Laseroterapia

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie jest delikatniejszą niż głębokie peelingi chemiczne czy dermabrazja laserowa, metodą regeneracji skóry. Zabieg ten należy do bardzo uniwersalnych kuracji. Podczas jego wykonywania usuwane są drobne zmarszczki, piegi, rumień twarzy, przebarwienia posłoneczne, rozszerzone pory i naczynka, a także inne fotouszkodzenia skóry.

Ogromną zaletą fotoodmładzania jest to, że zabieg ten jest mniej inwazyjny niż dotychczas stosowane metody. Dlatego też pacjent w ekspresowym wręcz tempie, już następnego dnia po wykonanej procedurze, może powrócić do swojej codziennej aktywności.

Do wykonania zabiegu wykorzystywane są lasery lub urządzenie IPL czyli Intensywne Pulsujące Światło. Wiązka światła oddziałuje na skórę. Jednocześnie emitowane są promienie o różnej długości, a także w różnych kierunkach. Takie ich rozprowadzanie umożliwia jednoczesną likwidację różnych efektów fotostarzenia.

Każdorazowo zabieg poprzedzony jest konsultacją. Na skórę pacjenta nakładany jest żel mający wychładzające i zmniejszające obrzęk twarzy właściwości. Po nałożeniu żelu skóra zostaje poddana serii świetlnych strzałów emitowanych przez głowicę urządzenia, wyposażoną w specjalny filtr. Całość trwa standardowo od 20 do 40 minut.

Skóra po wykonanych czynnościach jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Po kilku dniach zaczyna się także delikatnie złuszczać. Pierwsze efekty fotoodmładzania widoczne są stosunkowo szybko, bo już po 2-3 seriach naświetleń. O ostatecznej ilości zabiegów decyduje lekarz, jednak przyjmuje się, że standardowo redukcja efektów fotostarzenia wymaga 5 zabiegów, wykonanych w odstępach 4-6 tygodni.

Fotoodmładzanie jest bardzo bezpieczną i delikatną metodą. Nie występuje tu efekt silnego zdarcia naskórka, jak to jest w przypadku peelingów czy dermabrazji laserowej. Twarz po zabiegu można myć wodą. Dozwolone jest także stosowanie własnych kosmetyków.

Procedurę tę szczególnie poleca się przy pierwszych oznakach fotostarzenia skóry. Efektem zabiegu jest redukcja tych oznak. Skóra poddana działaniom wiązki światła staje się także gładsza, delikatniejsza i bardziej naprężona.

Jak pielęgnować skórę w trakcie i po zabiegu?

Skutkiem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry. Pomiędzy kolejnymi seriami naświetlań zalecane jest poddawanie się zabiegom, które zagwarantują skórze odżywienie, dotlenienie i głębokie nawilżenie. Pamiętać należy, że efekty fotoodmładzania nie są permanentne. Aby wydłużyć efekty warto jest regularnie poddawać skórę twarzy odpowiednio dobranym procedurom pielęgnacyjnym

Polecamy zabiegi laserem pikosekundowym, frakcyjnym i q-switch

Umów się na wizytę

  • Poprawa tekstury skóry
  • Poprawa owalu twarzy
  • Redukcja blizn potrądzikowych
  • Redukcja przebarwień
  • Odmładzanie skóry

Jak do każdego zabiegu laserowego:

  • opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce
  • solarium
  • ciąża
  • aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi
  • spożywanie leków i preparatów światłoczułych

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 400 zł 20 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Nie 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności