Laseroterapia

Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to nieestetycznie wyglądające, równoległe pasma pomarszczonej skóry. Początkowo zaczerwienione, z czasem ulegają blednięciu. Czerwone lub białe pasma słabszej tkanki ułożone są prostopadle do kierunku rozciągania się skóry.

Jak powstają rozstępy?

Za pojawienie się tych nieestetycznych zmian odpowiada w pierwszej kolejności upośledzenie funkcjonowania fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej produkujących elastynę i kolagen. W wyniku niedoboru tych substancji, skóra stopniowo traci jędrność i sprężystość. Staje się wiotka, a poddana rozciąganiu, nie może w pełni wrócić do pierwotnego stanu. Powstawanie rozstępów związane z nagłym wzrostem masy ciała, a następnie jej utratą. Mogą one zatem pojawić się na przykład w czasie ciąży lub w związku z szybką i znaczną utratą wagi.
W walce z rozstępami dysponujemy szeregiem nowoczesnych metod oraz urządzeń. Dla każdego Pacjenta sposób wykonania terapii dobierany jest indywidualnie, po uwzględnieniu jego preferencji oraz oczekiwanych rezultatów. Brane pod uwagę są również występujące wskazania i przeciwwskazania, stopień rozległości zmian skórnych oraz ogólna kondycja skóry.

Cena zabiegu oraz czas jego trwania, a także szybkość osiągnięcia oczekiwanych rezultatów zależą od obszaru ciała oraz rozmiaru powierzchni, na jakiej występują zmiany, a także od stopnia ich zaawansowania i utrwalenia.

Zabiegi stosowane w usuwaniu rozstępów to między innymi:

Laseroterapia – z wykorzystaniem lasera pikosekundowego, lasera q-switch oraz frakcyjnego. Pozwalają one na aplikację wiązki promieniowania na skórę w sposób wybiórczy i fragmentaryczny. W wyniku tego na powierzchni skóry powstaje wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. Promienie lasera głęboko i precyzyjnie wnikają w komórki tkanki podskórnej i do skóry właściwej. Zabieg nie powoduje widocznych ran a gojenie następuje niezwykle szybko i daje bardzo dobre rezultaty.

Mezoterapia igłowa – pozwalająca na dostarczenie bezpośrednio pod skórę substancji stymulujących produkcję kolagenu i elastyny, a także wzmacniających sprężystość skóry.

Terapia z wykorzystaniem urządzenia do frakcyjnego mikronakłuwania skóry czy rollera umożliwia podanie rozmaitych preparatów w głąb skóry, które zapobiegają wiotczeniu, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu i poprawia jej jędrność.

Karboksyterapia – czyli lecznicze zastosowanie dwutlenku węgla, wystrzykiwanego precyzyjnie w wybrane miejsca pod powierzchnią skóry; przyczynia się to do poprawy mikrokrążenia, dzięki czemu tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. W rezultacie następuje regeneracja skóry i redukcja rozstępów.

Fale radiowe i ultradźwiękowe  – które redukują tkankę tłuszczową, a jednocześnie poprawiają jędrność oraz ukrwienie skóry.

Jak należy przygotować się do zabiegu laserowego usuwania rozstępów?

Przed wszelkiego rodzaju zabiegami skórnymi z wykorzystaniem lasera należy zrezygnować z ekspozycji słonecznej na co najmniej miesiąc wcześniej. Oznacza to, że Pacjent powinien unikać opalania, zarówno naturalnego, jak i w solarium. Odradzane jest również stosowanie w tym czasie peelingów i wykonywanie innych zabiegów złuszczających skórę, a także depilacji oraz golenia.

Nie wskazane jest spożywanie alkoholu. W przypadku stosowania leków sterydowych, koagulacyjnych, fotouczulających, a także kremów z re tinolem oraz ziół takich jak nagietek czy dziurawiec, o ile to możliwe należy je odstawić na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Ponownie stosować je można również po 2 tygodniach od jego wykonania.

Jak należy postępować po zabiegu laserowego usunięcia rozstępów?

W ciągu pierwszych dni po wykonaniu zabiegu nie zaleca się stosowania mydła oraz toników na bazie alkoholu. Niewskazane są również peelingi czy wycieranie miejsc poddanych zabiegowi gąbką lub ręcznikiem. Należy starannie unikać wszelkiego rodzaju podrażnień.

Przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu laserowej redukcji rozstępów nie zaleca się również korzystania z sauny czy gorącej kąpieli. Opalania należy unikać przez co najmniej 4 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu, osłaniając poddane mu obszary ciała przed działaniem promieni słonecznych. Konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem SPV.

Umów się na wizytę

Czerwone lub białe pasma tkanki ułożone prostopadle do kierunku rozciągania się skóry, wyglądem przypominające pęknięcia skóry. Najczęściej występują na:

  • brzuchu
  • pośladkach
  • udach
  • piersiach
  • ramionach
  • ciąża,
  • niewydolność serca,
  • niewydolność oddechowa,
  • niektóre choroby nerek lub wątroby,
  • zapalenie żył.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Cena ustalana podczas konsultacji 30 min-1h Lekarz medycyny estetycznej, fizjoterapeuta, kosmetolog Tak/nie w zależności od dobranej metody leczenia Tak, miejscowe 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności