Laseroterapia

Peeling laserowy

Peeling laserowy

W trosce o naszych pacjentów i wysoką jakość świadczonych usług, jako nieliczni w Polsce posiadamy sprawdzony w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Unii Europejskiej najnowocześniejszy laser pikosekundowy jak również Q-switch. Urządzenia te dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii są w stanie wykonać skuteczny peeling laserowy lub rewitalizację laserową bez większych uszkodzeń naskórka i przy niewielkiej odczuwalności zabiegu. Zabieg peelingu laserowego wykonuje lekarz po wcześniejszej konsultacji z pacjentem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg peelingu laserowego, przy pomocy lasea pikosekundowego i Q-switch?

Peeling laserowy zaleca się głównie osobom mającym problem z przebarwieniami i rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych. Zabieg wykonuje się pacjentom, u których przebarwienia pojawiły się na skutek m. in. ciąży lub karmienia piersią, zaburzeń hormonalnych, antykoncepcji hormonalnej, terapii lekami zwiększającymi wrażliwość skóry na promieniowanie UV lub agresywnego poddawania skóry na działanie promieniowania UV (słońce, solarium). Laserowe złuszczanie naskórka, idealnie sprawdza się przy problemach z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych u pacjentów po terapiach leczących trądzik. Peeling laserowy wskazany jest również dla osób, które tymczasowo lub długotrwale poddawały skórę niekorzystnemu działaniu: promieniowania UV, dymu papierosowego, przewlekłemu stresowi czy terapiom lekowym przy wykorzystaniu preparatów mających niekorzystny wpływ na skórę.

Jak wygląda zabieg peelingu laserowego?

Zabieg wykonywany jest wiązką laserową o długości 532 nm. Procedura na okolicę twarzy trwa ok. 15-30 minut. Porównywalny czas potrzebny jest do przeprowadzenia zabiegu na okolicy dekoltu. W tym czasie pacjent odczuwa lekką bolesność, którą w razie potrzeby lekarz może zniwelować znieczuleniem. Przez około dwa dni po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta a przebarwienia ciemniejsze, następnie następuje dyskretne złuszczanie się naskórka. Od tego czasu obserwujemy stopniowe ustępowanie przebarwień. Wygląd skóry po peelingu nie przeszkadza w powrocie do pracy, a skóra nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Pacjent po zabiegu powinien zabezpieczać okolicę zabiegową przed promieniowaniem UV przy pomocy kremu z wysokim filtrem.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów peelingu laserowego i kiedy widać jego pierwsze efekty?

Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu zabieg powinno się 2-3 krotnie powtórzyć w odstępach 3-4 tygodniowych. Efekty peelingu laserowego widoczne są już po pierwszym zabiegu po zregenerowaniu się naskórka, następnie postępują przez kilka tygodni.

Czy efekty peelingu laserowego są trwałe?

Efekty zabiegu są trwałe, jednakże w przypadku osób posiadających tendencję do przebarwień lub rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, należy pamiętać o zabiegach przypominających.

Umów się na wizytę

Przebarwienia które pojawiły się na skutek m.in.

 • ciąży
 • karmienia piersią
 • zaburzeń hormonalnych
 • antykoncepcji hormonalnej
 • terapii lekami zwiększającymi wrażliwość skóry na promieniowanie UV
 • agresywnego poddawania skóry na działanie promieniowania UV (słońce, solarium), dymu papierosowego czy przewlekłemu stresowi

Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych np. po terapiach leczących trądzik

 • okres krótszy niż 2 tygodnie od zastosowania botoxu,
 • ekspozycja na nadmierne promieniowanie UV na 3 tygodnie przed zabiegiem,
 • terapie retinoidami (wykonanie zabiegu laserowego jest możliwe po 6 miesiącach od zakończenia leczenia retinoidami ),
 • niektóre terapie lekowe,
 • choroby nowotworowe,
 • epilepsja
 • ciaża

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 600 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak, miejscowe 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności