Laseroterapia
Laser Q-switch
Decyzja o wykonaniu tatuaży powinna być dobrze przemyślana – to przecież ozdoba na całe życie. Jednak w razie podjęcia decyzji o usunięciu go, medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi i nieinwazyjnymi metodami usunięcia ze skóry wzoru, który przestał się podobać.
Na czym polega zabieg laserowego usuwania tatuażu?
Korzystamy z innowacyjnej metody i zaawansowanego technologicznie sprzętu. Laser Q-switch w ciągu nanosekund usuwa blizny i zmiany barwnikowe różnego rodzaju, także te w postaci tatuaży. Sprawdza się zarówno w przypadku tatuaży czarnych, jak i wielobarwnych, nie pozostawiając blizn.
Jaki jest efekt wykonania zabiegu laserem Q-switch?
Zastosowanie nowoczesnych metod pozwala w sposób bezinwazyjny usunąć każdy tatuaż, bez względu na jego wielkość i kolorystykę, a także niezależnie od tego, jak dawno został on wykonany. Barwny zbiór znika pozostawiając na powierzchni skóry na krótki czas jaśniejszą plamę. Jej koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do poziomu naturalnego.
Jakie tatuaże można usunąć?
Najłatwiej usuwa się czerwone i ciemne tatuaże (czarne, ciemno-niebieski, brązowe i fioletowe) przy wykorzystaniu fal o długości 1064nm i 532nm. Jednakże inne kolory w tym błękitne i zielone są skutecznie usuwane za pomocą dodatkowych końcówek przy wykorzystaniu długości fali 585 i 650.
Jak przebiega zabieg usuwania tatuażu metodą laserową?
Podczas zabiegu tatuaż poddawany jest działaniu promieniowania laserowego o specjalnie dobranej długości fali. Warstwa skóry, w której znajduje się barwnik, absorbuje promienie emitowane przez laser i pod wpływem jego działania pigment oraz komórki, w których się on znajduje ulegają zniszczeniu. Następnie, w ciągu kilku dni po zabiegu są one stopniowo wchłaniane przez układ limfatyczny i usuwane z organizmu.
Przez wiele lat usunięcie niektórych barwników było szczególnie trudne. Najwięcej problemu sprawiały wzory w kolorach pastelowych oraz w zieleni i turkusie. Obecnie jednak nowoczesne lasery bez większego trudu likwidują całe, nawet wielobarwne tatuaże.
Ile zabiegów koniecznych jest dla uzyskania oczekiwanego efektu?
Podejmując decyzję o wykonaniu zabiegu usunięcia tatuażu warto pamiętać, iż uzyskanie zadowalającego efektu wymaga zazwyczaj więcej niż jednego zabiegu. Liczba oraz częstotliwość wykonania kolejnych zabiegów to kwestia indywidualna, zależna od rodzaju, wieku i rozmiaru tatuażu, zastosowanych w nim barwników (ich gęstości, liczby kolorów), dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.
W przypadku tatuaży wykonanych w sposób niezbyt profesjonalny, dla ich całkowitego powinno wystarczyć od 3 do 5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże jednak wykonywane są z zastosowaniem szczególnie gęstych i mocnych pigmentów, dlatego w ich przypadku niezbędne jest wykonanie co najmniej 5 – 7 powtórzeń. Z każdym kolejnym tatuaż jest coraz mniej widoczny. Pomiędzy kolejnymi zabiegami powinna następować 4-8 tygodniowa przerwa. W tym czasie rozbite drobinki pigmentu są wchłaniane przez organizm. Wpływa to jednak na znaczne przedłużenie trwania całego procesu.
Jak wygląda proces rekonwalescencji?
Zabieg wykonywany metodą laserową pozwala na niemal natychmiastowy powrót do normalnych aktywności. Konieczne jest oczywiście dbałość o obszar poddany zabiegowi – należy unikać wystawiania go na działanie promieni słonecznych, nie stosować ostrych peelingów oraz stosowanie opatrunku przez kilka dni.
Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą usunąć:
- powierzchniowe i głębokie zmiany pigmentacyjne
- melasmę
- tatuaż
- makijaż permanentny
- zrewitalizować skórę
- zredukować zmarszczki
- usunąć blizny potrądzikowe
- usunać rozstępy
Jak do każdego zabiegu laserowego:
- opalona skóra – co najmniej 4 tyg od ostatniej ekspozycji na słońce
- solarium
- ciąża
- aktywne zmiany zapalne/bakteryjne/wirusowe/grzybicze na skórze poddawanej zabiegowi
- spożywanie leków i preparatów światłoczułych
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
Od 450 zł | 20 min | Lekarz medycyny estetycznej | Nie | Tak, miejscowe | 1 tydzień |