Medycyna estetyczna

Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trwałe zmiany spowodowane utratą tkanki o różnych kształtach i głębokościach to blizny, których usunięcie wymaga ponownego uszkodzenia skóry w kontrolowanych warunkach i doprowadzenia do jej prawidłowego gojenia. Blizny trądzikowe często mylone są z przebarwieniami, które powstają po wypryskach i utrzymują się przez kilka miesięcy. Z reguły po tym czasie znikają samoczynnie, można jednak przyspieszyć ten proces, wybielając tkankę przez zastosowanie lasera IPL.

Jakie są metody leczenia blizn po trądziku?

W klinikach Elite proponujemy kilka alternatywnych metod usuwania blizn potrądzikowych. Wybór konkretnej z nich dokonywany jest przez lekarza na podstawie analizy stanu skóry oraz oczekiwań konkretnego pacjenta.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, mających na celu naprawę ubytków tkanki jest wykorzystanie lasera pikosekundowego, lasera frakcyjnego oraz urządzenia służącego do frakcyjnego nakłuwania skóry.

Laser pikosekundowy –  jego działanie opiera się na ultrakrótkich impulsach. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Stosowany jest do usuwania przebarwień oraz zabiegów rewitalizacji skóry. Skutecznie usuwa blizny potrądzikowe.

Laser frakcyjny – działa wybiórczo na skórę, tworząc wzór stref mikrotermalnych, w które kierowane jest światło. Pozwala na precyzyjną i głęboką penetrację komórek tkanki podskórnej i skóry właściwej. Jego zastosowanie nie powoduje obrzęków, a gojenie przebiega bardzo szybko.

Urządzenie do frakcyjnego nakłuwania skóry –  jego działanie opiera się na wykonywaniu mikronakłuć umożliwiających wprowadzenie substancji aktywnych wgłąb skóry. Pozwala skutecznie leczyć blizny potrądzikowe.

Inną metodą, której efektem jest silne, głębokie złuszczanie skóry są peelingi lekarskie. W naszych klinikach wykonujemy między innymi:

 • Peeling chemiczny o zaawansowanym składzie. Zawiera mieszankę kilku kwasów (kojowego, TCA, salicylowego i retinowego), które działają odświeżająco i oczyszczająco. Dodatkowo zawiera również glutation, czyli silny, naturalnie występujący w organizmie antyoksydant, opóźniający efekty starzenia i wspomagający procesy regeneracji skóry.
 • Peeling, który oprócz redukcji ubytków tkanki oraz zaburzeń pigmentacyjnych po trądziku i chorobach łojotokowych skóry, usuwa zmarszczki i poprawia gęstość skóry.
 • Peeling z kwasem pirogronowym – doskonały w usuwaniu zmian potrądzikowych, przebarwień i plam będących efektem fotostarzenia.
 • Peeling zawierający kwas glikolowy, który działa silnie złuszczająco oraz składniki depigmentacyjne i łagodzące. Efektem zabiegu jest regeneracja skóry, redukcja zmarszczek i rozszerzonych porów, poprawa gęstości, a także skuteczne usunięcie blizn potrądzikowych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

Wykonywanie peelingów chemicznych oraz zabiegów z wykorzystaniem promieniowania laserowego nie jest zalecane w czasie ciąży i karmienia piersią, a także w trakcie aktywnych infekcji wirusowych oraz stanów zapalnych tkanki łącznej. W przypadku większości zabiegów jednym z czasowych efektów ubocznych jest zwiększenie wrażliwości skóry na promieniowanie UV, dlatego rekomendowane jest nieplanowanie ich na lato.

Umów się na wizytę

 • Blizny potrądzikowe
 • Blizny pooperacyjne
 • Blizny pourazowe
 • Choroby nowotworowe
 • Poważne choroby skóry(np. łuszczyca i atopowe zapalenie skóry)
 • Zbyt silna opalenizna
 • Aktywne infekcje wirusowe
 • Ciąża i karmienie piersią

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 350 zł 30 min Lekarz medycyny estetycznej Tak Tak, miejscowe 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności