Laseroterapia

Laser Q-Switch

Laser Q-switch

Decyzja o wykonaniu tatuaży powinna być dobrze przemyślana – to przecież ozdoba na całe życie. Jednak w razie podjęcia decyzji o usunięciu go, medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi i nieinwazyjnymi metodami usunięcia ze skóry wzoru, który przestał się podobać.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Korzystamy z innowacyjnej metody i zaawansowanego technologicznie sprzętu. Laser Q-switch w ciągu nanosekund usuwa blizny i zmiany barwnikowe różnego rodzaju, także te w postaci tatuaży. Sprawdza się zarówno w przypadku tatuaży czarnych, jak i wielobarwnych, nie pozostawiając blizn.

Jaki jest efekt wykonania zabiegu laserem Q-switch?

Zastosowanie nowoczesnych metod pozwala w sposób bezinwazyjny usunąć każdy tatuaż, bez względu na jego wielkość i kolorystykę, a także niezależnie od tego, jak dawno został on wykonany. Barwny zbiór znika pozostawiając na powierzchni skóry na krótki czas jaśniejszą plamę. Jej koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do poziomu naturalnego.

Jakie tatuaże można usunąć?

Najłatwiej usuwa się czerwone i ciemne tatuaże (czarne, ciemno-niebieski, brązowe i fioletowe) przy wykorzystaniu fal o długości 1064nm i 532nm. Jednakże inne kolory w tym błękitne i zielone są skutecznie usuwane za pomocą dodatkowych końcówek przy wykorzystaniu długości fali 585 i 650.

Jak przebiega zabieg usuwania tatuażu metodą laserową?

Podczas zabiegu tatuaż poddawany jest działaniu promieniowania laserowego o specjalnie dobranej długości fali. Warstwa skóry, w której znajduje się barwnik, absorbuje promienie emitowane przez laser i pod wpływem jego działania pigment oraz komórki, w których się on znajduje ulegają zniszczeniu. Następnie, w ciągu kilku dni po zabiegu są one stopniowo wchłaniane przez układ limfatyczny i usuwane z organizmu.

Przez wiele lat usunięcie niektórych barwników było szczególnie trudne. Najwięcej problemu sprawiały wzory w kolorach pastelowych oraz w zieleni i turkusie. Obecnie jednak nowoczesne lasery bez większego trudu likwidują całe, nawet wielobarwne tatuaże.

Ile zabiegów koniecznych jest dla uzyskania oczekiwanego efektu?

Podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia tatuażu warto pamiętać, iż uzyskanie zadowalającego efektu wymaga zazwyczaj więcej niż jednego zabiegu. Liczba oraz częstotliwość wykonania kolejnych zabiegów to kwestia indywidualna, zależna od rodzaju, wieku i rozmiaru tatuażu, zastosowanych w nim barwników (ich gęstości, liczby kolorów), dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.
W przypadku tatuaży wykonanych w sposób niezbyt profesjonalny, dla ich całkowitego powinno wystarczyć od 3 do 5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże jednak wykonywane są z zastosowaniem szczególnie gęstych i mocnych pigmentów, dlatego w ich przypadku niezbędne jest wykonanie co najmniej 5 – 7 powtórzeń. Z każdym kolejnym tatuaż jest coraz mniej widoczny. Pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna następować 4-8 tygodniowa przerwa. W tym czasie rozbite drobinki pigmentu są wchłaniane przez organizm. Wpływa to jednak na znaczne przedłużenie trwania całego procesu.

Jak wygląda proces rekonwalescencji?

Zabieg wykonywany metodą laserową pozwala na niemal natychmiastowy powrót do normalnych aktywności. Konieczne jest oczywiście dbałość o obszar poddany zabiegowi – należy unikać wystawiania go na działanie promieni słonecznych, nie stosować ostrych peelingów oraz stosowanie opatrunku przez kilka dni.

Umów się na wizytę

Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą usunąć:

 • powierzchniowe i głębokie zmiany pigmentacyjne
 • melasmę
 • tatuaż
 • makijaż permanentny
 • zrewitalizować skórę
 • zredukować zmarszczki
 • usunąć blizny potrądzikowe
 • usunać rozstępy

Jak do każdego zabiegu laserowego:

 • opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce
 • solarium
 • ciąża
 • aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi
 • spożywanie leków i preparatów światłoczułych

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 450 zł 20 min Lekarz medycyny estetycznej Nie Tak, miejscowe 1 tydzień

Efekty zabiegu

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności