Laseroterapia
Usuwanie tatuaży
Laserowe usuwanie tatuaży to zabieg pozwalający na pozbycie się niechcianego tatuażu wykonanego poprzez wprowadzenie tuszu w głębokie warstwy skóry. Metoda laserowa polega na emisji wiązki o wysokiej energii, która rozbija cząsteczki pigmentu i prowadzi do rozjaśnienia tatuażu podczas kolejnych zabiegów. W przypadku tatuaży o dużych rozmiarach oraz wielu kolorach, konieczne jest wykonanie zabiegu w kilku etapach. Ich liczba uzależniona jest między innymi od rodzaju barwnika tatuażu, jego głębokości, sposobu wykonania, umiejscowienia, a także indywidualnych uwarunkowań Pacjenta. Laser nie pozostawia blizn oraz sprawia, że czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.
Lasery do usuwania tatuażu
Usuwanie tatuażu laserem to zabieg wykonywany za pomocą dwóch nowoczesnych urządzeń – lasera pikosekundowego oraz lasera Q-switch.
Laser pikosekundowy to najmocniejszy na rynku pikosekundowy laser do usuwania tatuażu, który wyposażony jest w soczewki frakcyjne. Wykorzystanie lasera umożliwia skuteczne usuwanie tatuaży, minimalizuje dolegliwości bólowe oraz sprawia, że praktycznie nie jest konieczna rekonwalescencja pozabiegowa. Po zastosowaniu tego lasera nie obserwuje się także powstawania blizn w miejscu leczenia.
Q-switch jest laserem o krótkim czasie impulsu oraz wysokiej energii, dzięki czemu skutecznie rozbija cząstki tuszu zawarte w tatuażach. Zabieg usunięcia tatuażu z jego użyciem polega na emisji ultrakrótkich impulsów światła laserowego, które działają wyłącznie na barwnik, nie uszkadzając otaczającej go skóry. W efekcie zabiegu usuwania tatuażu laserem czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki. Laser Q-switch nie pozostawia też blizn pozabiegowych.
Po zabiegu usuwania laserowego tatuażu możliwy jest niemal natychmiastowy powrót do normalnych aktywności.
Efekty usuwania tatuażu widoczne są zwykle po wykonaniu serii zabiegów. W celu całkowitego usunięcia tatuażu może być konieczne wykonanie od 3 do 10 sesji zabiegowych. Ich ostateczna liczba uzależniona jest od danego tatuażu oraz predyspozycji Pacjenta.