Laseroterapia
Zamykanie naczynek – Cutera
Wszelkie zmiany skórne wywołane przez rozszerzone naczynia krwionośne, pajączki, naczyniaki czy zmiany wywołane przez trądzik różowaty są źródłem ogromnego dyskomfortu psychicznego. Szczególnie, gdy zmiany te występują w obrębie twarzy lub na innych eksponowanych częściach ciała. Taki dyskomfort znacząco rzutuje na całokształt życia pacjentów oraz na ich poczucie atrakcyjności.
Jakie są zalety laserowego zamykania naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek to metoda, która umożliwia korygowanie zmian naczyniowych różnego pochodzenia. Metoda ta pozwala łatwo i szybko uzyskać satysfakcjonujący efekt estetyczny. Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zabiegiem bezpiecznym. Jego wykonanie obarczone jest niskim ryzykiem powikłań. Jest to bardzo bezpieczny sposób na radzenie sobie z różnymi niedoskonałościami skóry. W przypadku rozszerzonych naczyń na nogach, ich zamykanie metodą laserową, jest doskonałą alternatywą dla skleroterapii.
Ilość zabiegów potrzebnych do wyeliminowania problemu jest zróżnicowana i uzależniona od konkretnego przypadku. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie od jednego do nawet kilku zabiegów, które zostają rozłożone w czasie, w kilkutygodniowych odstępach.
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Przy stosowaniu tej metody pacjenci odczuwają lekkie pieczenie, które nie jest zbyt dotkliwe. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęków lub zasinień na obszarach poddawanych zabiegowi. Znikają one samoistnie kilka godzin, maksymalnie kilka dni po wykonaniu zabiegu.
Najskuteczniejsze lasery w walce ze zmianami naczyniowymi.
Lasery firmy Cutera to jedne z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych laserów dostępnych na rynku medycyny estetycznej. W klinice wykorzystywane są dwa rodzaje laserów tej firmy. Jeden z nich korzysta z dwóch fal, które sprawdzone są klinicznie, zarówno pod kątem skuteczności, jak i bezpieczeństwa w stosowaniu.
Urządzenie charakteryzuje się trzema głowicami, które odpowiadają za rezultaty zabiegów i precyzję w działaniu.
- Pierwsza głowica wykorzystuje dwie długości fali 1064 nm oraz 532 nm. Wiązki lasera zapewniają efektywne i bezpieczne leczenie głębszych, ciemniejszych zmian naczyniowych na wszystkich typach skóry. Fala długości 532 nm jest silnie absorbowana przez melaninę i hemoglobinę, więc to doskonałe rozwiązanie w leczeniu powierzchniowych zmian naczyniowych oraz barwnikowych.
- Druga głowica generuje delikatne mikroimpulsy laserowe, które docierają do mikrowaskulatury skóry i stymulują produkcję kolagenu, redukując zmarszczek i blizn.
- Trzecia pozwala na szybkie i łatwe leczenie niewielkich zmian naczyniowych i barwnikowych szczególnie na twarzy, ale i całym ciele.
Laser firmy Cutera skutecznie zamyka teleangiektazje na twarzy, naczyniaki płaskie, rozproszone zaczerwienienia, leczy trądzik różowaty, poikilodermy oraz pękające naczynia na nogach. Usuwa również plamy soczewicowate o różnym natężeniu.
Wyposażony jest w schładzane końcówki zabiegowe, aby zmniejszyć ewentualny dyskomfort podczas zabiegu.
Laser firmy Cutera jest to najbardziej zaawansowana technologia laserowa, która umożliwia usuwanie czerwonych, brązowych, niebieskich i fioletowych przebarwień na twarzy i ciele.
Wielofunkcyjna platforma zabiegowa to natomiast świetne narzędzie w rękach naszych dermatologów czy lekarzy medycyny estetycznej. Urządzenie to łączy w sobie kilka funkcji, jest skuteczne w usuwaniu zmian naczyniowych, permanentnym usuwaniu owłosienia oraz w fotoodmładzaniu.
W urządzeniu znajdują się głowice, które emitują światło lasera 1064 Nd:YAG, światło IPL oraz Er:YSGG.
Oznaki starzenia z sukcesem można usuwać światłem IPL. Platforma to gwarancja sukcesu, kiedy chcemy spłycić bruzdy i zmarszczki, zredukować owłosienie oraz leczyć dyschromię.
Doskonała kombinacja wysokiej temperatury oraz lasera frakcyjnego w platformie umożliwia szybką i wygodną poprawę tekstury skóry.
Laser firmy Quanta System Q1 jest wykorzystywany zarówno w trwałej epilacji owłosienia całego ciała, jak i w usuwaniu pękających naczynek na ciele i twarzy.
Urządzenie to, to połączenie lasera aleksandrytowego i Nd:YAG, które daje efekty szybko i bezboleśnie. Dodatkowo system chłodzenia niweluje dyskomfort podczas zabiegu.
Ile zabiegów z użyciem laserów jest zalecane?
Większość problemów skórnych możemy zwalczyć podczas nawet 1-2 zabiegów, które trwają zaledwie po kilka minut. Konkretny plan leczenia u każdego z pacjentów jest omawiany podczas konsultacji dermatologicznej.
Jak wygląda pierwsza wizyta u lekarza w celu zamknięcia naczyń krwionośnych?
Zabieg laserowego zamykania naczynek wymaga uprzednio konsultacji lekarskiej. Jej celem jest bliższe poznanie problemu pacjenta, jego ogólnego stanu zdrowia oraz przybliżenie przebiegu zabiegu. Lekarz na podstawie wywiadu jest w stanie określić możliwe do osiągnięcia efekty oraz ewentualne skutki uboczne.
Jak wygląda zabieg laserowego zamykanie naczynek?
Przed zabiegiem pacjent powinien odpowiednio nawodnić swój organizm. Zalecane jest, aby kilkanaście godzin przed wykonaniem zabiegu pacjent wypił kilka szklanek wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia ubocznych skutków zabiegu. Dodatkowo w dzień przed planowanym laserowym zamykaniem naczynek nie należy spożywać alkoholu oraz uprawiać sportów, które mogą powodować odwodnienie organizmu.
Standardowo zabieg laserowego zamykania naczynek trwa ok. 15-20 minut. W niektórych przypadkach zabieg może jednak trwać dłużej. Ostateczny czas trwania zabiegu uzależniony jest od kilku czynników:
- od obszaru, który poddawany jest zabiegowy,
- od indywidualnej wrażliwości pacjenta,
- od charakteru zmian poddawanych zabiegowi.
Przed wykonaniem zabiegu obowiązkową rzeczą jest założenie specjalnych okularów ochronnych. Dotyczy to zarówno pacjenta, jak i lekarza. Przed rozpoczęciem właściwego zabiegu wykonywany jest test, który umożliwia określenie optymalnej energii lasera, odpowiedniej dla danego pacjenta.
Wykorzystywany do zabiegu laser emituje wiązkę światła. Wiązka ta dociera do naczyń krwionośnych, gdzie jest absorbowana przez występujący w czerwonych krwinkach barwnik – hemoglobinę. Zachodzi wówczas proces termolizy, to znaczy wytwarzana jest energia cieplna. Proces ten powoduje odparowanie wody, a następnie wysuszanie ścianek naczyń krwionośnych na obszarze poddawanym działaniu lasera. Wysuszone naczynia ulegają zapadnięciu, a następnie obumierają. Takie naczynia zostają wchłonięte przez organizm co w praktyce oznacza, że przestają być one widoczne. Dzięki temu, że długość fali lasera wykorzystywanego podczas zabiegu jest regulowana, możliwe jest zamykania naczyń zróżnicowanych pod względem wielkości i głębokości położenia.
Pojedyncze, drobne naczynia krwionośne zostają usunięte już podczas pierwszego zabiegu. Większe zmiany, z całą siecią popękanych naczyń wymagać będą 2-3 powtórzeń. W przypadku zamykania niebieskozielonych żył, o średnicy do 5mm, które zlokalizowane są na nogach, zabieg również wymaga kilku powtórzeń.
Zobacz również zabiegi skleroterapii.
Jak postępować po zabiegu laserowego zamykania naczyń?
Pacjenci po wykonaniu laserowego zamykania naczynek powinni przez co najmniej miesiąc unikać ekspozycji na słońce, w szczególności opalania się. Nie można także, przez co najmniej dziesięć dni po zabiegu, wykonywać ćwiczeń oraz uprawiać sportów mogących narazić skórę na uszkodzenie. Niewskazane jest także wykonywanie masażu, korzystanie z solarium, sauny oraz brania gorących kąpieli. Zalecane jest używanie maści, kosmetyków przyspieszających proces gojenia, wzmacniających skórę oraz stosowanie przez około miesiąc preparatów zawierających witaminy z grupy B2, C i PP.
- Teleangiektazje twarzy
- Naczynka na nogach
- Naczyniaki płaskie
- Trądzik różowaty
- Rozproszone zaczerwienie
- Naczyniaki (Hemangiomase)
- Padaczka (epilepsja)
- Cukrzyca
- Ciąża
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Stosowanie leków wywołujących wzrost wrażliwości na światło
- Stosowanie leków wywołujących obniżenie krzepliwości krwi
- Mechaniczne uszkodzenia skóry
- Świeża opalenizna
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
Od 300 zł | 20 min | Lekarz medycyny estetycznej | Nie | Nie | 1 tydzień |