Laseroterapia

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Jedną z metod redukcji uszkodzeń skóry oraz blizn różnego rodzaju jest wykorzystanie lasera pikosekundowego, Q-switch lub lasera frakcyjnego, które nie tylko regenerują tkanki i przywracają jej pierwotny wygląd, ale również stymulują głębokie procesy odbudowy i poprawiają kondycję skóry. Możemy usuwać wszelkiego rodzaju blizny: pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe, a także po oparzeniach. Wykonujemy zabiegi redukcji blizn twardych i zgrubiałych, powodujących przykurcze oraz ból, a także znajdujących się w miejscach szczególnie delikatnych – np. pozostałe po operacji korekcji powiek.

Na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie blizn wykonywane jest w oparciu o metodę fototermolizy, która polega na pochłanianiu przez komórki skóry energii świetlnej, zamienianiu jej w energię cieplną i w konsekwencji remodeling uszkodzonych tkanek. Powstaje w ten sposób siatka mikrouszkodzeń oraz komórek nieuszkodzonych, co sprzyja ich intensywnej odbudowie. Dzięki zastosowaniu wyjątkowo precyzyjnego lasera możliwe jest optymalne dopasowanie głębokości emisji oraz gęstości wiązki promieniowania. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej ilości nienaruszonej tkanki (ok. 20%), aby proces redukcji blizny przebiegał w najbardziej korzystny sposób.

Efektem zabiegu jest zmiękczenie blizny oraz zmianę jej koloru i konsystencji tak, aby stopniowo coraz bardziej upodobnić ją do otaczającej ją zdrowej skóry.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Planując laserowe usuwanie blizn warto pamiętać, że skóra poddana działaniu promenowania laserowego nie powinna być opalona, ani niedawno poddana mikrodermabrazji czy peelingom chemicznym. Należy również zrezygnować ze stosowania substancji światłouczulających: ziół, takich jak dziurawiec, nagietek, a także antybiotyki i sterydy.

Jakie są zalety zastosowania lasera pikosekundowego czy frakcyjnego?

Metoda ta pozwala zminimalizować efekty uboczne i ryzyko powstania przebarwień, a także skrócić czas trwania terapii. Możliwy niewielki dyskomfort minimalizowany jest przez system chłodzenia lub zastosowanie kremu znieczulającego.

W trakcie jednego zabiegu naświetlaniu poddaje się około 20%-25% powierzchni leczonego obszaru. Najlepsze wyniki osiąga się po 3-5 zabiegach, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni. Efekty postępują w miarę odbudowy wewnętrznych struktur skóry. Światło lasera stymuluje skórę właściwą do produkcji kolagenu, dzięki temu ostateczny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

Jak przebiega proces rekonwalescencji po usuwaniu blizn?

Ponieważ laser nieablacyjny nie narusza zewnętrznej warstwy naskórka, nie ma potrzeby przeprowadzania rekonwalescencji. Przez 2 dni po zabiegu skóra jest zwykle zaczerwieniona i obrzęknięta, a następnie może się złuszczać. Okres regeneracji tkanek trwa 2-3 tygodnie.

Konieczna jest również staranna ochrona przed słońcem – należy stosować kremy z wysokimi filtrami, SPF 50.

Umów się na wizytę

 • usuwanie blizn pourazowych
 • pooperacyjnych
 • potrądzikowych
 • po oparzeniach
 • redukcja blizn twardych i zgrubiałych, powodujących przykurcze oraz ból
 • usuwanie blizn znajdujących się w miejscach szczególnie delikatnych – np. pozostałe po operacji korekcji powiek

Laserowe usuwanie blizn nie powinno być wykonywane u pacjentek w ciąży i w okresie laktacji. Inne czynniki stanowiące podstawę do rezygnacji lub przesunięcia terminu zabiegu to:

 • wykonywane niedawno inne zabiegi medycyny estetycznej: peelingu chemiczne, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy polimlekowym,
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa,
 • choroby nowotworowe,
 • cukrzyca,
 • stosowanie leków fotoczułych,
 • ekspozycja na słońce.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 600 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak, miejscowe 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności