Medycyna estetyczna

Aqualyx

Aqualyx

Aqualyx - iniekcyjna redukcja tkanki tłuszczowejAQUALYX to preparat najnowszej generacji służący do iniekcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. W naszym gabinecie iniekcyjna redukcja tkanki tłuszczowej wykonywana jest przy użyciu dwóch preparatów: Aqualyx i Lipostabilon.

Obie substancje są wynikiem wieloletnich badań światowej klasy profesora Motolese, który obserwował mechanizm rozpadu komórek tłuszczowych. Na podstawie jego badań przygotowany został innowacyjny preparat bazujący na deoksycholanie sodu, a także opracowana została technika wykonywania tego zabiegu.

Jak działa Aqualyx?

Składniki aktywne preparatu Aqualyx powodują rozpuszczenie tłuszczu oraz zniszczenie błony komórkowej. Jest to tak zwany proces adipocytolizy. Zniszczone komórki tłuszczowej transportowane są do wątroby, a następnie zostają wydalone z organizmu poprzez nerki.

Jak wygląda zabieg preparatem Aqualyx?

Po zakwalifikowaniu pacjenta, przez lekarza wykonującego zabieg, zostaje zarysowany obszar ciała poddany iniekcji. Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje. Zazwyczaj są to 2 iniekcje przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Wstrzykiwany preparat zawiera w swoim składzie dodatkowo substancje znieczulającą dzięki czemu zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Cała procedura trwa 30 min. Po zabiegu w miejscu iniekcji możliwe jest wystąpienie obrzęku, punktowych zasinień oraz czasowej tkliwości.

Jakie są zalety zabiegu preparatem Aqualyx?

Mniejsza inwazyjność i bolesność, poprzez zmniejszenie liczby nakłuć (1-2 wkłuć). Zintensyfikowana skuteczność poprzez wykorzystanie zmienionej substancji aktywnej.

Czy preparat Axualyx jest bezpieczny?

Tak, ponieważ Aqualyx jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Zabiegi wykonują wyłącznie lekarze którzy przeszli odpowiednie szkolenie prowadzone przez dystrybutora (firma Fenice).

Umów się na wizytę

Wykonanie zabiegu możliwe jest w wielu okolicach ciała, między innymi:

 • okolice tricepsu,
 • rejony podpośladkowe,
 • strefa poniżej żeber – fałdy na plecach,
 • wewnętrzna strona ud i kolan,
 • podbródek, żuchwa,
 • brzuch,
 • biodra,
 • w obszarze klatki piersiowej – ginekomastia męska.

Po konsultacji lekarskiej zabieg wykonywany jest również w okolicach nietypowych.

 • wybrane choroby tarczycy,
 • choroby krwi związane z jej krzepliwością,
 • choroby wątroby i nerek,
 • cukrzyca,
 • ciąża i laktacja,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności