenia zdrowych naczyń krwionośnych.

Jak przebiega zabieg?

Depilacja laserowa Nd-Yag przebiega w podobny sposób co zabiegi z zastosowaniem innych urządzeń. Miejsce usuwania owłosienia poddawane jest naświetlaniu laserem Nd-Yag, który emituje falę o długości 1064 nm przenikającą na 5-6 mm w głąb skóry. Urządzenie nie wpływa na funkcje organizmu i nie wywołuje podrażnienia skóry.

Umów się na wizytę

Po zabiegach depilacji laserowej zawsze obowiązuje zakaz opalania się przez co najmniej 4 tygodnie. Laser Nd-Yag jest niezwykle łagodny dla skóry. Jeżeli w miejscach wrażliwych pojawi się rumień lub obrzęk, nie jest to powodem do obaw. Zaczerwienienie zniknie w ciągu kilku godzin. Ponieważ energia działa bezpośrednio na macierz włosa, w ciągu kilku dni po zabiegu na skórze mogą być widoczne końcówki włosów uwalniane z martwych cebulek. Pomiędzy powtórzeniami można golić odrastające włosy, jednak nie można stosować innych metod depilacji, takich jak woskowanie, depilacja mechaniczna i chemiczna.

 • ciąża
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • epilepsja,
 • choroby związane z krzepliwością krwi,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • alergie i stany zapalne skóry,
 • stosowanie leków, takich jak m.in. aspiryna, sterydy, niektóre antybiotyki, leki fotouczulające itp.

Efekty zabiegu

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 150 zł 15min-1h Kosmetolog, pielęgniarka Nie Tak, miejscowe brak

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności