Laseroterapia

Zamykanie naczynek – Cutera

Zamykanie naczynek – Cutera

Laserowe zamykanie naczynek WarszawaWszelkie zmiany skórne wywołane przez rozszerzone naczynia krwionośne, pajączki, naczyniaki tudzież zmiany wywołane przez trądzik różowaty są źródłem ogromnego dyskomfortu psychicznego. Szczególnie, gdy zmiany te występują w obrębie twarzy lub na innych eksponowanych częściach ciała. Taki dyskomfort znacząco rzutuje na całokształt życia pacjentów oraz na ich poczucie atrakcyjności.

Jakie są zalety laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to metoda, która umożliwia korygowanie zmian naczyniowych różnego pochodzenia. Metoda ta pozwala łatwo i szybko uzyskać satysfakcjonujący efekt estetyczny. Efekty estetyczne będące wynikiem zabiegu pozytywnie wpływają także na samoocenę i samopoczucie pacjentów. Sam zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem bezpiecznym. Jego wykonanie obarczone jest bardzo niskim ryzykiem powikłań. Jest to bardzo bezpieczny sposób na radzenie sobie z różnymi niedoskonałościami skóry. W przypadku rozszerzonych naczyń na nogach, ich zamykanie metodą laserową, jest doskonałą alternatywą dla skleroterapii.

Ilość zabiegów potrzebnych do wyeliminowania problemu jest zróżnicowana i uzależniona od konkretnego przypadku. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie od jednego do nawet kilku zabiegów, które zostają rozłożone w czasie, w kilkutygodniowych odstępach.

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Przy stosowaniu tej metody pacjenci odczuwają lekkie pieczenie, które nie jest zbyt dotkliwe. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęków lub zasinień na obszarach poddawanych zabiegowi. Znikają one samoistnie kilka godzin, maksymalnie kilka dni po wykonaniu zabiegu.

Laser firmy Cutera - to wiodące rozwiązanie pod kątem swojej skuteczności.

Laser łączy w sobie kilka długości fal 1064 nm, 532 nm , 520 nm, wyposażony jest w kilka głowic zabiegowych, ponadto charakteryzuje się bardzo wysoka mocą, dzięki czemu zapewnia szeroki wachlarz wskazań do wykonania zabiegu. Skutecznie zamyka teleangiektazje na twarzy, naczyniaki płaskie, rozproszone zaczerwienienia, leczy trądzik różowaty, poikilodermy oraz naczynia na nogach. Usuwa również plamy soczewicowate o różnym natężeniu.
Wyposażony jest w schładzane końcówki zabiegowe, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort podczas zabiegu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza w celu zamknięcia naczyń krwionośnych?

Zabieg laserowego zamykania naczynek wymaga uprzednio konsultacji lekarskiej. Jej celem jest bliższe poznanie problemu pacjenta, jego ogólnego stanu zdrowia oraz przybliżenie przebiegu zabiegu. Lekarz na podstawie wywiadu jest w stanie określić możliwe do osiągnięcia efekty oraz ewentualne skutki uboczne.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykanie naczynek?

Przed zabiegiem pacjent powinien odpowiednio nawodnić swój organizm. Zalecane jest by kilkanaście godzin przed wykonaniem zabiegu pacjent wypił kilka szklanek wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia ubocznych skutków zabiegu. Dodatkowo w dzień przed planowanym laserowym zamykaniem naczynek nie należy spożywać alkoholu oraz uprawiać sportów, które mogą powodować odwodnienie organizmu.

Standardowo zabieg laserowego zamykania naczynek trwa ok. 15-20 minut. W niektórych przypadkach zabieg może jednak trwać dłużej. Ostateczny czas trwania zabiegu uzależniony jest od kilku czynników:

 • od obszaru, który poddawany jest zabiegowy,
 • od indywidualnej wrażliwości pacjenta,
 • od charakteru zmian poddawanych zabiegowi.

Przed wykonaniem zabiegu obowiązkową rzeczą jest założenie specjalnych okularów ochronnych. Dotyczy to zarówno pacjenta, jak i lekarza. Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu wykonywany jest test, który umożliwia określenie optymalnej energii lasera, odpowiedniej dla danego pacjenta.

Wykorzystywany do zabiegu laser emituje wiązkę światła. Wiązka ta dociera do naczyń krwionośnych, gdzie jest absorbowana przez występujący w czerwonych krwinkach barwnik – hemoglobinę. Zachodzi wówczas proces termolizy, to znaczy wytwarzana jest energia cieplna. Proces ten powoduje odparowanie wody, a następnie wysuszanie ścianek naczyń krwionośnych na obszarze poddawanym działaniu lasera. Wysuszone naczynia ulegają zapadnięciu, a następnie obumierają. Takie naczynia zostają wchłonięte przez organizm co w praktyce oznacza, że przestają być one widoczne. Dzięki temu, że długość fali lasera wykorzystywanego podczas zabiegu jest regulowana, możliwe jest zamykania naczyń zróżnicowanych pod względem wielkości i głębokości położenia.

Pojedyncze, drobne naczynia krwionośne zostają usunięte już podczas pierwszego zabiegu. Większe zmiany, z całą siecią popękanych naczyń wymagać będą 2-3 powtórzeń. W przypadku zamykania niebieskozielonych żył, o średnicy do 5mm, które zlokalizowane są na nogach, zabieg również wymaga kilku powtórzeń.

Zobacz również zabiegi skleroterapii

Jak postępować po zabiegu laserowego zamykania naczyń?

Pacjenci po wykonaniu laserowego zamykania naczynek powinni przez co najmniej miesiąc unikać ekspozycji na słońce, w szczególności opalania się. Nie można także, przez co najmniej dziesięć dni po zabiegu, wykonywać ćwiczeń oraz uprawiać sportów mogących narazić skórę na uszkodzenie. Niewskazane jest także wykonywanie masażu, korzystanie z solarium, sauny oraz brania gorących kąpieli. Zalecane jest używanie maści, kosmetyków przyspieszających proces gojenia, wzmacniających skórę oraz stosowanie przez około miesiąc preparatów zawierających witaminy z grupy B2, C i PP.

Umów się na wizytę

 • Teleangiektazje twarzy
 • Naczynka na nogach
 • Naczyniaki płaskie
 • Trądzik różowaty
 • Rozproszone zaczerwienie
 • Naczyniaki (Hemangiomase)
 • Padaczka (epilepsja)
 • Cukrzyca
 • Ciąża
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie leków wywołujących wzrost wrażliwości na światło
 • Stosowanie leków wywołujących obniżenie krzepliwości krwi
 • Mechaniczne uszkodzenia skóry
 • Świeża opalenizna

Efekty zabiegu

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 200zł 20min Lekarz medycyny estetycznej Nie Nie 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności