Umów się na wizytę

Laseroterapia

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Jako jedna z pierwszych placówek w Polsce wprowadziliśmy usługę trwałej depilacji owłosienia.

Depilacją laserową zajmujemy się już od 1999 roku. Naszym Pacjentom oferujemy zabiegi światowej klasy urządzeniami, które wykonywane są tylko przez doświadczony i odpowiednio przeszkolony personel. Naszym Pacjentom proponujemy serię zabiegów laserowych, pozwalających szybko, bezpiecznie i trwale usunąć zbędne owłosienie z każdego fragmentu ciała. Należy pamiętać że tylko oryginalne urządzenia są w stanie zapewnić wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów. Depilacja laserowa wykonywana jest w naszych klinikach przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń:

Na czym polega depilacja laserowa?

Fotodepilacja (depilacja laserowa) jest procesem podczas którego melanina zawarta w łodydze włosa pochłania pewne ilości światła. W wyniku tego powstaje ciepło, które następnie ulega rozproszeniu do tkanek sąsiadujących (tzw. fototermoliza selektywna). Ciepło uszkadza istniejący mieszek włosowy, a także komórki macierzyste, które biorą udział w procesie wytwarzania nowych włosów. Światło wytworzone przez laser diodowy i aleksandrytowy pochłaniane jest przez melaninę, stąd też fotodepilacji ulegają tylko te włosy, w których zawarta jest jej odpowiednia ilość i które są na etapie wzrostu (faza anagenu).

Laser Nd-Yag o długości fali 1064 nm praktycznie nie oddziałuje z melaniną skóry a jedynie z hemoglobiną. Światło przenika do naczyń krwionośnych na dnie mieszka i precyzyjnie je uszkadza.

W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu niezbędna jest obecność włosa w mieszku włosowym. W przypadku, gdy stosowane były inne metody depilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, pęseta), należy odczekać ok. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy. Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej i w przerwach pomiędzy sesjami włosy można golić lub przycinać. Permanentnie usuwane są włosy, które podczas wykonywania zabiegu znajdują się w fazie aktywnego wzrostu.

Celem przybliżenia procesu wzrostu włosa, poniżej przedstawione zostały fazy jakie przechodzi.

Umów się na wizytę

depilacja laserowa Warszawa

1. Aktywnego wzrostu – anagen.
W fazie aktywnego wzrostu wytwarzana jest łodyga włosa. Czas pozostawania w stadium anagenu zależy od lokalizacji włosa. W obrębie skóry głowy trwa 2-3 lat, a pod pachą około 3 miesięcy.

2. Inwolucji – katagen.
Stadium katagenu trwa kilka dni, jest fazą przejściową i kończy się uśpieniem (telogen).

3. Spoczynku (uśpienia) – telogen.
Czas trwania stadium telogenu uzależniony jest od lokalizacji włosa – np. w obrębie twarzy trwa on kilka miesięcy, w obrębie ud – kilkanaście miesięcy.

Jakie są pożądane efekty zabiegu?

Wszystkie typy laserów stosowanych do laserowego usuwania owłosienia mają ten sam cel- uszkodzić mieszki włosów, aktualnie znajdujących się w fazie wzrostu tj. anagenu. W zależności od grubości i koloru włosów, oraz typu użytego lasera, 2 dni – 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemne i grube włosy zwykle wychodzą szybciej.

Każdy zabieg eliminuje tylko pewien procent włosów (15-60%) znajdujących się w skórze, ilość włosów, które w danym momencie są na etapie wzrostu różni się dla poszczególnych obszarów. W związku z tym ilość zabiegów również będzie różna dla różnych obszarów. Ciemniejsze i grubsze włosy wymagają mniejszej ilości zabiegów (3-4), niż włosy jasne i cienkie (minimum 4). Po wykonaniu serii zabiegów może pozostać niewielki procent włosów, które są cienkie i delikatne.

W celu wyeliminowania wszelkich wątpliwości i ewentualnych przeciwwskazań, zabiegi depilacji laserowej poprzedzone są bezpłatną konsultacją, podczas której dobierany jest odpowiedni laser. W celu zwiększenia komfortu zabiegu, można wykorzystać zalecane przez nas kremy znieczulające lub skorzystać z urządzenia Cryo emitującego zimny strumień powietrza.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania owłosienia?

Skóra:

 • Na 1-2 tygodni przed zabiegiem nie podrażniać skóry, nie smarować jej lekami itp.
 • Na 4 tygodnie przed zrezygnować ze stosowania samoopalaczy na obszarze poddawanym naświetlaniu
 • Nie poddawać skóry działaniu promieni słonecznych – opalona skóra jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu
 • Nie zanieczyszczać skóry żadnymi preparatami (makijaż, perfumy, dezodoranty, kremy)

Włosy:

 • Na dzień przed depilacją laserową ogolić obszar, który poddawany będzie naświetlaniu
 • W przypadku, gdy przed wizytą nie została dokonana ocena włosów (kolor, grubość) – pozostawić obszar nieogolonej skóry ok. 10 cm2
 • Na 4 tygodnie przed depilacją unikać depilacji polegającej na wyrywaniu włosów (wosk, depilator, pęseta)
 • W okresie 4 tygodni przed wizytą do usunięcia włosów zastosować można tradycyjne golenie lub krem depilujący

Jakie są wskazane odstępy między zabiegami?

Odstępy pomiędzy zabiegami uzależnione są od lokalizacji obszaru poddawanego naświetlaniom.

 • W obrębie twarzy i szyi pierwsze trzy zabiegi wykonywane są co 4-6 tygodni
 • W obrębie pozostałych obszarów ciała pierwsze trzy zabiegi wykonywane są co 6-8 tygodni
 • Kolejne zabiegi wykonywane są w momencie, gdy pojawi się wzrost kolejnych włosów – mniej więcej, co 2-3 miesiące

Należy jednak pamiętać, iż odstępy między zabiegami ustalane są indywidualnie dla każdego Pacjenta, przez osobę wykonującą zabiegi.

 • Na naświetlony obszar nałożyć krem ochronny z filtrem SPF 50
 • Po zabiegach depilacji laserowej obowiązuje zakaz opalania się przez co najmniej 4 tygodnie
 • Powstałe w wyniku naświetlania podrażnienia zniwelować kremami łagodzącymi
 • Przez kilka dni po naświetlaniu nie podrażniać dodatkowo poddanych zabiegowi obszarów (ani mechanicznie, ani chemicznie)
 • Nie nagrzewać naświetlanego obszaru
 • W okresie między zabiegami nie wyrywać pojawiających się włosów (wosk, depilator, pęseta); pojawiające się włosy można obcinać, golić lub usuwać za pomocą kremów depilujących

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się rumień około mieszkowy. Te odczyny znikają po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą utrzymać się do kilku tygodni. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy niezwłocznie skontaktować się z osobą wykonującą zabieg lub zgłosić się na bezpłatną konsultację pozabiegową.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest uszkodzony naskórek np. po peelingach chemicznych, świeża opalenizna, przyjmowanie leków fotoczułych np.:

 • zioła światłouczulające (nagietek, dziurawiec)
 • retinol – witamina A
 • niektóre leki: antybiotyki z grupy tetracyklin, retinoidy, itp., niektóre leki antydepresyjne i psychotropowe, sterydy

Przeciwwskazanie stanowią również niektóre choroby np.:

 • czynne choroby skóry (egzema, łuszczyca, infekcje)
 • zaburzenia pigmentacji – nietypowe lub niezdiagnozowane
 • nowotwory
 • atypowe brodawki
 • cukrzyca insulinozależna
 • choroby wpływające na strukturę skóry
 • w przypadku urządzeń wyposażonych w prąd RF – wszczepiony defibrylator lub stymulator serca

Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest również ciąża.

Umów się na wizytę

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 140 zł 15 min-1h Kosmetolog, pielęgniarka Nie Tak, miejscowe Brak

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności