Medycyna estetyczna

Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trwałe zmiany spowodowane utratą tkanki o różnych kształtach i głębokościach to blizny, których usunięcie wymaga ponownego uszkodzenia skóry w kontrolowanych warunkach i doprowadzenia do jej prawidłowego gojenia. Blizny trądzikowe często mylone są z przebarwieniami, które powstają po wypryskach i utrzymują się przez kilka miesięcy. Z reguły po tym czasie znikają samoczynnie, można jednak przyspieszyć ten proces, wybielając tkankę przez zastosowanie lasera IPL.

Jakie są metody leczenia blizn po trądziku?

W klinikach Elite proponujemy kilka alternatywnych metod usuwania blizn potrądzikowych. Wybór konkretnej z nich dokonywany jest przez lekarza na podstawie analizy stanu skóry oraz oczekiwań konkretnego pacjenta.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, mających na celu naprawę ubytków tkanki jest wykorzystanie laserów Discovery Pico i FRAXEL® re:store oraz urządzenia Dermapen 4.

Discovery Pico – laser, którego działanie opiera się na ultrakrótkich impulsach. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Stosowany jest do usuwania przebarwień oraz zabiegów rewitalizacji skóry. Skutecznie usuwa blizny potrądzikowe.

FRAXEL® re:store – laser frakcyjny, który działa wybiórczo na skórę, tworząc wzór stref mikrotermalnych, w które kierowane jest światło. Pozwala na precyzyjną i głęboką penetrację komórek tkanki podskórnej i skóry właściwej. Jego zastosowanie nie powoduje obrzęków, a gojenie przebiega bardzo szybko.

Dermapen 4 – urządzenie medyczne, którego działanie opiera się na wykonywaniu mikronakłuć umożliwiających wprowadzenie substancji aktywnych wgłąb skóry. Pozwala skutecznie leczyć blizny potrądzikowe.

Inną metodą, której efektem jest silne, głębokie złuszczanie skóry są peelingi lekarskie. W naszych klinikach wykonujemy między innymi:

Perfect Derma Peel – peeling chemiczny o zaawansowanym składzie. Zawiera mieszankę kilku kwasów (kojowego, TCA, salicylowego i retinowego), które działają odświeżająco i oczyszczająco. Dodatkowo zawiera również glutation, czyli silny, naturalnie występujący w organizmie antyoksydant, opóźniający efekty starzenia i wspomagający procesy regeneracji skóry.

Retises CT – oprócz redukcji ubytków tkanki oraz zaburzeń pigmentacyjnych po trądziku i chorobach łojotokowych skóry, usuwa zmarszczki i poprawia gęstość skóry.

peeling z kwasem pirogronowym – doskonały w usuwaniu zmian potrądzikowych, przebarwień i plam będących efektem fotostarzenia.

Glykopeel – zawierający kwas glikolowy, który działa silnie złuszczająco oraz składniki depigmentacyjne i łagodzące. Efektem zabiegu jest regeneracja skóry, redukcja zmarszczek i rozszerzonych porów, poprawa gęstości, a także skuteczne usunięcie blizn potrądzikowych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

Wykonywanie peelingów chemicznych oraz zabiegów z wykorzystaniem promieniowania laserowego nie jest zalecane w czasie ciąży i karmienia piersią, a także w trakcie aktywnych infekcji wirusowych oraz stanów zapalnych tkanki łącznej. W przypadku większości zabiegów jednym z czasowych efektów ubocznych jest zwiększenie wrażliwości skóry na promieniowanie UV, dlatego rekomendowane jest nieplanowanie ich na lato.

Umów się na wizytę

  • Blizny potrądzikowe
  • Blizny pooperacyjne
  • Blizny pourazowe
  • Choroby nowotworowe
  • Poważne choroby skóry(np. łuszczyca i atopowe zapalenie skóry)
  • Zbyt silna opalenizna
  • Aktywne infekcje wirusowe
  • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 350 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Tak Tak, miejscowe 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności