Medycyna estetyczna
Lipoliza iniekcyjna
Jedną z nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki jest lipoliza iniekcyjna, której efektem jest likwidacja tkanki tłuszczowej za pomocą innowacyjnej substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej drogą iniekcji.
Lek pozyskany z soi, czyli fosfatydylocholinę podaje się bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Po podaniu lecytyna przenika do wnętrza komórek tłuszczowych i powoduje rozpad trój glicerydów. Lecytyna jest następnie transportowana wraz z lipoproteidami do wątroby, gdzie ma miejsce rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu.
Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?
Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest u osób o niewielkiej nadwadze, w celu usunięcia miejscowych otłuszczeń, które trudno usunąć poprzez stosowanie diety oraz ćwiczeń. Zabieg może być wykonywany na twarzy, można zlikwidować tzw. drugi podbródek, oraz na ciele – na powierzchni ud, kolan, brzucha, pośladkach i biodrach.
Postępowanie przed zabiegiem.
Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych badań. Podawana substancja uznawana jest za całkowicie bezpieczną.
Jak wygląda lipoliza?
Zabieg trwa do 30 minut. Wybrana partia skóry poddawana jest serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Skóra poddana nakłuciom może swędzieć lub troszkę boleć. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.
Jakie obszary ciała są najczęściej poddawane lipolizie?
Ze względu na nieinwazyjność metody, zabieg może być wykonywany na różnych częściach ciała, również na twarzy – przede wszystkim w przypadku redukcji podwójnego podbródka. Najczęściej poddawane są mu:
- ramiona – okolice tricepsu,
- ginekomastia u mężczyzn,
- plecy,
- brzuch,
- uda,
- biodra,
- pośladki,
- kolana.
Lipoliza laserowa firmy Cynosure
W naszych klinikach wykonywany jest również inny, mało inwazyjny zabieg modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej w opornych obszarach ciała – lipoliza laserowa. Światło lasera jednocześnie redukuje tłuszcz i ujędrnia skórę, stymulując tkanki podskórne do produkcji kolagenu i elastyny oraz obkurczając włókna kolagenowe, dzięki czemu wzrasta napięcie skóry.
Jak wygląda zabieg lipolizy laserowej?
Przez niewielkie nacięcie, za pomocą kaniuli o średnicy 1 mm pod skórę wprowadzany jest bardzo cienki światłowód. Emituje on światło lasera, które rozpuszcza komórki tłuszczowe. Tłuszcz odsysany jest za pomocą specjalnego ssaka.
Reakcja organizmu i ryzyko powikłania
Przez kilka dni po zabiegu występuje zaczerwienienie i obrzęk, a skóra jest tkliwa i występuje lekkie swędzenie. Jest to jednak normalna reakcja organizmu świadcząca o tym, że preparat działa. W ciągu kilku dniu objawy te ustępują samoistnie.
Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Jeśli lek zostanie wstrzyknięty w nieodpowiednie miejsce lub zostanie podany w zbyt dużej ilość może nastąpić martwica skóry.
Rezultat
Efektem serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej jest utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu jej wykonania. Dodatkowo powoduje on poprawę metabolizmu komórkowego skóry i mikrokrążenia, a także stymuluje regenerację skóry.
Jako uzupełnienie lipolizy iniekcyjnej zalecane są masaże limfatyczne lub ultradźwiękowe, które powodują przyspieszenie usuwania tłuszczu z komórek.
Aby uzyskać zadowalający efekt zabiegi należy powtórzyć co najmniej 2 do 4 razy. Zalecamy nawet skorzystanie z 10 zabiegów, w odstępach od 4 do 6 tygodni. Zabieg nie trwa długo. Około 20 minut.
Cena zabiegu lipolizy iniekcyjnej uzależniona jest od rodzaju i ilości wykorzystanego preparatu.
- Podwójny podbródek
- Fałdy tłuszczu na brzuchu
- Fałdy na plecach
- Nadmiar tłuszczu na udach
- Nadmiar tłuszczu na pośladkach
- Nadmiar tłuszczu na biodrach
- Nadmiar tłuszczu na ramionach
- Nadmiar tłuszczu na kolanach
- Nadmiar tłuszczu wokół pach
- Otłuszczony kark
- Ginekomastia męska
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne,
- ciężkie choroby wątroby, nerek,
- zła krzepliwość krwi
- zaburzenia miesiączkowania,
- ostre infekcje,
- cukrzyca,
- infekcje skórne.
Cena zabiegu
Koszt zabiegu | Orientacyjny czas trwania zabiegu | Kto wykonuje zabieg? | Inwazyjny | Znieczulenie | Czas rekonwalescencji |
Od 350 zł | 30 min | Lekarz medycyny estetycznej | Tak | Nie lub miejscowe | 1 tydzień |