Medycyna estetyczna
Mezoterapia z wykorzystaniem rollera
Zabieg wykorzystująca roller polega na bezpośrednim wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych, przy pomocy specjalnego Rollera.
Roller to urządzenie wyposażone w ruchomy wałek z 540 cieniutkimi igiełkami. Urządzenie bazuje na opatentowanej technologii DTS „DiskneedleTherapy System” (system terapii opartej na mikronakłuciach). Te cienkie i krótkie igiełki na dysku, gwarantują brak urazów i maksymalną efektywność zabiegu. Urządzenie wykonuje mikrokanaliki, którymi do skóry dostarczane są odpowiednio dobrane substancje aktywne.
Roller przeznaczony jest tylko dla jednego pacjenta i wystarcza do wykonania ok. 15-stu zabiegów.
Jakie korzyści daje wykorzystanie rollera?
Roller pozwala na dostarczenie bezpośrednio do skóry odpowiednich substancji np. mieszanek z kwasem hialuronowym, bez konieczności pojedynczych nakłuć, grubszą igłą jak ma to miejsce w klasycznej mezoterapii.
Mikronakłucia Rollera pobudzają proces namnażania włókien kolagenowych, dzięki czemu, skóra w naturalny sposób się odmładza.
Zaczerwienienie i obrzęk ustępuje znacznie szybciej niż w klasycznej mezoterapii.
Zabiegi można wykonywać przez cały rok.
Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem rollera?
W trakcie zabiegu, po skórze przesuwany jest Roller, który wytwarza co najmniej 500 000 kanalików w ciągu 10 minut. Po przez kanaliki wtłaczana jest odpowiednia ampułka, do mezoterapii Mesoline.
Procedura trwa ok. 30 minut.
Zaczerwienienie i obrzęk ustępuje w kilka do kilkunastu godzin po zabiegu.
Przy jakiego rodzaju problemach można zastosować roller?
Roller stosowany jest przy różnych problemach, nie tylko skórnych, podobnie jak klasyczna mezoterapia.
Zabieg wykonywany jest na następujących okolicach:
Twarz:
- rewitalizacja
- rozjaśnianie skóry i usuwanie przebarwień
- odmładzanie okolic oczu
- odmładzanie okolic szyi, dekoltu, dłoni
- redukcja podwójnego podbródka
Ciało:
- poprawa jędrności skóry
- zmniejszenie cellulitu
- terapia przeciw rozstępom
- usuwanie miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej
Włosy:
- wzmacnianie cebulek włosów
- przeciwdziałanie wypadaniu włosów
Jakie preparaty mogą być aplikowane w trakcie zabiegu?
W zależności od problemu występującego u pacjenta, możemy indywidualnie dobierać preparaty:
- Preparat stosowany u osób po 30 r.ż., przy delikatnych zmarszczkach lub gdy skóra jest zniszczona nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, dymem tytoniowym, stresem.
- Preparat jest przeznaczony dla pacjentów borykających się z problemem wiotkiej skóry, rozstępami oraz rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych. Produkt zapobiega wiotczeniu skóry poprzez stymulację włókien kolagenowych, sprawiając, że skóra odzyskuje swoją jędrność i elastyczność.
- Preparat przeznaczony dla pacjentów z problemami pigmentacyjnymi, przebarwieniami różnego pochodzenia lub dla osób palących. Preparat działa silnie rozjaśniająco i przeciwutleniająco.
- Preparat dla osób borykających się z problemem wypadających włosów, spowodowanym uwarunkowaniami hormonalnymi, stresem, ciążą lub negatywnymi czynnikami zewnętrznymi (promieniowanie UV, zabiegi fryzjerskie itp.). Zabieg idealnie sprawdza się u osób z wolno rosnącymi, zniszczonymi włosami.
- Produkt jest przeznaczony dla pacjentów z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg oprócz typowych partii: brzuch, boki, uda, może być wykonany na nietypowych okolicach, takich jak wewnętrzna strona ramion lub wybrane partie twarzy (podwójny podbródek).
Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów?
Minimalna seria zabiegów to 4 powtórzenia. Częstotliwość ich wykonania ustalana jest indywidualnie, przy zachowaniu odstępów ok. 2-4 tygodnie.
- redukcja objawów starzenia,
- poprawa stanu i kondycji skóry,
- leczenie blizn,
- leczenie zmian potrądzikowych,
- zasinień i worków pod oczami,
- rozstępów,
- cellulitu.
- stany zapalne skóry (np. opryszczka),
- trądzik ze zmianami zapalnymi,
- trądzik różowaty,
- ciąża.