Laseroterapia

Laser frakcyjny

Terapia laserem frakcyjnym

Nr 1 na świecie.

 • Poprawa tekstury skóry
 • Poprawa owalu twarzy
 • Redukcja blizn potrądzikowych
 • Redukcja przebarwień
 • Fotoodmładzanie

Stosowane dotychczas w medycynie estetycznej metody były skuteczne, jednak ich dobre wyniki często wiązały się z występowaniem istotnych efektów ubocznych. W przypadku tych metod pacjent narażony była na długi czas gojenia i rekonwalescencji. Proponowany przez nas zabieg laserem frakcyjnym jest zabiegiem innowacyjnym. Laser ten wykorzystuje najlepsze cechy dotychczas proponowanych systemów przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka efektów ubocznych i powikłań. W praktyce oznacza to to krótszą terapię, gojenie ran i krótszy czas powrotu do zdrowia.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego?

Tradycyjna dermabrazja laserowa polega na usunięciu całej wierzchniej warstwy skórnej. W przeciwieństwie do tego zabiegu, zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, aplikowane są wybiórczo na skórę. Tworzą one równomiernie rozmieszczone strefy mikrotermalne, w które kierowane jest światło lasera. Wiązka laserowa dociera do tkanki podskórnej i skóry właściwej, gdzie dokładnie i głęboko je penetruje. Precyzyjność wiązki i fakt, że dociera ona tylko i wyłącznie do wybranych obszarów sprawia, że pozostałe tkanki wokół nie zostają naruszone. Zabiegi nie powodują ran, obrzęków itp., a samo gojenie następuje bardzo szybko. Niewątpliwe laser frakcyjny to prawdziwy przełom w medycynie estetycznej.

Ilu zabiegów będę potrzebować?

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem frakcyjnym poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z Tobą, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera frakcyjnego pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

Gdzie można stosować laseroterapię z wykorzystania lasera frakcyjnego?

Laser może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermambrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Laser amerykańskiej firmy Reliant Technologies pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy można być pewnym bezpieczeństwa zabiegu laserowego?

Technologia została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym są dla pacjenta bolesne?

Każda osoba odczuwa ból w sposób indywidualny. Podczas zabiegów pacjenci odczuwają kłucie. Jest ono jednak dobrze tolerowane i „do wytrzymania”. Jeśli planowane są bardziej inwazyjne zabiegi laserem frakcyjnym lub też pacjent ma niski próg tolerancji bólowej, możliwe jest zastosowanie doustnych środków przeciwbólowych.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko mogę powrócić do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze. Laser skutecznie usuwa m.in. blizny potrądzikowe.

Ochrona przed słońcem: Po zabiegu na skórę należy regularnie nakładać kremy z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym: Aplikację kremu należy powtarzać, co najmniej dwa razy dziennie, podczas gojenia się skóry i w ciągu kilku następnych miesięcy po zabiegu. Należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV, co najmniej SPF 30 (a przy skórze szczególnie wrażliwej – blokery UV).

Kiedy będą widoczne efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią laserem frakcyjnym są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Laser “cofa wskazówki zegara”, ale nie sprawi, że zegar stanie.

Polecamy również zabiegi Fotoodmładzania

Umów się na wizytę

 • Poprawa tekstury skóry
 • Poprawa owalu twarzy
 • Redukcja blizn potrądzikowych
 • Redukcja przebarwień
 • Fotoodmładzanie

Jak do każdego zabiegu laserowego:

 • opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce
 • solarium
 • ciąża
 • aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi
 • spożywanie leków i preparatów światłoczułych

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 800 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak, miejscowe 1 tydzień

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności