Medycyna estetyczna

Mezoterapia głowy

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii skóry głowy?

Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się kondycji włosów lub ich nadmierne wypadanie. Powyższe zmiany mogą pojawiać na ograniczonej powierzchni lub obejmować całą owłosioną skórę głowy. Negatywne zmiany mogą zachodzić na ograniczonej powierzchni lub obejmując całą owłosioną skórę głowy.U zdrowego człowieka dziennie wypada około 100 włosów O łysieniu mówimy wtedy, jeśli włosów wypada znacznie więcej lub jeśli nie odrastają prawidłowo.

Istnieje wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów, między innymi:

  • choroby wrodzone
  • krótkotrwałe lub długotrwałe działanie czynników szkodliwych dla włosów, w tym niektóre leki i choroby przewlekłe, stres, choroby przebiegające z gorączką, zabiegi w znieczuleniu ogólnym, toksyny
  • niedobory niektórych witamin i substancji mineralnych
  • choroby włosów i skóry głowy (np. grzybica)
  • zmiany hormonalne.

Wypadanie włosów może mieć również charakter sezonowy, np zwiększone wypadanie włosów obserwujemy wiosną oraz jesienią. W naszym gabinecie oferujemy Państwu kompleksowe podejście zarówno w zakresie ustalenia przyczyn nadmiernego wypadania włosów jak i jego leczenie.

W zakresie diagnostyki oferujemy:

  • wywiad oraz badanie lekarskie ukierunkowane na poszukiwanie przyczyn nadmiernego wypadania włosów i jego przebiegu
  • badanie korzeni włosów tzw. trichogram

Na czym polega badanie korzeni włosów?

TRICHOGRAM:
Jest to badanie polegające na pobraniu około 100 włosów z czterech okolic skóry głowy (okolicy czołowej, potylicznej oraz skroniowej prawej i lewej) a następnie badaniu pod mikroskopem stanu ich korzeni. Pozwala one na określenie typu łysienia, jego dynamiki i szybkości a także pozwala ocenić czy nastąpiła poprawa po zastosowanym leczeniu.
Badanie wykonujemy po około 3 dniach od ostatniego mycia włosów, przez ten czas na włosy nie powinny być stosowane preparaty do ich stylizacji.

Najczęściej spotykane typy łysienia to: łysienie androgenowe lub łysienie telogenowe.

Łysienie androgenowe (tzw. łysienie typu męskiego) jest chorobą dziedziczną , spotykaną zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Mężczyźni tracą włosy zazwyczaj nad skroniami i w okolicy szczytu głowy, u kobiet obserwujemy zazwyczaj znaczne ścieczenie łodyg włosów i ich przerzedzenie w okolicach środkowo-czołowych. Łysienie to wywoływane jest hormonem, będącym pochodną testosteronu, który atakując mieszki włosowe, powoduje osłabienie włosów a następnie ich wypadanie.

Łysienie telogenowe to powszechnie występujące, pojawiające się nagle, rozproszone wypadanie włosów. Występuje one zazwyczaj jako reakcja na silny stres, choroby przebiegające z gorączką, operacje w znieczuleniu ogólnym, zmiany hormonalne takie jak ciąża i poród, zmiana diety, przede wszystkim przejście na surową dietę, a także stosowanie niektórych leków lub zatrucie metalami.
Istnieje wiele sposobów leczenia nadmiernego wypadania włosów, wśród nich preparaty do stosowania miejscowego oraz leki stosowane doustnie. Doskonałą metodą uzupełniającą powyższego leczenia jest wykonywana w naszym gabinecie mezoterapia skóry głowy.

Preparat do zabiegu mezoterapii skóry głowy, dobiera lekarz po konsultacji z pacjentem. Jednym z preparatów przynoszących najlepsze efekty zabiegów jest środek XL Hair. Ampułki XL Hair zawierają ponad 50 substancji aktywnych ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosa. W skład preparatu wchodzi m. in. biotyna, żeń szeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy, hydrolizowany kwas hialuronowy i wiele innych substancji istotnych dla porostu włosów.

Odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta i zdiagnozowanych przyczyny problemu, lekarz może dostosować terapię wspomagającą. Zazwyczaj zastosować można dodatkowe leczenie farmakologiczne i kurację domową przy użyciu specjalistycznych preparatów stosowanych zewnętrznie. Pacjent w ramach kuracji domowej po zabiegu mezoterapii skóry głowy może zastosować kosmetyki uzupełniające z linii XL Hair Daily Care.

Ilość zabiegów u pacjenta jest indywidualna, zależna od przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami. Liczba zabiegów z reguły waha się od 4 do 8 sesji.

Cena zabiegu

Koszt zabiegu Orientacyjny czas trwania zabiegu Kto wykonuje zabieg? Inwazyjny Znieczulenie Czas rekonwalescencji
Od 400zł 30min Lekarz medycyny estetycznej Tak Nie brak

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami


Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 5% zniżki na pierwsze świadczenie medyczne

(więcej)
(więcej)
w postaci adresu e-mail przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, w celu korzystania przeze mnie z usługi newsletter.

(więcej)
przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(więcej)
Wyrażam zgodę na używanie przez Amitek Sp. z o.o z siedzibą w Brwinowie przy ul. Bratniej 42, 05-840 Brwinów NIP: 534-244-52-80, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w celu kontaktu ze mną i dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne.

BANK PKO BP
44 1020 4900 0000 8402 3097 3156

© ELiTE – Wszelkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności