Laseroterapia

Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Coraz więcej osób pragnie „odnowić” swoją skórę – zlikwidować tatuaże, makijaż permanentny czy przebarwienia. Dotychczas stosowane w tym zakresie rozwiązania przynosiły różny skutek. Na szczęście na rynku pojawiła się całkowita innowacja w tym zakresie – laser pikosekundowy  – najskuteczniejszy w redukcji w/w problemów.

Jest to laser oparty na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane, przez co staje się najsilniejszym, w swojej klasie laserem do usuwania tatuaży każdego koloru, przebarwień czy rozstępów. Dzięki temu skuteczność zabiegów jest znacznie wyższa i daje większe możliwości zabiegowe.

Laser pikosekundowy posiada dodatkowo końcówkę frakcyjną, która pozwala na wykonanie zabiegów poprawiających strukturę skóry, którą wykorzystuje się do zabiegów rewitalizacji czy odmładzania skóry. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze.

Jakie części ciała można poddać zabiegowi?

Każda okolica ciała, na której mamy tatuaż, zmiany barwnikowe, przebarwienia, blizny czy rozstępy może zostać poddana zabiegowi.

Zabieg rewitalizacji skóry i redukcja zmarszczek przeprowadza się na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.

Jak wygląda zabieg?

W większości przypadków nie jest wymagana nałożenie znieczulenia, ponieważ zabieg jest tylko nieznacznie bolesny/ odczuwany jako nieprzyjemny. Jedynie w przypadku tatuaży zabieg może być odczuwalny i dlatego zaleca się godzinę wcześniej nałożyć krem znieczulający lub odpowiednio schłodzić miejsce poddawane zabiegowi.

Obszar jest naświetlany indywidualnie dobraną wiązką laserową.

Blizny i rozstępy – wiązka lasera w sposób kontrolowany uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Dzięki unikalnej technologii nie dochodzi do przegrzania tkanek, mamy więc gwarancję szybkiego procesu rekonwalescencji oraz braku przebarwień.

Tatuaż i makijaż permanentny – ultrakrótki impuls rozbija pigment barwnika na drobny „pył”, dzięki czemu jest on znacznie szybciej usuwany z organizmu przy wykonywaniu mniejszej ilości zabiegów.
Jednocześnie nie dochodzi do przegrzania/uszkodzenia tkanek otaczających, stąd nie ma ryzyka powstania blizn.

Odmładzanie – technologia pikosekundowa, jak żadna inna, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i strukturę skóry, zapewniając jej młody wygląd.

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku zabiegów na przebarwienia i odmładzanie, pacjent odczuwa jedynie niewielki ból, bardziej odczuwany jako dyskomfort – nie wymaga nałożenia znieczulenia.

W przypadku tatuaży ból może być bardziej nasilony i można to miejsce znieczulić kremem znieczulającym lub chłodzić je w trakcie zabiegu.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od powierzchni poddanej zabiegowi, im większa powierzchnia tym zabieg trwa dłużej, aczkolwiek łączny czas zabiegu to kilku do kilkunastu minut.

Jak długo czeka się na efekt zabiegu?

Po kilku dniach od zabiegu widać rozjaśnienie przebarwień oraz tatuaży. W przypadku usuwania tatuaży, makijażu trwałego, przebarwień dla pełnego efektu terapii potrzebna jest seria zabiegów. W przypadku przebarwień/melazmy wykonuje się około 4 zabiegów co 10-14 dni, a w przypadku tatuaży około 4-6 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

W przypadku odmładzanie skóry czy usuwania rozstępów pierwsze efekty widać już po 2-4 tygodniach, w efekcie rozstępy/ zmarszczki są płytsze, mniej widoczne a skóra bardziej napięta i ujędrniona.

Jak długo widać efekt?

W przypadku tatuaży efekt jest na stałe.

A w przypadku przebarwień ważne jest, aby po usunięciu zmian pacjent chronił się przed słońcem, ponieważ zmiany o charakterze melazmy mogą nawracać po okresie większego nasłonecznienia.

Zabieg rewitalizacji i odmładzania powinno się wykonywać co najmniej raz w roku a najlepiej co 6-8 miesięcy.

Umów się na wizytę

Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą usunąć:

 • powierzchniowe i głębokie zmiany pigmentacyjne
 • melasmę
 • tatuaż
 • makijaż permanentny
 • zrewitalizować skórę
 • zredukować zmarszczki
 • usunąć blizny potrądzikowe
 • usunać rozstępy

Jak do każdego zabiegu laserowego:

 • opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce
 • solarium
 • ciąża
 • aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi
 • spożywanie leków i preparatów światłoczułych

Efekty zabiegu

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 500 zł 20 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak miejscowe 1 tydzień

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności