Medycyna estetyczna
Korekcja zmarszczek
Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący we wszystkich organizmach żywych. Cząsteczka kwasu hialuronowego działa jak gąbka wiążąc wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże ok. 250 cząsteczek wody. W naszej skórze związek ten odpowiada za utrzymanie wody i wchodzi w skład struktury skóry i innych tkanek. Kwas hialuronowy bierze udział w dyfuzji składników odżywczych, metabolizmie komórkowym i pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego spada a skóra traci jędrność oraz pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy w skórze można uzupełniać poprzez dostrzyknięcie bezpośrednio w zmarszczki lub np. czerwień wargową.
Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?
Kwas hialuronowy używany w wypełniaczach otrzymywany jest w całości syntetycznie. Dzięki temu jest on wolny od zanieczyszczeń ma optymalne pH i jest biozgodny. Wszystkie używane przez nas wypełniacze mają niezbędne atesty i są odpowiednio przechowywane.
Wypełniacze jakich marek stosujemy w naszym gabinecie?
W Klinice Elite posiadamy szeroką ofertę wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego marek Styl Age, Allergan i Filorga.
Czym różnią się poszczególne wypełniacze?
Producenci używanych przez nas wypełniaczy posiadają w swojej ofercie preparaty o różnej gęstości i zagęszczeniu kwasu hialuronowego. Do wypełniania głębokich zmarszczek używane są preparaty o największej gęstości i możliwości wiązania wody. Do delikatnej skóry okolicy oczu stosowane są preparaty łagodniejsze i mniej gęste. Innego preparatu użyjemy do poprawy nawilżenia czerwieni wargowej aniżeli do nadania ustom znacznie większej objętości. Marka Styl Age, Allergan czy Filorga posiadają preparaty, do redukcji różnego rodzaju defektów, począwszy od delikatnych zmarszczek aż po bruzdy oraz preparaty służące typowo do zabiegów volumetrycznych czy też wygładzania skóry np. dłoni. Do czerwieni wargowej stosuje się głównie preparaty typu „smile” lub „lips”. O doborze preparatu decyduje lekarz po zapoznaniu się z oczekiwaniami i skórą pacjenta.
Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?
Zabieg, polega na wstrzyknięciu maleńkich porcji krystalicznie czystego żelu w skórę, przy pomocy bardzo cienkiej, jednorazowej igły. Do zabiegu może być również użyta kaniula (dłuższa, bardzo cienka i elastyczna forma igły), która zmniejsza odczuwalność zabiegu i występowanie siniaków. Żel z kwasu wiążąc wodę w skórze powiększa stopniowo swoją naturalną objętość a w efekcie zwiększa gęstość tkanek i wygładza zmarszczki. Skóra wygląda zdrowo i naturalnie.
Jakie okolice można skorygować kwasem hialuronowym?
Kwasem hialuronowym można skorygować:
- zmarszczki gładziny czoła,
- zmarszczki między brwiami,
- kurze łapki,
- bruzdy nosowo-wargowe,
- zmarszczki dookoła ust,
- kształt i objętość czerwieni wargowej,
- opadające kąciki ust,
- zmarszczki marionetki,
- kształt podbródka i nosa,
- zmarszczki szyi i dekoltu,
- wygląd dłoni.
Jak długo utrzymuje się efekt?
Na czas utrzymywania rezultatów zabiegu ma wpływ wiele czynników, począwszy od rodzaju użytego preparatu, jego gęstości, korygowanej okolicy poprzez indywidualne cechy organizmu jak wiek, rodzaj skóry, częstotliwość eksponowania skóry na promieniowanie UV. Efekty wiązania wody w skórze przez kwas hialuronowy utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Efekty zabiegu zanikają stopniowo a nie gwałtownie oraz nie powodują pogorszenia stanu skóry. Istnieje możliwość doboru preparatu o różnej intensywności wypełnienia i czasu utrzymywania się go w skórze. W trakcie konsultacji, lekarz jest w stanie precyzyjnie określić czas utrzymywania się efektów zabiegu. Wypełniacz po wchłonięciu może być bezpiecznie, wielokrotnie podawany w to samo miejsce.
Czy zabieg jest bolesny?
Istnieje możliwość, podania preparatu wypełniającego w skład którego wchodzi również lidokaina czyli związek o działaniu znieczulającym. Odczuwalność zabiegu jest niższa, kiedy preparat jest podawany za pomocą kaniuli a nie klasycznej igły. Pacjenci z bardzo niskim progiem bólu mogą być dodatkowo znieczuleni maścią lub wcześniejszym zastrzykiem, jednak zwykle nie zachodzi taka potrzeba.
Jakie są skutki uboczne?
Podanie w skórę preparatu, może się wiązać z wystąpieniem małych zasinień w miejscach wkłucia lub pojawieniem się obrzęku. Skóra tuż po zabiegu może być tkliwa jednak dyskomfort bardzo szybko zanika.
- Utrata sprężystości i jędrności skóry twarzy
- Powierzchniowe i głębokie zmarszczki
- Głębokie bruzdy nosowo-wargowe
- Cienie pod oczami
- Opadnięte kąciki ust
- Ubytki i blizny na twarzy
Przeciwwskazanie do wykonania iniekcji z użyciem kwasu hialuronowego stanowią m.in.:
- ciąża,
- trwająca opryszczka i inne stany zapalne oraz miejscowe uszkodzenia skóry,
- aktywne i ciężkie alergie,
- choroby nerwowo-mięśniowe,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- niektóre terapie lekowe np. kwasem acetylosalicylowym.
Efekty zabiegu
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
Od 1 000 zł | 30 min | Lekarz medycyny estetycznej | Tak | Tak, miejscowe | 3-5 dni |