Medycyna estetyczna

Frakcyjne mikronakłuwanie skóry

Mikronakłuwanie skóry

Urządzenie znane jest na całym świecie ze względu na swoją skuteczność i rewelacyjne efekty zabiegowe. Oparty jest na technologii drobnych mikronakłuć pozwalających na wprowadzenie odpowiednich substancji wgłąb skóry. Doskonale poprawia jej stan, redukuje wiotkość, zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory. Stosowany na ciało z odpowiednio dobranymi preparatami pozwala na redukcję cellulitu czy rozstępów. Doskonale radzi sobie także z oznakami starzenia się skóry dłoni, łysieniem i bliznami. Najnowszy model to jeszcze większa skuteczność, komfort i innowacyjność, którą pacjent odczuwa na własnej skórze.

Czym jest frakcyjne mikronakłuwanie skóry i jak działa?

Frakcyjne mikronakłuwanie skóry to zabieg wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Posiada ono jednorazową głowicę, która składa się z cieniutkich igieł pulsujących. Igły są wykonane z bardzo mocnego tytanu i umożliwiają wykonanie mikronakłuć, przez które substancje odżywcze są wprowadzane do najgłębszych partii skórnych. Mikrourazy wykonywane są, aby wykorzystać naturalną zdolność organizmu ludzkiego do regenerowania skóry. Fibroblasty są stymulowane i rozpoczynają proces odbudowy kolagenu oraz elastyny. Uraz, wywołany przez pulsujące igły urządzenia, stymuluje proces budowy nowych komórek naskórka oraz pobudza macierz międzykomórkową. Kolejną fazą jest proces proliferacji tkanek. Komórki skóry wydzielają czynniki wzrostu fibroblastów, monocytów i keratynocytów. Na tym etapie skóra ulega przebudowie, powstaje kolagen typu I, III i IV oraz elastyna i proteglikany. Ostatnią fazą procesu jest przebudowa i leczenie uszkodzonych tkanek. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a nowy kolagen wzmacnia jej strukturę. Powoli poprawia się jej gęstość i elastyczność, naskórek jest lepiej odżywiony, a dzięki temu także jędrniejszy.

Dlaczego zabieg z użyciem urządzenia może być jeszcze skuteczniejszy?

W urządzeniu zastosowano rewolucyjny projekt 16-igłowego kartridża, który pozwala na większą ilość nakłuć. Tworzą one kanały zdolne do regeneracji, co skutkuje jeszcze lepszymi efektami leczenia. Urządzenie wykonujące mikronakłuwanie skóry generuje 1920 mikronakłuć na sekundę co stanowi o 47,9% więcej w stosunku do starszego modelu i aż o 104% więcej w porównaniu do innych urządzeń dostępnych na rynku. Wynikiem dodatkowych nakłuć jest szybszy czas gojenia oraz zwiększona skuteczność zabiegu. Nie bez znaczenia jest także większa płynność przesuwania się po skórze dla optymalnego komfortu pacjenta.

Czym różni się najnowszy model od poprzednich wersji urządzenia?

Jest to pierwsza na świecie technologia mikronakłuwania frakcyjnego z obsługą technologii cyfrowej i Bluetooth. Poza wcześniej wspomnianym unowocześnionym, 16 igłowym kartridżem posiada:

 • Nowy protokół leczenia blizn- pozwala na skuteczne leczenie blizn oraz korektę blizn głębokich i atroficznych, w tym blizn chirurgicznych, przykurczy oparzeniowych, rozstępów i blizn potrądzikowych. Penetracja igły może zostać zwiększona aż do 3 mm (stemplowanie).
 • Nowa generacja technologii AOVN™4 – pozwala ona na idealne dopasowanie parametrów zabiegowych do skóry dla uzyskania jak największej precyzji. Zabieg odbywa się bez uczucia ściągania i szarpania skóry. AOVN™4 to większa moc, prędkość, precyzja i jeszcze większe bezpieczeństwo.
 • Technologia cyfrowa i Bluetooth – pozwalają na jeszcze wygodniejszą pracę i kontrolę nad sprzętem. Sprzęt jest zawsze aktualny dzięki metodzie wgrywania najnowszych protokołów przez łączność Bluetooth.
 • Wkład z wbudowaną igłą RFID- pierwsza na świecie przełomowa technologia RFID gwarantuje, że pożądana głębokość nakłucia jest precyzyjna, niezawodna i wolna od oporów penetracji igły w głąb skóry. Urządzenie jest w stanie dopasować odpowiednią moc dla różnych rodzajów skóry.
 • Ergonomiczny kształt dla leczenia twarzy, ciała i skóry głowy- wygodne użytkowanie urządzenia przez lekarza skutkuje także większym komfortem dla pacjenta. Nacisk na skórę jest mniej odczuwalny.

Nowy model to jeszcze większa skuteczność działania, która pozwala na komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Rezultat? Szybsze i lepsze efekty zabiegu.

Jakie efekty daje frakcyjne mikronakłuwanie skóry na okolicy twarzy?

Jest to najczęściej wybierany zabieg przez osoby chcące poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Najnowsze urządzenie pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów podczas zabiegów rewitalizacji skóry. Podczas mikronakłuwania do skóry wprowadzany jest poprzednio dobrany preparat. W wyniku zabiegu cera jest dobrze nawilżona, rozświetlona i napięta. Poprawia się także jej koloryt i ukrwienie.

Czy zabieg jest w stanie zredukować stare blizny?

Jest to jedyny zabieg mikronakłuwania frakcyjnego, który jest w stanie leczyć oraz korygować blizny. Korekcie są zazwyczaj poddawane stare, zgrubiałe tkanki, czy także blizny potrądzikowe. Dzięki największej głębokości wkłucia, jaką do tej pory oferował Dermapen (3mm) zabiegi na takich rejonach skóry mogą być leczone skutecznie.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tylko igły urządzenia tego urządzenia są sterylizowane promieniami gamma. Posiadają także unikalną, medyczną osłonkę silikonową zapobiegającą przedostawaniu się płynów. Zewnętrzny kartridż jest wzmocniony osłoną chroniącą przed pyłem. Technologia Anti-Contamination zapobiega wewnętrznemu i zewnętrznemu przedostawaniu się płynów zabiegowych, nawet w przypadku skomplikowanych procedur. Jest jedynym na świecie urządzeniem gwarantującym brak ryzyka zakażeń krzyżowych. Proces jest niezwykle czysty, bezpieczny i sterylny.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem, na odpowiednią partię skóry, nakłada się krem znieczulający oraz dokonuje dezynfekcji całego obszaru. Kolejnym krokiem jest nałożenie wybranego preparatu (np. na cellulit, rozstępy czy zwiotczałą skórę). Tak przygotowane miejsce jest poddawane kilku pasażom urządzenia z igłami pulsującymi. Po zabiegu należy zastosować rewitalizację skóry. Pacjent może czuć ciepło lub delikatne pieczenie, które jednak szybko mijają. Kilka dni po zabiegu, naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego warto nakładać wtedy specjalne preparaty o działaniu kojącym i regenerującym.

Umów się na wizytę

 • Poprawa stanu skóry
 • Zmarszczki
 • Wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu
 • Rozszerzone pory
 • Rozstępy
 • Cellulite
 • Blizny (pooperacyjne, powypadkowe, pooperacyjne)
 • Przebarwienia
 • Oznaki starzenia skóry dłoni
 • Łysienie

Zabieg mikronakłuć igłami pulsacyjnymi trwa około pół godziny, nie wymaga wcześniejszych przygotowań i jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. W pewnych sytuacjach nie można jednak z niego korzystać. Dermapen jest niewskazany w czasie ciąży i karmienia piersią, u osób w aktywnej fazie trądziku lub aktywnej fazie opryszczki. Zabiegu nie mogą wykonywać również pacjenci zmagający się z chorobą nowotworową.

Efekty zabiegu

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
od 550 zł 30 min-1h Lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog Nie Tak, miejscowe 3-5 dni

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(przejdź na podstronę)
(rozwiń)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(rozwiń)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(rozwiń)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności